Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Weź udział w konsultacjach

 
Elbląg, Weź udział w konsultacjach
fot. arch. portEl.pl

Urząd Miejski w Elblągu zaprasza do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących wyznaczenia obszaru rewitalizacji, który zostanie objęty „Lokalnym programem rewitalizacji Elbląga 2020+”. Konsultacje prowadzone będą od 18 lutego do 4 marca 2015 roku.

W związku z powyższym zachęcamy do zapoznania się z materiałem „Lokalny program rewitalizacji Elbląga 2020+ - część II - wybór obszaru” oraz do zgłaszania swoich opinii i uwag za pomocą formularza konsultacyjnego. Materiał oraz formularz konsultacyjny dostępne są do pobrania na stronie www.elblag.eu/rewitalizacja w zakładce „Konsultacje”.
     
     Wypełniony formularz konsultacyjny można przekazać:
• drogą elektroniczną na adres krzysztof.kasica@umelblag.pl
• drogą korespondencyjną na adres: Departament Rozwoju, Inwestycji i Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, 82-300 Elbląg,
• osobiście pod powyższym adresem.
     
     Bez rozpatrzenia pozostaną opinie i uwagi:
• z datą wpływu po dniu 4 marca br.,
• przekazane w innej formie niż na formularzu konsultacyjnym (za wyjątkiem uwag zgłoszonych podczas spotkania konsultacyjnego),
• niepodpisane czytelnie imieniem i nazwiskiem.
     
     Jednocześnie informujemy, że 26 lutego, o godz. 17  odbędzie się otwarte spotkanie konsultacyjne na temat wyznaczenia obszaru rewitalizacji. Spotkanie odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim przy ul. Stary Rynek 25 w Elblągu. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w nim udziału.
     Wyznaczenie obszaru rewitalizacji to drugi etap prac nad „Lokalnym programem rewitalizacji Elbląga 2020+”. Jest to wynikiem zmiany podejścia do rewitalizacji w nowej perspektywie budżetowej Unii Europejskiej. Program rewitalizacji Elbląga powinien się zmienić i dostosować do nowych zasad i wytycznych. To niezbędne, aby w najbliższych pięciu latach Elbląg mógł starać się o kolejne pieniądze na rewitalizację. Według nowych założeń, lokalny program rewitalizacji powinien spełniać następujące warunki brzegowe: obejmować maksymalnie 20 proc. powierzchni gminy, zamieszkanego przez maksymalnie 30 proc. jej mieszkańców. W nowym programie większy nacisk położony zostanie na projekty miękkie, na które, w skali kraju zostanie przeznaczone 30 proc. puli środków na rewitalizację.
     Ważnym aspektem jest również to, że w nowej perspektywie rewitalizacja nie jest tożsama z termomodernizacją. Projekty termomodernizacyjne wpisane do programu rewitalizacji będą mogły być realizowane po wpisaniu ich do drugiego z opracowywanych programów tj. do planu gospodarki niskoemisyjnej.
Urząd Miejski w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Naszywka HERB ELBLĄGA
Czapka z nadrukiem
POLO z HAFTEM
Ręcznik z haftem