UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiadukt w budowie, a nazwa już czeka

 
Elbląg, Wiadukt w budowie, a nazwa już czeka
Tak będzie wyglądać wiadukt na Zatorze (wizualizacja, UM Elbląg)

Podczas kwietniowej sesji Rady Miejskiej ma zapaść decyzja czy nowo budowany wiadukt w ciągu ul. Lotniczej będzie nosił nazwę 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Witold Wróblewski uznał, że to świetny pomysł w roku rocznicowym. Takiego entuzjazmu nie podzielił poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Jednak ostateczną decyzję i tak podejmą radni.

Z inicjatywą nadania nazwy wiaduktowi położonemu w Elblągu, przebiegającemu nad torami kolejowymi linii Gdańsk-Olsztyn w ciągu ulicy Lotniczej, wystąpił prezydent Elbląga Witold Wróblewski. Bo 2018 r. jest - tak zdecydował Sejmu - Rokiem Jubileuszu 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
„Odzyskanie niepodległości dokonało się poprzez walkę pełną poświęcenia i bohaterstwa nie tylko na polach bitew, ale i w codziennych zmaganiach o zachowanie duchowej i materialnej substancji narodowej oraz w codziennym trwaniu polskich rodzin"- głosi uchwała. Jednocześnie Sejm wyraził nadzieję, że z tej podniosłej okazji Polacy będą wspólnie świętować ten radosny Jubileusz.
     No i mieszkańcy Elbląga będą (chyba) mogli włączyć się w to świętowanie. "Do końca września bieżącego roku zakończona zostanie inwestycja polegająca na budowie wiaduktu i dróg dojazdowych łączących teren Zatorza z centrum naszego miasta - czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały Rady Miejskiej.  - Inwestycja przebiega zgodnie z harmonogramem i termin jej zakończenia nie jest zagrożony. Z uwagi na konieczność przygotowania m.in projektu wizualizacji, w którym uwzględniona zostanie nazwa „Wiadukt 100-lecia Odzyskania Niepodległości", zasadne jest podjęcie uchwały przed zakończeniem robót budowlanych. Niewątpliwie to zadanie inwestycyjne może wpisać się w Jubileusz100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Komisja ds. nadawania nazw w Elblągu pozytywnie zaopiniowała wniosek w sprawie nadania nazwy. W świetle powyższego podjęcie uchwały uznaje się za uzasadnione."
     Takiej pewności, co do słuszności tej nazwy, nie ma poseł Prawa i Sprawiedliwości Jerzy Wilk. Już miesiąc temu argumentował, że rocznica jest doniosła, a wiadukt może okazać się bublem na miarę - jak wskazał - toru wrotkarsko-łyżwiarskiego "Kalbar". Ponadto, podkreślił, że w 1918 r. Elbląg nie należał do Polski więc może takie upamiętnianie ważnej dla kraju rocznicy, w tym mieście nie jest do końca przemyślane.
     Pośpiechu nie chcieli radni-członkowie komisji spraw społecznych i samorządowych.
     - Nie jestem przeciwny nadawania wiaduktowi takiej nazwy, komisja nazewnictwa ulic tę propozycję zaopiniowała pozytywnie. Jednak uważam, że to zbyt wcześnie, poczekajmy chociaż na zarys wiaduktu - mówił przewodniczący komisji Robert Turlej. I faktycznie, dyskusji nad nazwą dla wiaduktu nie było podczas marcowej sesji Rady Miejskiej, ale jest w planie kwietniowej (26 kwietnia).
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

ZWYCIĘSKI SUV C5 AIRCROSS - HADM Gramatowski
Modny Citroen C3 - HADM Gramatowski
Rabaty do 11 000 zł na auta z rocznika 2019 w
Skoda Fabia z LPG już od 46 000 zł! - HADM