Wtorek 11-12-2018, imieniny Damazego, Daniela
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wakat ekonomiczny

W Nowym Dworze Gdańskim nie powołano nowego szefa Powiatowego Urzędu Pracy. Powód - brak środków.

Powiatowy Urząd Pracy w Nowym Dworze Gdańskim podobnie jak urzędy w innych powiatach, rozpoczyna rok od nie dofinansowania. Przykładem trudności finansowych jest fakt, że od momentu kiedy kierownik PUP Edward Adamczyk został wybrany wicestarostą, jego dotychczasowe stanowisko nie zostało obsadzone. Jak powiedział nowodworski starosta Mirosław Molski, o takim stanie rzeczy decydują względy ekonomiczne. Mówiąc wprost urząd pracy dysponuje bardzo niewielkimi środkami finansowymi.
     
     Skromny budżet
     - Budżet na utrzymanie jest skromny, mniejszy od ubiegłorocznego. Po rozdysponowaniu środków trudno będzie się utrzymać w jego normach, ponieważ pewne koszty są nie do uniknięcia np. opłaty za energię, telefony, utrzymanie lokalu - mówi Danuta Kalitka zastępca kierownika Powiatowego Urzędu Pracy w Nowym Dworze Gdańskim. - Próbujemy działać, aby zdobyć dodatkowe środki z budżetu marszałkowskiego, gdzie złożyliśmy wniosek o dofinansowanie. Z nadzieją czekamy na pozytywną odpowiedź.
     Tyle jeżeli chodzi o utrzymanie samej placówki, a co z jej statutowymi zadaniami, czyli aktywnymi formami zwalczania bezrobocia? Pieniądze na to pochodzą z innej puli tzn. z Funduszu Pracy, co nie znaczy, że jest ich wystarczająco dużo. Zmiany w ustalaniu algorytmu sprawiają, że urząd nadal czeka na decyzję o przyznaniu wysokości limitu na ten cel z ministerstwa i nikt do dnia dzisiejszego nie wie, jaką kwotę otrzyma na rok 2003. Nic dziwnego, że dotychczasowe działania podejmowane są na mniejszą skalę.
     
     Rośnie, ale minimalnie
     Poziom bezrobocia w powiecie nowodworskim od grudnia 2002 rośnie nieznacznie. Na miejscowym rynku pracy nie ma większych zmian dotyczących wzrostu lub zmniejszenia zatrudnienia, rejestrują się natomiast osoby, które dotąd pracowały w pobliskich większych ośrodkach tj. Trójmieście, Elblągu, Malborku i teraz straciły pracę. Wraz z początkiem pory wiosennej bezrobocie na tym terenie będzie malało ze względu na pracę sezonową na Mierzei Wiślanej. Zaczynają już wpływać pierwsze oferty pracy związane z uruchomieniem sezonu letniego.
     
     Pomóc w praktyce
     Kierownictwo nowodworskiego PUP zapewnia, że pomimo trudności finansowych wszystkie osoby, które szukają zatrudnienia, mogą udać się do nich po pomoc. Przez cały czas na osoby bezrobotne czeka doradca zawodowy. Pomoże rozwiązać problemy, podpowie, jak pokonać stres i dobrze zaprezentować się podczas rozmowy kwalifikacyjnej. W zeszłym roku grupowe spotkania, na których poruszano te tematy, odbyli wszyscy zarejestrowani absolwenci. Bezrobotni otrzymają również pomoc praktyczną przy pisaniu życiorysu, listu motywacyjnego i ich wydrukowaniu. Od 1 kwietnia wznawia swoją działalność Klub Pracy, który został wcześniej zawieszony ze względu na brak środków.
OZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna III