Wtorek 22-01-2019, imieniny Wincentego, Anastazji. Dzień Dziadka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiadomo już, gdzie można się kąpać

 
Elbląg, Wiadomo już, gdzie można się kąpać fot. AD
Rek

W poniedziałek (20 czerwca) Warmińsko-Mazurski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny opublikował listę kąpielisk, w których woda nie odbiega od przyjętych norm i nadaję się do uprawiania sportów wodnych i rekreacji.

Rozpoczyna się okres wakacyjny i urlopowy. Wybierając się na wycieczki z myślą o kąpieli warto uwzględnić jakość wód, aby po powrocie z wypoczynku nie przywieźć ze sobą jakiejś kłopotliwej wysypki lub innych problemów skórnych, które będą wymagać leczenia. Jak poinformował sanepid, w tym roku na terenie województwa warmińsko-mazurskiego uchwałami rad gmin zostało wyznaczonych 14 kąpielisk. Oto one:
     
     Powiat działdowski
     Kąpielisko miejskie w Lidzbarku Welskim nad jeziorem Lidzbarskim
     
     Powiat giżycki
     Kąpielisko Giżycko-Plaża nad jeziorem Niegocin
     
     Powiat lidzbarski
     Kąpielisko miejskie w Wielochowie nad jeziorem Wielochowskim
     
     Powiat olsztyński
     Kąpielisko w Swobodnej nad jeziorem Limajno
     
     Miasto Olsztyn
     Kąpielisko przy ul. Jeziornej nad jeziorem Krzywym, Kąpielisko „Za Novotelem” nad jeziorem Krzywym, Kąpielisko „Słoneczna Polana” przy ul. Sielskiej nad jeziorem Krzywym i Kąpielisko na jeziorze Skanda
     
     Powiat ostródzki
     Kąpielisko miejskie w Ostródzie nad jeziorem Sajmino, Kąpielisko w Pelniku nad jeziorem Isąg i Kąpielisko na jeziorze Drwęckim w Ostródzie
     
     Powiat piski
     Kąpielisko NBP OW Guzianka w Rucianem-Nidzie
     
     Powiat szczycieński
     Kąpielisko na jeziorze Domowym w Szczytnie
     
     Powiat węgorzewski
     Kąpielisko w Kalu na jeziorze Kal
     
     Z informacji uzyskanych z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych wynika, że zostały już wydane oceny bieżące o przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach: przy ul. Jeziornej nad jeziorem Krzywym; „Za Novotelem” nad jeziorem Krzywym; „Słoneczna Polana” przy ul. Sielskiej nad jeziorem Krzywym; na jeziorze Skanda; na jeziorze Domowym w Szczytnie; miejskim w Ostródzie nad jeziorem Sajmino; na jeziorze Drwęckim w Ostródzie; w Pelniku nad jeziorem Isąg; miejskim w Wielochowie nad jeziorem Wielochowskim; miejskim w Lidzbarku Welskim nad jeziorem Lidzbarskim oraz w Kalu na jeziorze Kal.
     W pozostałych kąpieliskach woda jest przed badaniem lub w trakcie badań.
     Informacje na temat przydatności wody do kąpieli w kąpieliskach będą zamieszczane na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Sanitarnego www.gis.gov.pl oraz na stronie Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie www.wsse.olsztyn.pl w cyklu tygodniowym, począwszy od 22 czerwca.
     
     Miejsca wykorzystywane do kąpieli
     Z informacji uzyskanych z powiatowych stacji sanitarno-epidemiologicznych wynika, że do 17 czerwca zostało zgłoszonych 30 miejsc wykorzystywanych do kąpieli.
     W przypadku dziewięciu miejsc zostały wydane oceny PPIS o przydatności wody do kąpieli:
     
     powiat elbląski
„Jeziorko” w Pasłęku, zbiornik na rzece Wąska; „Zakrzewko II” w Kupinie, zbiornik na rzece Wąska oraz Kiersity na jeziorze Korsuń;
     
     powiat ełcki
     w Szeligach nad jeziorem Selment Wielki; w Bartoszach nad jeziorem Sunowo oraz w Ełku przy ul. Parkowej nad jeziorem Ełckim;
     
     powiat olsztyński
     w Nowej Kaletce nad jeziorem Gim i w Rukławkach nad jeziorem Dadaj;
     
     powiat węgorzewski
     w Węgorzewie nad jeziorem Święcajty.
     
     Według komunikatu z 22 czerwca, na terenie województwa pomorskiego woda przydatna do kąpieli jest w kąpieliskach:
– Molo Gdańsk- Brzeźno, Gdańsk-Stogi, Gdańsk-Sobieszewo
– Sopot Kamienny Potok – od granicy z Gdynią do wejścia nr 13; Sopot Łazienki Północne Grand Hotel – od wejścia nr 13 do wejścia nr 22; Sopot Łazienki Południowe – Karlikowo – od wejścia nr 23 do wejścia nr 30 oraz Sopot Zdrój – od wejścia nr 32 do granicy z Gdańskiej
– Gdynia – Śródmieście, Redłowo, Orłowo i Babie Doły
– w obrębie akwenu na rzece Nogat – Malbork ul. Wileńska
     
     Na razie brak wyników pomiarów dla kąpielisk w: Mikoszewie, Jantarze, Stegnie, Sztutowie, Kątach Rybackich, Piaskach i Krynicy Morskiej.
     
     
     O ewentualnych zanieczyszczeniach i związanych z nimi zakazami kąpieli w naszym regionie będziemy informować na bieżąco. Natomiast osoby, które wybierają się na wypoczynek w inne regiony kraju, mogą skorzystać z ogólnopolskiego serwisu informacyjnego o stanie wód.
     
     Źródło: Sanepid
     mk
     
     
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapeta lateksowa 150x260 cm - Paryż
Obraz na dibond 300x60 cm - Deski
Obraz na płótnie
Fototapeta fizelinowa 400x148x cm - Most Golden Gate