Poniedziałek 15-10-2018, imieniny Teresy, Florentyny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Turkusowy Elbląg Turkusowy Elbląg

W sprawie żeglugi

- Ministerstwo Spraw Zagranicznych wraz z Ministerstwem Infrastruktury prowadzi prace nad projektem umowy międzynarodowej o żegludze na Zalewie Wiślanym, w którym zagwarantowane zostałoby również prawo statków państw trzecich do swobodnej żeglugi po tym akwenie - informuje poseł PO Stanisław Gorczyca.

Poseł Stanisław Gorczyca interweniował w Ministerstwie Sprawa Zagranicznych po czerwcowych i lipcowych ograniczenia, jakie rosyjska strona wprowadziła dla polskich statków wpływających na rosyjskie wody terytorialne Zalewu Wiślanego.
     - Na Zalewie Wiślanym rozwija się żegluga turystyczna i realizowane są regularne rejsy do Bałtijska i Kaliningradu. W ostatnim okresie intensywność tej żeglugi wzrosła. Miasto Elbląg kosztem 4,3 mln euro realizuje budowę nowego portu wraz z nabrzeżem dla statków turystycznych. Zasadność tych inwestycji jest możliwa tylko w oparciu o zachowanie jakichś stałych standardów w prawie, które ureguluje sprawy graniczne między Rosją i Polską. Tymczasem to co dzieje się po rosyjskiej stronie po prostu przeraża - uzasadniał w MSZ swój niepokój poseł Gorczyca.
     Przypomnijmy, że 15 czerwca i następnie 7 lipca rosyjskie służby graniczne doprowadziły do wstrzymania ruchu polskich statków. Sekretarz Stanu w MSZ Adam Daniel Rotfeld poinformował posła, że rząd polski natychmiast zainterweniował w obu przypadkach. Bezsprzecznie Rosjanie dokonali nadinterpretacji przepisów dotyczących odpraw granicznych rejsów.
     Obecnie obie strony obowiązuje umowa o warunkach podróży obywateli RP i obywateli FR z dnia 18 września 2003 roku, obowiązująca od 1 października 2003 r. Zgodnie z jej postanowieniami obywatele polscy udający się do obwodu kaliningradzkiego FR muszą posiadać wizy, które otrzymują bezpłatnie.
     Strona rosyjska, na podstawie przepisów prawa wewnętrznego, dopuszcza możliwość odstępstwa od wymogu wizowego w przypadku uczestników rejsów wycieczkowych. W takim przypadku program wycieczki musi być uzgodniony z Rosjanami. Dodatkowo Straż Graniczna FR wymaga, by taka grupa była jednorodna, tzn. nie było w niej osób z wizami, ani obywateli innych państw. W przypadku grup pasażerów posiadających rosyjskie wizy, mogą oni bez przeszkód schodzić na ląd.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Obraz na płótnie
Fototapety z Londynem
Fototapety do siłowni/fitness club