UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W ratuszu przybędzie departamentów

 
Elbląg, W ratuszu przybędzie departamentów
(fot. Witold Sadowski, archiwum portEl.pl)
Reklama

Od 1 marca prezydent Elbląga wprowadza zmiany organizacyjne w Urzędzie Miejskim. Powstanie m.in. oddzielny Departament Sportu i Rekreacji. Obowiązki dyrektora będzie pełnił na razie Andrzej Budzelewski.

W Urzędzie Miejskim przybędzie departamentów. Od 1 marca z Departamentu Edukacji i Sportu zostanie wyodrębniony Departament Sportu i Rekreacji, a Departament Organizacyjny zostanie podzielony na Departament Organizacji i Kadr oraz Departament Obsługi Urzędu. Po co te zmiany?
       - Planując zmiany prezydent kierował się założeniem, by struktura urzędu była jak najbardziej przejrzysta i czytelna dla wszystkich osób, które w urzędzie załatwiają swoje sprawy. Aby nie miały wątpliwości, jaki Departament bądź Biuro, powinno się zająć rozwiązaniem konkretnego problemu. Prezydent brał pod uwagę także, by sprawnie i efektywnie realizować zadania – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Rozdzielenie komórek o większej liczebności pracowników sprzyja sprawnemu zarządzaniu (dot. obecnego Departamentu Organizacyjnego i Departamentu Edukacji i Sportu). Nowymi komórkami będą zarządzały osoby pełniące wcześniej funkcję kierowników referatów w tych departamentach. Jedna z nich awansuje na dyrektora, dwóm kierownikom zostaną czasowo powierzone obowiązki dyrektorów – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Dyrektorem Departamentu Sportu i Rekreacji zostanie tymczasowo Andrzej Budzelewski, dotychczasowy kierownik referatu sportu. Jak zapewniają urzędnicy, „Nie nastąpi za tymi zmianami zwiększenie zatrudnienia. Nie ma również planów zwiększenia zatrudnienia w Urzędzie Miejskim, oprócz wsparcia jednym etatem Departamentu Sportu i Rekreacji” - dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Jak się dowiedzieliśmy, nie ma też w tym roku co liczyć na to, że budżet na miejski sport zostanie zwiększony w związku z przekształceniem referatu sportu w Departament Sportu i Rekreacji.
       Ostatnia ze zmian w ratuszu jest czysto „techniczna”. Od 1 marca Departament Promocji i Kultury będzie miał także w nazwie „Turystykę”. - Nazewnictwo uzupełniono w związku z faktem, że departament zlokalizowany w Ratuszu Staromiejskim będzie zarządzać tym obiektem oraz Bramą Targową i ma również przypisane zadania z zakresu turystyki” - dodaje Łukasz Mierzejewski.
      
RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Za mało biurokratów?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  41 6
  WON!(2019-02-26)
 • No to będzie jeden dodatkowy etat dyrektora. Co za maslo maślane. Po co mylić. No chyba, że obecny p.o. zostanie dyrektorem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  29 2
  Zawijaniec(2019-02-26)
 • Dlaczego nadal miasto nie ma oficera rowerowego? Drigi rowerowe to jeden wielki bajzel...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 18
  Misiu (2019-02-26)
 • ta promocja tylko chyba za duża !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 2
  (2019-02-26)
 • I będzie dyrektor od fikołków i przysiadów. Bogatemu wolno!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  28 2
  $$$$$$$$$(2019-02-26)
 • Kolejny dyrektor w UM etatów nie przybędzie to stworzymy etat dyrektorski i wypłata dyrektorska będzie. Oj łatwo sydaje się nie swoje pieniądze łatwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  32 2
  Elg.(2019-02-26)
 • Biurokracja rośnie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  22 3
  (2019-02-26)
 • Z Obłuda PiS nie ma granic!!! Narzekają na tramwaje koreańskie w Warszawie a W Straży Granicznej łączność przejmuje chińska komunistyczna firma Hytera!!! Policja to samo. Nadzór nad Polską przechodzi w ręce Chin. A co z polskim RADMOREM???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 16
  (2019-02-26)
 • Biurokracja w Polsce jest kilkanaście razy większa niż w USA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  15 0
  (2019-02-26)
 • Kto to wymyślił panie włodarzu. .. kultura i turystyka? A sport elbląski jest tak mocny że trzeba powołać departament? Ale jak się nie wie jak to się powołuje "komisje"?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26 2
  kiki(2019-02-26)
 • każdy orze jak może, jeden daj 500 plus a taki bidny Jaba to może co dać? a no mianuje Pana dyrektorem departamentu i pewnie z 200 zł więcej, straszna bieda w tym Elblągu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  łuk stajłoker(2019-02-26)
 • A to ciekawe. Nowe departamenty. Trudno uwierzyć, że nie będzie to generowało dodatkowych kosztów. A tymczasem oszczędza się na wszystkim, co naprawdę ważne. Na przykład na elbląskiej oświacie. Na szkoły przeznacza się coraz mniejsze środki. Za tym idzie coraz mniej dodatkowych zajęć dla dzieciaków, coraz słabsze wyposażenie szkół, coraz bardziej liczne klasy. Wynagrodzenia nauczycieli żenująco niskie w porównaniu z wynagrodzeniami nauczycieli ze szkół prowadzonych przez inne samorządy, co też nie napawa optymizmem i nie motywuje do starania. Przykre bardzo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  20 7
  Tes(2019-02-26)
Reklama