Środa 16-01-2019, imieniny Włodzimierza
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więcej profilaktyki - to więcej uratowanych

 
Elbląg, Więcej profilaktyki - to więcej uratowanych Nadkomisarz Marek Cieślak podczas prewencyjnego spotkania z młodzieżą, fot. nadesłana
Rek

Policjanci prewencji kryminalnej i wykroczeń podsumowali pracę za wrzesień 2015 roku. To właśnie oni są tymi funkcjonariuszami, którzy jako pierwsi ukazują ludziom poszczególne rodzaje przestępstw i wykroczeń ze skutkami włącznie.

Często są w szkołach, prowadzą prelekcje, pogadanki, rozmawiają z młodzieżą. Jest to profilaktyka, która jest nieprzeceniona w walce z przestępczością.
     Tematy, które poruszają dotyczą zarówno bezpieczeństwa w ruchu drogowym, jak i nowych zagrożeń, takich jak uzależnienie od dopalaczy, oszustwa „na wnuczka” czy hazard. Funkcjonariusze prewencji kryminalnej i wykroczeń udzielają porad i pomagają. Ich praca jest namacalna. Mówią o rzeczach trudnych w sposób przekonujący, ale i atrakcyjny.
     - Bezpośrednia rozmowa uczniów ze specjalistami o wszelkim uzależnieniach i ich konsekwencjach może pomóc ustrzec młodych ludzi przed podejmowaniem ryzykownych zachowań. W samym wrześniu blisko 4 tys. osób wzięło udział w pogadankach. Jeżeli z tej liczby uda nam się przekonać chociażby jednego gimnazjalistę do tego, żeby nie próbował dopalaczy, to dla mnie jest to już sukces – mówi nadkom. Marek Cieślak, specjalista zespołu prewencji kryminalnej nieletnich i patologii.
     Praca zespołu przedstawia się w liczbach, a są to liczby imponujące.
     Przez okres września 2015 roku policjanci przeprowadzili 288 spotkań z dziećmi, młodzieżą, pedagogami i seniorami. Czyli docieramy do tych grup, które są szczególnie narażone na zagrożenia, które niesie marginalna codzienność. W tych spotkaniach wzięło udział blisko 4 tys. osób.
     - Kładziemy duży nacisk na profilaktykę i z roku na rok takich działań i podmiotów, z którymi współpracujemy będzie dużo więcej. To znaczy, że będziemy mogli pomóc większej ilości osób – dodaje nadkomisarz.
     
Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kuchnia, a aneks kuchenny
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia klasyczna