Piątek 14-12-2018, imieniny Jana, Alfreda
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wiceprezydent Elbląga Lucyna Sz. (już była) z zarzutami prokuratorskimi

Prokuratura Okręgowa w Olsztynie postawiła wiceprezydent Elbląga Lucynie Sz. zarzuty oszustwa i wyłudzenia od przedsiębiorców pieniędzy oraz fałszowanie dokumentacji. Sprawę opisuje w dzisiejszym „Dzienniku Elbląskim” Rafał Maliszewski. Lucyna Sz. została już zwolniona z funkcji wiceprezydenta.

Sprawa Lucyny Sz. stanęła na dzisiejszej (25 października) sesji Rady Miejskiej Elbląga. Radni, powołując się na tekst w „Dzienniku Elbląskim”, pytali prezydenta Henryka Słoninę, co zamierza z tym zrobić.
     Prezydent Słonina upoważnił do odpowiedzi wiceprezydenta Witolda Wróblewskiego (miał w czasie sesji spotkać się z marszałkiem województwa Jackiem Protasem).
     Wiceprezydent Witold Wróblewski: - Sprawa dotyczy okresu wcześniejszego, zanim Lucyna Sz. została wiceprezydentem Elbląga. Informacja o postawieniu zarzutów była dla prezydenta Henryka Słoniny wielkim zaskoczeniem. Reakcja prezydenta była natychmiastowa - odwołanie Lucyny Sz. z funkcji wiceprezydenta bez świadczenia pracy.
     Lucyna Sz. przebywa obecnie na zwolnieniu lekarskim.
     Wiceprezydent Elbląga Lucyna Sz. jest podejrzana o oszustwa i wyłudzenia. Postępowanie w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Olsztynie.
     - Prowadzimy postępowanie przygotowawcze. Pani Lucynie Sz. w toku tego postępowania przedstawiono pięć zarzutów popełnienia przestępstw. Dwa pierwsze to oszustwa, a trzy kolejne dotyczą pomocy przy oszustwie, którego dokonały inne osoby, oraz poświadczenia nieprawdy w dokumentach. Chodzi o okres od 2001 do 2003 roku [Lucyna Sz. pełniła wówczas funkcję prezesa Elbląskiej Izby Przemysłowo-Handlowej - red.] - wyjaśnia prokurator Paweł Łobacz z olsztyńskiej Prokuratury Okręgowej. - Wiceprezydent Elbląga grozi od 6 miesięcy do 8 lat więzienia. Postępowanie w tej sprawie powinno się zakończyć jeszcze w tym roku.
     Jak informuje „Dziennik Elbląski”, Lucyna Sz. usłyszała w sumie pięć zarzutów. Zdaniem prokuratury, Lucyna Sz. oszukała dwóch przedsiębiorców, sugerując im, że dzięki swoim wpływom w Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Olsztynie przyśpieszy i ułatwi procedury związane z otrzymaniem przez nich dotacji. W zamian miała przyjąć łapówki w wysokości 9950 i 6780 zł. Trzy kolejne zarzuty dotyczą trzech szkoleń dla przedsiębiorców, organizowanych przez Elbląską Izbę Przemysłowo-Handlową. Zaświadczenia o ich ukończeniu, z podpisem Lucyny Sz., otrzymali przedsiębiorcy, którzy w ogóle w nich nie uczestniczyli. W ten sposób za każdym razem wyłudzono z Warmińsko-Mazurskiej Agencji Rozwoju Regionalnego 900 zł.
     Prezydent Henryk Słonina nie będzie powoływał innej osoby na stanowisko trzeciego wiceprezydenta Elbląga. Kompetencje Lucyny Sz. - sprawy promocji, rozwoju przedsiębiorczości i geodezji, rozdzielił między siebie i wiceprezydenta Wróblewskiego.
     W Elblągu nie było wcześniej trzech wiceprezydentów. Być może nie byłoby i teraz, gdyby nie nie do końca pomyślne dla prezydenta wyniki ubiegłorocznych wyborów samorządowych. Wprawdzie Henryk Słonina wybory na prezydenta miasta wygrał zdecydowanie, ale nie miał większości w Radzie Miejskiej
     Przypomnijmy, kluby radnych PO i PiS przed pierwszą sesją Rady Miejskiej tej kadencji dogadały się. Wspólnie miały poprzeć kandydaturę Elżbiety Gelert na stanowisko przewodniczącej Rady. Miały w sumie 14 głosów w 25-osobowej Radzie, więc sprawa wydawała się przesądzona. Tymczasem przewodniczącym Rady Miejskiej został Janusz Nowak z SLD. Radny Jacek Pączkowski (wybrany z listy PO) odmówił bowiem podpisania „Regulaminu klubu radnych Platformy Obywatelskiej”, a później głosował za kandydaturą Janusza Nowaka. Podobnie jak Pączkowski postąpił radny Andrzej Tomczyński, wybrany z listy Prawa i Sprawiedliwości. Lucyna Sz. została potem trzecim wiceprezydentem Elbląga, a Andrzej Tomczyński wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej.
     Relacja Marty Hajkowicz:
Piotr Derlukiewicz, Joanna Kostańczuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • no to pięknie. .. Ratusz na lini głównej - Heniu to nir Twoja wina- my to wiemy - zdrówka zycze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  elblazanin podatnik(2007-10-25)
 • Z podłym komentarzem wyskoczył Wcisła w radio El. Stwierdził, że wszystko wiedział, że informował, że ostrzegał. Może to Wcisła doniósł na policję albo do prokuratury?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  tellbar(2007-10-25)
 • PO=PRL=Polską Rządzą Lodziarze
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • Po nitce do klebka: Lucyna Szmurlo (czyz nie?) to dobra znajoma telweizja elblaskiej, a ta z kolei zaprzyjazniona jest ze strona portel. pl :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  WDR(2007-10-25)
 • W tym czasie szefem Rady Nadzorczej, a więc organu kontrolującego był obecny Przewodniczący Rady Miasta J. Nowak. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • Szanowni Państwo oczekuję następnych zarzutów do kolejnych członków Zarządu Miasta i nie tylko. Dowody na stronie rafzen. pl Jerzy Kulas
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-10-25)
 • Szanowni Państwo Pragnę przeprosić za powyższą wypowiedź; coś mi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-10-25)
 • Szanowni Państwo Pragnę przeprosić za powyższą wypowiedź; coś mi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • jeszcze raz przepraszam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-10-25)
 • Oj to nie tylko ona lody kreci! Oj worek sie rozwiązał. Prosze o podawanie innych przykładow a dojdziemy do kłębka. Ja taki mam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2007-10-25)
 • koń jaki jest każdy widzi. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Jerzy Kulas(2007-10-25)
 • Dziwi mnie wypowiedz Szanownego Pana Prezydenta w Naszej Profesjonalnej TV Vectra, iz jest w szoku, iz nic nie wiedział. .. .. blablabla. .. .pół miasta wiedziało jaką przeszłośc ma p. Lucyna, w jaki sposób robi "interesy" - prawda jest taka Pączkowski głosował zgodnie z wolą Prezydenta wzamian Lucyna Sz. na wiceprezydenta - ładna wymianka :) Wstyd wielki wstyd, wypowiada sie Pan Prezydent iż nie będzie powoływał wiceprezydenta - obowiązki podzielą miedzy sobą - czyli jest jednoznaczne iż to stanowisko było tworzone na siłę - targi Pana Prezydenta. Pieknie. Wstyd - mam nadzieje iz Prokuratura będzie skrupulatna. Powodzenia (nie dla przestepców).
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ok(2007-10-25)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Hosting WWW BIZNES
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Czytnik kart kryptograficznych
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)