Niedziela 27-05-2018, imieniny Augustyna, Juliana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Na osiedlu

Gospodarka

Społeczeństwo

Kultura

Sport

Na uczelniach

Zbrodnia i kara

Prasówka

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Dawny Elbląg

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Burza nad miastem. Burza nad miastem.

Węzeł imienia Jana Pawła II?

Członkowie elbląskiego oddziału Ligi Polskich Rodzin zwrócili się do prezydenta Henryka Słoniny z prośbą o podjęcia działań w sprawie nadania imienia Jana Pawła II węzłowi komunikacyjnemu Elbląg - Wschód.

Członkowie Ligi Polskich Rodzin proponują, by to zaszczytne imię Jana Pawła II nosił węzeł komunikacyjny Elbląg – Wschód.
     - Jesteśmy świadomi, że budowany węzeł nie jest inwestycją miejską, nie jest położony w granicach administracyjnych Elbląga i nie jest w kompetencji prezydenta miasta podjęcie decyzji w tej kwestii - czytamy w piśmie skierowanym do Henryka Słoniny. - W związku z tym zwracamy się do pana z prośbą o podjęcie wszelkich stosownych działań wobec odpowiednich instytucji, władz lub urzędów w celu realizacji naszej propozycji. Pragniemy przypomnieć, iż węzeł komunikacyjny leży w pobliżu miejsca pobytu Ojca Świętego Jana Pawła II w czasie wizyty w Elblągu 6 czerwca 1999 r. Jesteśmy zdania, iż nadanie imienia Jana Pawła II węzłowi komunikacyjnemu Elbląg - Wschód będzie odpowiednim sposobem uczczenia pamięci wielkiego papieża i Polaka.
     List podpisali: Witold Łada, szef oddziału Ligi Polskich Rodzin w Elblągu oraz jego zastępca - Sebastian Czajkowski.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • "szef oddziału Ligi Polskich Rodzin w Elblągu oraz jego zastępca" po mszy 2kwietnia wKatedrze idą w procesji na Węzeł Drogowy im. Jana Pawła II...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-04-19)
 • ma to tyle wspólnego z Elblągiem i Jego Honorowym Obywatelem Ojcem Świętym, że......, pan Łada koniecznie chce zaistnieć i wymyśla coraz bardziej absurdalne pomysły, szkoda pisać ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zatroskany(2005-04-19)
 • Jaki chory pomysł ! A może ruski rynek na między Robotniczą a Dąbka ? Temu panu z LPR to chyba coś się po....ło. Ta próba zabłyśnięcia jest delikatnie mówiąc do bani. Jan Paweł II zasługuje zdecydowanie na coś więcej niż spowity kłębami dymu i spalin węzeł komunikacyjny na opłotkach miasta, przypominający warszawskie ślimaki z czasów realnego socjalizmu. Jeżeli nie ma obecnie żadnej godnej ulicy czy placu, to po co robić coś na siłę ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  antyfan pana Ł.(2005-04-19)
 • A może jeszcze imieniem Jana Pawła II nazwijmy jakąś ulicę/aleję, plac, skwer, rondo, trasę, obwodnicę, czy inny obiekt? Jak zabraknie okazji, to jeszcze imieniem Karola Wojtyły albo Papieża Polaka można ponazywać sobie. Minęła zaledwie chwila od śmierci papieża, a już chce się na tym zbijać polityczny kapitał :/
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Francuz(2005-04-19)
 • Zgadzam sie z antyfanem...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  S(2005-04-19)
 • pomysł do bani, totalna bzdura!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mikos(2005-04-19)
 • To w Elblągu jest jeszcze LPR ? ....
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Cover(2005-04-19)
 • Panowie z LPR, myslicie, że Prezydent Pan Słonina, nie ma ważniejszych rzeczy niż zajmowanie się nadawaniem Imion drogom? Myślenie nie boli:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rad(2005-04-19)
 • sami nie umia cos wymyslic- to drugim podsuwaja robote
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2005-04-19)
 • Moim zdaniem to ulice 1-go Maja powinno sie zmienic na Jana Pawla II-go.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Zen(2005-04-20)
 • Idąc tokiem myślenia p. Ł - to może jakieś centrum handlowe albo np. dworzec PKP ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  MCH(2005-04-20)
 • MCH ~ piekielnie trudną drogę wyznaczyłeś ("tokiem myślenia p. Ł"), ale jak juz podsunąłeś elbląskiDworzec, to może do założeń przetargowych na "pawilon z aluminium i szkła" dorzucić: i ma nosić imię...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2005-04-20)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Konto poczty elektronicznej
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata