Wtorek 16-10-2018, imieniny Jadwigi, Małgorzaty
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Piękny jesienny poranek Piękny jesienny poranek

Walka z... biedą

Od wczoraj weszły w życie nowe przepisy dotyczące skupu złomu.

Parlament zmienił ustawę o odpadach w kwietniu, po lawinie informacji z całego kraju m.in. o kradzieżach linii energetycznych, torów kolejowych i włazów od studzienek kanalizacyjnych.
     Takie problemy miały także władze Elbląga, jednak - jak mówi Jolanta Warzecha z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Urzędu Miejskiego - miasto wyprzedziło ogólnopolską kampanię przeciwko złodziejom metalu i walczy z nimi już od dwóch lat.
     - Prezydent Henryk Słonina już w 2002 roku wydał zarządzenie w sprawie organizacji skupu złomu metali nieżelaznych - przypomina Jolanta Warzecha. - W zarządzeniu tym prezydent zobowiązał wszystkie jednostki organizacyjne prowadzące skup złomu do - po pierwsze - niezwłocznego uzyskania decyzji na prowadzenie działalności w zakresie skupu lub transportu odpadów, a po drugie – najważniejsze - zobowiązał właścicieli skupów do legitymowania i umieszczania w książkach skupu danych personalnych osób dostarczających złom, a także ich oświadczeń o źródle pochodzenia tych materiałów.
     Jak potwierdza rzecznik elbląskiej policji, Alina Zając, dzięki zarządzeniu sytuacja poprawiła się. Miasto wciąż ma jednak problem np. ze znikaniem metalowych elementów oddanego do użytku w ubiegłym roku mostu Unii Europejskiej.
     Znowelizowana ustawa o odpadach zaostrza zasady przyjmowania złomu przez skupy w całym kraju.
     - Prowadzący punkt zbierania odpadów będzie zobowiązany do wypełnienia formularza w dwóch egzemplarzach - po jednym egzemplarzu dla przyjmującego i przekazującego odpady - mówi Warzecha. - W tym formularzu powinno być określenie rodzaju odpadów, rodzaju produktu, z którego powstały odpady, źródło jego pochodzenia, a także imię, nazwisko, adres i numer dowodu osobistego lub innego dokumentu stwierdzającego tożsamość osoby przekazującej odpady.
     Za łamanie przepisów właścicielom skupów grozić będzie grzywna lub areszt. Elbląscy urzędnicy zapowiadają, że wraz z policją i Strażą Miejską będą kontrolować działające na terenie miasta skupy złomu i sprawdzać, czy nie trafiają tam elementy, których brak we właściwym miejscu może się stać przyczyną tragedii.

AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • A może tych co doprowadzili do biedy na złom..............
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obserwator(2004-07-28)
 • BRAVO!!!! OBSERWATOR ...MASZ ZUPEŁNĄ RACJĘ...TYCH CO TAK DOTĄD RZĄDZILI WYSŁAŁBYM NA ZŁOM BEZ ODNOTOWYWANIA KIM SĄ I Z JAKIEGO "METALU". NA ZŁOM Z NIMI.!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MATTI..EL(2004-07-28)
 • BRAVO!!!! OBSERWATOR ...MASZ ZUPEŁNĄ RACJĘ...TYCH CO TAK DOTĄD RZĄDZILI WYSŁAŁBYM NA ZŁOM BEZ ODNOTOWYWANIA KIM SĄ I Z JAKIEGO "METALU". NA ZŁOM Z NIMI.!!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MATTI..EL(2004-07-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do sypialni
Fototapeta lateksowa 360x150 cm - Zwierzątka
Fototapety z końmi
Fototapety czarno białe Black&White