Piątek 18-01-2019, imieniny Małgorzaty, Piotra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wicemarszałek Protas w Komitecie Regionów

 
Elbląg, Wicemarszałek Protas w Komitecie Regionów fot. nadesłana
Rek

Rada Unii Europejskiej zatwierdziła nowych członków Komitetu Regionów – instytucji skupiającej samorządowców z państw członkowskich UE. W tym gronie ponownie znalazł się przedstawiciel Warmii i Mazur, wicemarszałek województwa Jacek Protas, który w Komitecie Regionów funkcjonuje od 2008 roku.

Szczególnym przedmiotem zainteresowania Jacka Protasa w KR są problemy regionu Morza Bałtyckiego oraz rozwój współpracy międzyregionalnej z partnerami zza wschodniej granicy Unii Europejskiej. W październiku 2010 roku Komitet Regionów przyjął opracowaną przez Jacka Protasa opinię "Samorząd lokalny i regionalny w Gruzji a rozwój współpracy między UE a Gruzją". Natomiast w 2011 roku, gdy trwał proces przeglądu dotychczasowego funkcjonowania Europejskiej Polityki Sąsiedztwa, to właśnie wicemarszałkowi powierzono zadanie przygotowania opinii w tej sprawie. Dokument "Przegląd Europejskiej Polityki Sąsiedztwa" przegłosowany został w grudniu 2011 roku.
     Komitet Regionów funkcjonuje od 1994 r. Jego zadaniem jest wypowiadanie się na temat aktów prawnych UE z perspektywy lokalnej i regionalnej. Komitet sporządza
     w tym celu sprawozdania („opinie”) dotyczące wniosków Komisji Europejskiej. Komisja, Rada i Parlament są zobowiązane do zasięgania opinii Komitetu Regionów przed przyjęciem decyzji UE w sprawach dotyczących samorządów lokalnych i regionalnych (na przykład w kwestii polityki zatrudnienia, środowiska, edukacji czy zdrowia publicznego).
     Komitet Regionów liczy obecnie 353 członków ze wszystkich 28 państw UE. Polska delegacja składać się będzie z 21 członków i 21 zastępców. Członkowie Komitetu i ich zastępcy są mianowani na pięcioletnią kadencję przez Radę działającą na wniosek państw UE.
     
Piotr Pasternak, asystent Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacka Protasa
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szafka RTV pod telewizor Leo 152 cm wysoki połysk
AMK Kuchnia 1
AMK Kuchnia 7
Promocja RATY 0%