UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W SP 23 będzie też przedszkole

 
Elbląg, W tych pomieszczeniach ma mieścić się przedszkole
W tych pomieszczeniach ma mieścić się przedszkole (fot. Anna Dembińska)
Reklama

Nowy plac zabaw, świeżo wyremontowane sale, nowe ławeczki i nowi nauczyciele - od września w Szkole Podstawowej nr 23 będzie funkcjonowało także... przedszkole. Szkoła zapewni 10-godzinną opiekę aż 75 dzieciom. I nie będzie to, jak krążą pogłoski, przeniesione Przedszkole nr 13 z ul. Kosynierów Gdyńskich.

- Od września 2017 r. w SP nr 23 przy ul. Słonecznej będą funkcjonowały 3 oddziały przedszkolne dla dzieci od 3 do 6 lat – informuje Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Oddziały będą funkcjonowały tak samo, jak oddziały w przedszkolu. Czas ich funkcjonowania będzie wynosił w zależności od potrzeb rodziców 9-10 godzin dziennie. 
       W każdym oddziale będą zatrudnione dwie nauczycielki oraz woźna oddziałowa. Dzieci będą miały zapewnione trzy posiłki dziennie. - Są dwie toalety, z czego jedna jest dla dzieci niepełnosprawnych – wylicza Joanna Kanikuła, wicedyrektor SP23. - Sale są

  Elbląg, W tym miejscu ma powstać plac zabaw dla przedszkolaków
W tym miejscu ma powstać plac zabaw dla przedszkolaków (fot. AD)

 pomalowane, będą nowe ławeczki. Poza salami jest część wspólna, gdzie dzieci będą się przebierały i jadły. Jest osobne wyjście na plac zabaw, który będzie ogrodzony. Ze wszystkim na pewno zdążymy do września – zapewnia wicedyrektor.
       - Co do pogłosek przeniesienia Przedszkola nr 13 do budynku Szkoły Podstawowej nr 23 mogę tylko zapewnić, że takich planów na obecną chwilę nie ma – wyjaśnia Joanna Urbaniak. - Oddziały przedszkolne będą oddziałami SP 23.
       Aby zapewnić wszystkim dzieciom miejsca w przedszkolach miasto stworzyło 220 dodatkowych miejsc, w tym w Przedszkolu nr 5 – 15, w Przedszkolu nr 11 – 12, w Przedszkolu nr 31 – 18, w Przedszkolu nr 19 – 25, w Przedszkolu nr 15 – 25, w Przedszkolu nr 24 – 50 oraz w całodziennych oddziałach przedszkolnych w SP 23 – 75.
      

Karolina Król
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Będzie brak chętnych dzieci mają dzieciństwo w przedszkolu i tyle. Uczniowie szkół powinni uczyć się na jedną zmianę a nie klasy przepełnione i dwie zmiany. ABSURD. Jest 2017 rok zapomnieliście chyba.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 6
  (2017-06-08)
 • oddział przedszkolny dla dzieci, które nie dostały się do wybranych placówek. 1 rok funkcjonowania, nie wiadomo jak będzie, dzieci jako króliki doświadczalne. Proszę redakcję o pokazanie zdjęć z tej świeżo wyremontowanej placówki - sale dla dzieci, toalety, szatnie itp. Ciężko sobie wyobrazić dziecko 3 letnie w jednym budynku, te same wejście do placówki z rozwydrzonymi, biegającymi po korytarzach 10 latkami !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  9 9
  (2017-06-08)
 • Oj malkontent- i tak źle i tak niedobrze.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2017-06-08)
 • Trudno żeby budować przedszkole jak niektóre szkoły świecą pustakami.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 4
  (2017-06-08)
 • Możesz zostawić dziecko w domu lub wysłać do prywatnego przedszkola. Zrozum narzekająca kobieto, że gdyby tego oddziału nie było, 75 dzieci nie miałoby szans na przedszkole! Nikt cię nie zmusza, żebyś posyłała tam dziecko, ale przynajmniej masz WYBÓR!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  11 2
  Omg(2017-06-08)
 • Przyjmij też do wiadomości, że istnieją na tej planecie rodzice, którzy posłali tam swoje dziecko z własnej woli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  10 3
  Omg(2017-06-08)
 • masz bardzo ubogą wyobraźnię. każde przedszkole kiedyś zaczyna, każde ma pierwszy rok. a tu na pewno i sprzęt będzie nówka i płac zabaw
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  7 2
  dorka(2017-06-08)
 • Rozwydrzone 10 latki !!!. .. chciałbym usłyszeć jak będzie mówić o swoim dziecku w tym wieku. .. ??? Ach te idealne mamusie. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  8 3
  (2017-06-08)
 • Czas najwyższy na jakiś remont. Rzadko ostatnio bywam w Elblągu ale jak patrzę na moją dawną szkołę to żal serce ściska. Spędziłem tam dzieciństwo. Nawet porządnych bramek nie ma na boisku, nie mówiąc o jakimś placu zabaw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Ryszard(2017-06-08)
 • :) Z drugiej strony smutne, że dziecko nasłucha się narzekania mamy i zostanie odarte z całej radości. Będzie przekonane, że zostaje tam zesłane za karę, że dzieje mu się jakaś krzywda, że jest gorsze. A przecież oddziały przedszkolne funkcjonują od lat i tam też dzieci uśmiechają się, śpiewają, malują, wychodzą do teatru albo na spacery.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  4 2
  giełdasmaków(2017-06-08)
 • te samo wejście? - piszę petycję do rzecznika praw dziecka o likwidację takowego
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 2
  heterka(2017-06-08)
 • Dla mojego syna w zeszłym roku nie było miejsca w przedszkolu, a nie mogłam sobie pozwolić na prywatne, dlatego w tym roku poślę go do oddziału przedszkolnego z pocałowanie ma w rękę :-) Jestem przeszczęśliwa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 4
  agnesss(2017-06-08)
Reklama