Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

W stronę Funduszu

Dziś marszałek województwa Andrzej Ryński podpisał z ministrem Jerzym Hausnerem porozumienie, dzięki któremu Wojewódzki Urząd Pracy w Olsztynie otrzyma 450 tysięcy złotych na przygotowania do korzystania przez region z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Europejski Fundusz Społeczny to najstarszy fundusz strukturalny Unii Europejskiej. Ruszył w roku 1960 i jest dziś najważniejszym finansowym instrumentem polityki społecznej Unii. W Polsce zasady EFS zaczną obowiązywać w maju przyszłego roku. Pieniądze z tego źródła mają poprawiać szanse znalezienia się i utrzymania na rynku pracy, służyć rozwojowi przedsiębiorczości, tworzeniu i upowszechnianiu nowych form pracy i zarządzania oraz wyrównywaniu szans w dostępie do rynku pracy.
     Adresatami pomocy Funduszu są m.in.: bezrobotni, kobiety, młodzież - w tym absolwenci szkół, osoby niepełnosprawne, osoby zagrożone wykluczeniem społecznym – np. byli więźniowie, pracownicy zagrożeni utratą pracy czy przedsiębiorcy.
     Fundusz wspiera różne formy pomocy - od szkoleń i wsparcia doradców zawodowych, po dofinansowania do zakupów sprzętu komputerowego dla szkół. Pieniądze, które do województwa warmińsko – mazurskiego trafią dzięki podpisanej dziś umowie, zostaną przeznaczone na pokrycie części kosztów przygotowywania systemu, który potrzebny jest do korzystania ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Olsztyński Wojewódzki Urząd Pracy, który przygotowuje się do roli koordynatora Funduszu, rozpoczął tworzenie baz danych na temat bezrobotnych i ludzi aktywnych zawodowo. Jak poinformował nas rzecznik Urzędu Marszałkowskiego, bazy służyć będą do sporządzania analiz i prognoz nt. rozwoju rynku pracy czy liczby potrzebnych specjalistów w danych zawodach. Informacje te będą wykorzystywane do tworzenia konkretnych projektów.
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Szkoda ze Marszalek województwa niezainteresuje sie ludzmi pracujacymi w ''firmie''PLASTYK +.Ludzi tam pracuja od godz 6 do 18 oraz w soboty od 6 do14 czasamii do 16za 600-700 pln na miesiac.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zbulwersowany(2003-11-12)
 • Pracownicy Plastyku powinni podjąć wysiłek kształcenia i zmiany zatrudnienia a nie biadolić i tkwić u marnego pracodawcy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  loma(2003-11-13)
 • Nie ma co się bulwersowac , tylko zglosić do PIP lub pójść drogą szwaczek z Hetmana. O swoje trzeba nauczyć sie walczyć a nie obarczać własną nieudolnością lub brakiem elementarnej wiedzy o prawach pracowniczych mityczną władzę.Trudno mi uwierzyć,że nadal są ludzie , którza myślą że "im się należy " i "ktoś musi dać".Nie ma co się bulwersować , powtarzam, tylko nie dawać się oszustom wykorzystującym duże bezrobocie.Pozdrawiam.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prawy(2003-11-13)
 • OlsztyńskiWUP, przygotowujący się do roli koordynatora... rozpoczął tworzenie baz danych..., służacych do sporządzania analiz... które wykorzystywane będą do tworzenia konkretnych projektów. 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10... za ile lat zTejMąkiBędzieChleb?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2003-11-13)
 • Prawy - raczej nigdy nie miałes doczynienia z taką sytuacją z perspektywy zwykłego "robaka" -czyli pracownika......Pokory troszke...... To nie jest takie łatwe!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  świadek(2003-11-14)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Hosting WWW START
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini