Piątek 22-03-2019, imieniny Katarzyny, Bogusława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W prezencie nadzieja na nową komendę

 
Elbląg, W prezencie nadzieja na nową komendę
Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid (fot. Anna Dembińska)

Wyniki mają bardzo dobre, społeczeństwo zapewnia, że czuje się bezpiecznie, a komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek twierdzi, że owszem, można coś poprawić, ale najlepiej starać się utrzymać ten kurs. Dobre słowa krzepią, ale miłe są i świąteczne prezenty. Co prawda, na lepszy sprzęt elbląscy policjanci nie mają co liczyć, ale w kierunku nowej komendy spoglądać już mogą.

Święto Policji przypada w rocznicę powołania w 1919 r. polskiej Policji Państwowej. 24 lipca w całym kraju odbywają się uroczystości. W tym roku są one opóźnione przez szczyt NATO i Światowe Dni Młodzieży. Elbląscy stróże prawa świętują dziś, 4 sierpnia. Zobacz zdjęcia.
     Uroczysta akademia odbyła się w kinie Światowid. 96 policjantów otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe, zaś 8 zostało odznaczonych medalami państwowymi i resortowymi. W uroczystości wziął udział komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek.
     - Pracę elbląskich policjantów oceniam bardzo dobrze i dla podkreślenia tej bardzo dobrej oceny jestem tu osobiście – mówił dziennikarzom. - Oczywiście, zawsze możemy popracować, by było jeszcze lepiej, ale ogólnie statystyki komendy elbląskiej są na dobrym poziomie, który najlepiej utrzymać.
     Jak dodał insp. Krzysztof Konert, komendant miejski policji w Elblągu, przestępstw jest coraz mniej, ale są one nowe.
     - Cyberprzestępczość, oszustwa przez internet, oszustwa na szkodę osób starszych – wylicza. - Ale prowadzimy wiele działań profilaktycznych i mamy na tym polu sukcesy.
     Z działania elbląskich stróżów prawa zadowoleni są sami mieszkańcy, na co wskazują wyniki badań ankietowych.
     - W Elblągu jest bezpiecznie, można spokojnie chodzić wieczorami po ulicach, są widoczne patrole – zapewniał insp. Krzysztof Konert.
     Miłe słowa przy święcie krzepią, ale czy elbląscy policjanci mogą również liczyć na świąteczne prezenty? Nie jest tajemnicą, że nowy sprzęt bardzo by im się przydał.
     - Staramy się na bieżąco naprawiać sprzęt, natomiast, jeśli chodzi o nowy, to w tym roku liczymy na współfinansowanie przez samorządy – ostudził nadzieje insp. Tomasz Klimek. - Światowe Dni Młodzieży, szczyt NATO wymagały dużego zabezpieczenia i zakupów do tych jednostek, które pracowały wówczas intensywnie. Będąc na uboczu nie możemy więc liczyć na kompleksowy, wielki zakup sprzętowy. Nieliczne samochody trafią do naszego województwa, ale trudno powiedzieć czy do Elbląga.
     Problemem jest też baza lokalowa, ale tu pojawiło się światełko w tunelu.

  Komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek (fot. AD)
Komendant wojewódzki policji w Olsztynie insp. Tomasz Klimek (fot. AD)


     - Nie jest tajemnicą, że ta inwestycja w Elblągu jest wpisana w projekt nowej ustawy modernizacyjnej policji – mówił insp. Tomasz Klimek. - Chodzi o rozbudowę obiektu przy ul. Strażniczej. Z ul. Królewieckiej chcemy w ogóle zrezygnować, bo budynek wymaga dużego remontu. Ustawa wejdzie w życie w przyszłym roku, ale myślę, że to będzie dopiero faza projektowa, a realizacja przypadnie na lata 2018-19 – prognozował komendant wojewódzki policji w Olsztynie. - Kiedy skończy się budowa - zobaczymy.
     - Życzę moim policjantom poprawy warunków pracy – to z kolei słowa komendanta miejskiego policji Elblągu. - Chciałbym im jednocześnie podziękować za trud i zaangażowanie, bo to jest faktycznie służba.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Cynik pierwszej kategorii z olsztyna. Zobaczymy w Elblągu nową komendę jak strażacy którym obiecano nową strażnice. olsztyn chyba teraz zapełnia magazyny sprzętem a w Elblągu gadka że na nowy sprzęt nie ma co liczyć. PRECZ Z olsztynem!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2016-08-04)
 • WON z olsztynem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 1
  (2016-08-04)
 • Cynik pirwszej kategorii z olsztyna. olsztyn zapełnia magazyny a do Elblążan gadka że na nowy sprzęt policjanci nie mają co liczyc. DWA RÓWNORZĘDNE MIASTA -kpiny. Zobaczymy nową komende -budynek w Elblągu tak jak strażacy nową strażnicę. PRECZ z olsztynem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  (2016-08-04)
 • bajeczki to tym z olsztyna opowiadaj. Ma być w Elblągu budynek i nowy sprzęt a nie to olsztyn niech się w**i.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13 1
  (2016-08-04)
 • jak nie ma sprzętu dla Elbląga to i dla olsztyna g**o.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 2
  (2016-08-04)
 • WOW co 25 lat nowa komenda ! Kogo na ŚWIECIE stać by co 25 lat stawiać nowy budynek - siedzibę ?! Rozumiem zużycie wyposażenia, ale do tego stopnia by trzeba było stawiać nowy budynek ! To co za ludzie tam pracowali przez 25 lat że tak zdewastowali budynek ?!?! W budynkach mieszkalnych jak ktoś tak demoluje budynek to jest WYSIEDLANY do slumsów ! Jak Funkcjonariusze Policji Państwowej dbali o mienie które zostało zakupione przez pieniądze NAS WSZYSTKICH !? Oni mają łapać tych chuliganów co dewastują, demolują i niszczą a nie sami się do tego przyczyniać !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  (2016-08-04)
 • I znów wszystko dla olsztyna i na mazury:sprzęt, kasa a Elbląg ?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 1
  (2016-08-04)
 • dla Elbląga apel smoleński na każdą okazję
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  wieśniak(2016-08-04)
 • 500+
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2016-08-04)
 • mówią, że nadzieja matką głupich
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 1
  (2016-08-04)
 • same kłamstwa!!!!! oprócz tego że mieszkańcy czują się bezpieczni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 2
  logan(2016-08-04)
 • Kasiorę dawać a nie ordery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  g^^o(2016-08-04)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Promocja RATY 0%
AMK Kuchnia 4
Szkło ozdobne 7
AMK Szkło ozdobne 8