Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wesoło nie jest, ale inni mają gorzej

W Elblągu, co miało paść, już padło, ale kryzys ekonomiczny zbiera żniwo w regionie - wskazuje Mirosław Kozłowski, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”. - Najbardziej cierpi Kwidzyn, gdzie ok. 2 tys. osób straci pracę. My próbujemy coś robić, ale niepokoi nas brak odpowiedniej reakcji władz.

Region elbląski „Solidarności” nie mieści się tylko w granicach województwa warmińsko-mazurskiego. Swoim zasięgiem obejmuje też część Pomorza, stąd niepokój o pracowników w Kwidzynie.
     - Tam ok. 2 tysięcy osób pójdzie na bruk - mówił podczas dzisiejszej (25 lutego) konferencji prasowej Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej „Solidarności”. - Obecny kryzys w sposób szczególnie dotkliwy dotyka pracowników przemysłu elektronicznego. Prowadzimy negocjacje z pracodawcami, może uda się uratować choć trochę miejsc pracy.
     W związku z pogarszającą się sytuacją ekonomiczną i narastającą falą zwolnień pracowników, 12 lutego odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Regionu Elbląskiego NSZZ „Solidarność”.
     - Zobowiązaliśmy komisje zakładowe do niezwłocznego informowania o sytuacji w zakładach pracy - mówi przewodniczący Kozłowski. - Szczególnie chodzi tu o planowane zwolnienia z pracy, przestoje i przymusowe urlopy; o propozycje zmian zasad wynagradzania na niekorzyść pracowników, niewypłacanie premii, niewypłacanie wynagrodzeń w terminie oraz o propozycje zawieszenia lub likwidacji Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
     Sytuacja w regionie jest gorsza niż w samym Elblągu, bo - jak mówi Mirosław Kozłowski - u nas co miało paść, już padło. - Słyszałem o kilku, ale indywidualnych , nie grupowych zwolnieniach - mówi przewodniczący „S”. - Nie znam jednak szczegółów, bo w tych zakładach nie ma komisji zakładowych „Solidarności”.
     Nie jesteśmy jednak zupełnie wolni od problemów związanych z kryzysem ekonomicznym.
     - Oczywiście, bezrobocie wzrasta, coraz więcej naszych rodaków wraca z zagranicy, więc wesoło nie jest, ale nie tak źle, jak w Kwidzynie - podsumowuje Kozłowski.
     W związku z trudną sytuacją w kwidzyńskich zakładach pracy, 23 marca o godz. 11 przed siedzibą burmistrza Kwidzyna zorganizowana zostanie manifestacja związkowców z całego regionu. Elbląscy członkowie „Solidarności”, którzy chcą wesprzeć swoich kolegów z Kwidzyna, mogą zapisywać się na wyjazd do 16 marca.
     Protestować będą też pracownicy pionu energetycznego. - 6 marca w Gdańsku odbędzie się manifestacja pracowników koncernu Energa - zapowiada Mirosław Kozłowski. - Towarzyszyć im będą także górnicy i stoczniowcy.
     - Również w lutym odbyło się posiedzenie Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, podczas którego okazało się, że nie ma branży, w której byłoby lepiej - szykuje się więc fala protestów - przewiduje przewodniczący. - Mówi się o strajku generalnym, bo rząd lekceważy nasze argumenty.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wowka A moim zdaniem to zdumiewające i zastanawiające jak to jest, że przedsiębiorcy zwalniają, redukują pracowników zmniejszają wynagrodzenia za prace nie wypłacają premii itd. Tymczasem na posadkach państwowych jest całkiem dobrze i bezpiecznie. Nasi wizjonerzy i animatorzy życia społeczno-gospodarczego nie odpowiadają za nic!~!! Mogą się mylić (np. statek Nowa Hanza) marnotrawić (np. zegar słoneczny)nic nie robić (np. nie poszukując i pomagając inwestorów) a pensje i premie dostają!!! A jakie są to kwoty zobacz tutaj www.tczew.naszemiasto.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wowka(2009-02-25)
 • Niezłą pensyjkę 12 365 zł ustalił sobie pan Słonina. To jest normalne draństwo za taką robotę a raczej brak roboty.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Pietuszkuć(2009-02-25)
 • Może w ramach protestu Kozłowski dokona samospalenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-25)
 • jeszcze nie wszystko padło, padnie pana związek i pan a czy pan zmniejszył sobie wynagrodzenie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  gorzki(2009-02-25)
 • Niech pan "przewodniczący" tylko ludzi nie namawia do strajku bo tym biednym kwidzyniakom pozamykaja wszytskie fabryki!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2009-02-25)
 • Kozłowski pewno z NEBraski
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-25)
 • Panie Kozłowski ! Czy nie wystarczy juz Panu tego, ze dzięki pana działalności upadly w elblągu zaklady mięsne i logstor? Przez Pana straciłem prace a moja rodzina klepie biedę. Tyle ludzi zostało bez pracy a pan teraz niszczy kwidzyn!. Opamietaj się i Pan w koncu chwyć Pan łopate i weź za normalną pracę, bo juz zapomniałes co znaczy pracować!Z tego co wiem to za bardzo szkolony Pan nie jest!. W gębie to jest Pan mocny!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  były pracownik zakładów mięsny(2009-02-25)
 • Na świecie jest jest kryzys, ale nie Urzędzie Miejskim w Elblągu. Pan prezydent podniósł pensje w urzędzie. Brak mi słów na takie zachowanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kasztaniak(2009-02-25)
 • Kozłowski, PRECZ OD ZAKŁADÓW PRACY. Dość już nabruździłeś robiąc sobie publiczkę i "karierę polityczna" Wracaj skąd się wygrzebałeś a ludzi i zakłady zostaw w spokoju. Sądzisz, że ktoś da się nabrać na tanie chwyty propagandowe typu manifestacja ? I co ta manifestacja ma zmienić ? Sadzisz, że ktoś jeszcze w tym kraju nie wie o kryzysie ? Tylko żeby o tym dyskutować, trzeba mieć wykształcenie, Kozłowski. A co taki prostaczek po podstawówce jak ty może dobrego zrobić ? Nic. Przestań się ośmieszać i zniknij z naszego miasta na zawsze !!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ~~(2009-02-25)
 • Pan Kozłowski jeszcze nic dobrego to nie zrobił dla pracujących. Jaką by sprawę nie podjoł to sknoci.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2009-02-25)
 • Sprzedaż bankrutującego Przedsiębiorstwa Dróg i Mostów w Elblągu ( firmy miasta) to też wina Kozłowskiego ?.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  seniorek(2009-02-25)
 • masz racje PDiM to nie wina Kozłowskiego. .. .może miasto zacznie cos myśleć w tej sprawie. .. .bo 60 osób pojdzie na bruk. .. .. Prezydencie zrób coś!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  jeszcze pracujacy(2009-02-26)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Żarówki LED
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy