Piątek 25-05-2018, imieniny Grzegorza, Urbana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Warsztaty o Mierzei

W piątek 16 czerwca w Piaskach na Mierzei Wiślanej rozpoczną się tygodniowe, polsko-rosyjskie warsztaty studentów poświęcone turystyce.

Warsztaty potrwają do 22 czerwca, wezmą w nich udział studenci ochrony środowiska Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu oraz studenci z Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego. Są realizowane w ramach projektu Phare „Walory przyrodniczo-krajobrazowe Mierzei Wiślanej (ros. Vislenskaja Kosa) a turystyka w regionie Morza Bałtyckiego”.
     - Studenci przeprowadzą badania środowiskowe w celu ustalenia wpływu ruchu turystycznego na ekosystem przybrzeżny, a w szczególności unikatowy obszar wydmowy Mierzei Wiślanej - informuje Maja Brzeska z Biura Rektora PWSZ. - Wyniki badań, spostrzeżenia, zagrożenia i propozycje rozwiązań prowadzących do zrównoważonego rozwoju obszaru Mierzei Wiślanej zostaną przedstawione przez uczestników warsztatów na konferencji z udziałem zaproszonych urzędników i przedstawicieli regionalnych instytucji badawczych.
     Projekt „Walory przyrodniczo-krajobrazowe Mierzei Wiślanej (Vislienskaja Kosa) w regionie Morza Bałtyckiego” jest realizowany przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Elblągu i Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny w ramach Programu Współpracy Przygranicznej Phare. Jego wartość to ponad 10 tys. euro. Jest efektem tegorocznych wiosennych warsztatów polsko-rosyjskich „Ryby w Zalewie Wiślanym” oraz seminarium dotyczącego kierunków badań przyrodniczych i współpracy w regionie. Z realizacji projektu skorzystają urzędnicy gmin nadmorskich i nadzalewowych oraz środowisko naukowe regionalnych uczelni, zajmujące się problemem zrównoważonego rozwoju na obszarach nadmorskich.
     - Celem projektu jest zwiększenie świadomości dotyczącej znaczenia współpracy przygranicznej w zakresie ochrony dóbr przyrodniczych regionu a w szczególności Mierzei Wiślanej oraz stworzenie podstaw wspólnego, transgranicznego programu badawczego obszaru intensywnie eksploatowanego turystycznie - dodaje Maja Brzeska.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Domena funkcyjna .com.pl
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata