Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Ważą się losy mostów

 
Elbląg, Ważą się losy mostów Most na Kumieli w ciągu al. Grunwaldzkiej wymaga naprawy (fot. Michał Skroboszewski - arch. portEl)
Rek

Z trzech mostów, których remont był planowany w tym roku – na pewno będzie remontowany jeden. Most na Babicy przejdzie modernizację, mimo że oferta przedstawiona przez wykonawcę przewyższała kwotę, którą początkowo był skłonny przeznaczyć ratusz. Ważą się losy mostu nad Kumielą w ciągu pl. Grunwaldzkiego – oferta potencjalnego wykonawcy o tysiąc złotych przekracza limit narzucony przez Urząd Miejski.

W 2016 r. ratusz zaplanował remonty trzech elbląskich mostów: dwóch nad Kumielą (w ciągu pl Grunwaldzkiego i w ciągu ul. Bema) oraz jednego nad Babicą (w ciągu ul. Jana Pawła II na Modrzewinie). Kolejne przetargi nie przynosiły rezultatu, a posiadane przez urzędników ekspertyzy wykazywały konieczność remontów.
     Urzędnicy rozstrzygnęli już przetarg na remont mostu na Babicy. Za 372 tys. zł remont przeprowadzi tczewska firma Want. Miasto planowało wydać na ten cel 316 tys. zł, ale prezydent podjął decyzję o „dołożeniu” środków i o podpisaniu umowy. Trzeba pamiętać, że na most Babicy zostały ogłoszone trzy przetargi i za każdym razem oferty były wyższe niż środki przewidziane przez ratusz. Do 30 maja 2017 r. tczewska firma naprawi powierzchnię płyty pomostowej oraz pozostałe elementy mostu wymagające remontu wraz z chodnikiem oraz wzmocni konstrukcję mostu.
     - Główne prace zostaną przeprowadzone w przyszłym roku ze względu na to, że prace izolacyjne trzeba przeprowadzić w odpowiednich warunkach pogodowych – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
     Z dwóch mostów na Kumieli – ten w ciągu ul. Bema wypadł z planów inwestycyjnych. Ratusz początkowo ogłosił kolejny przetarg na remont dwóch mostów, ale na początku listopada urzędnicy zmienili zdanie i ostatecznie przetarg dotyczył remontu mostu przy placu Grunwaldzkim. Inwestycję oszacowano na 226 tys. zł. Wpłynęły cztery oferty, z których najtańsza – firmy Heko Most z Włocławka - opiewa na niecałe 227 tys. zł. Urzędnicy zweryfikują ofertę i jeżeli będzie prawidłowa, to do prezydenta będzie należeć decyzja, czy „dołoży” brakujący tysiąc i miasto podpisze umowę. Jeżeli wszystko rozstrzygnie się pozytywnie to do 30 maja 2017r. włocławska firma przeprowadzi remont mostu. Pozostałe trzy oferty, które wpłynęły na przetarg na remont mosty przy placu Grunwaldzkim opiewały na kwoty rzędu 350 – 370 tys. zł. Ciekawostką jest fakt, że w poprzednich przetargach na remont obu mostów na Kumieli – miasto chciało przeznaczyć 480 tys. zł.
     Trzeci most, który w tym roku miał być remontowany – na Kumieli w ciągu ul. Bema został wykreślony z przetargu. Nie ma go też w wykazie inwestycji mających zostać zrealizowanych w 2017 r.
     - Decyzja o tym, kiedy most w ciągu ul. Bema zostanie wyremontowany ma zapaść na sesji budżetowej lub na przełomie roku – informuje Łukasz Mierzejewski.
     Trzeba jednak podkreślić, że nie jest powiedziane, że most na Kumieli w ciągu ul. Bema zostanie wyremontowany w 2017r. Decyzję podejmie prezydent miasta i radni uchwalając budżet i Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2017 – 2029.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Przekracza limit o 1000 zł. Wiec niech pan Prezydent ten brakujący 1000 zł przekaże z własnej pensji, sporo mu jeszcze zostanie a most będzie zrobiony.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 1
  natura(2016-11-22)
 • Czy wreszcie zaczna płynąć pieniądze także do Elbląga czy tylko olsztyn ma dostawać. Przestańcie pie***yć że są dwa równorzędne miasta bo to bajki. Kiedy Elbląg odejdzie od tego dziadowskiego województwa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  11 0
  (2016-11-22)
 • Jeśli się coś robi, to i kasa płynie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tdk(2017-01-17)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z teksturą
Fototapety one color
Fototapety ze sportami
Fototapety z Italią