Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiedza o EFS

Elbląg, Wiedza o EFS Elżbieta Kamińska (fot. Damian Matwiejczyk).

Elbląskie Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Pozarządowych podsumowało w środę 30 sierpnia działalność Regionalnego Ośrodka Szkoleniowego Europejskiego Funduszu Społecznego. Podczas konferencji ogłoszono także wyniki konkursu „Sposób na EFS”.

Konferencję rozpoczął Arkadiusz Jachimowicz, prezes ESWIP, który w dużym skrócie podsumował dotychczasową działalność ROSzEFS-u.
     - Jesteśmy po to, by pomóc zainteresowanym w uzyskaniu środków finansowych z Europejskiego Funduszu Społecznego. Chcemy być jak najlepszym narzędziem pomocnym i pozyskać jak najwięcej środków - mówił Arkadiusz Jachimowicz. - Elbląski ROSzEFS działa już od jedenastu miesięcy, w realizację projektu zaangażowało się czterdzieści osób; pracowników, współpracowników, trenerów i animatorów.
     Więcej o samym projekcie opowiedziała Elżbieta Kamińska, koordynatorka ROSzEFS. - Głównym celem ROSzEFS-u jest pomoc instytucjom i organizacjom ubiegającym się o dofinansowanie projektów przez Europejski Funduszu Społeczny. Organizujemy szkolenia i animacje, czyli bezpłatne usługi doradcze. Działalność ROSzEFS-u to także rozpowszechnianie informacji i promocja EFS. W ramach realizacji projektu wydajemy czasopismo „Pozarządowiec” - wyjaśnia Elżbieta Kamińska. - Do tej pory z naszych usług skorzystały głównie organizacje pozarządowe i uczelnie z województwa warmińsko-mazurskiego.
     O pracy animatora i doradców oraz o najczęściej pojawiających się na szkoleniach pytaniach mówił doradca Maciej Bielawski. Z jego obserwacji wynika, że najczęściej poruszaną tematyką było równouprawnienie kobiet, problemy osób wykluczonych społecznie, bezrobotnych i niepełnosprawnych oraz zamówienia publiczne i kluby integracji społecznej.
     Spotkanie było również okazją do rozstrzygnięcia konkursu „Sposób na EFS”. Spośród nadesłanych prac specjalna kapituła konkursu nagrodziła dwie i wyróżniła jedną. Laureatkami konkursu zostały Halina Bielawska i Izabela Drozd ze Szczytna, wyróżnienie przypadło Dagmarze Szuwa. Nagrodzone prace zostaną opublikowane w kolejnym numerze „Pozarządowca”
     ROSzEFS w Elblągu obsługuje powiaty: bartoszycki, braniewski, działdowski, iławski, kętrzyński, lidzbarski, nowomiejski, olsztyński, ostródzki i oczywiście elbląski. Z porad i pomocy ośrodka będzie można skorzystać także we wrześniu. Na zainteresowanych czekają biura ESWIP: w Elblągu - przy ul. Związku Jaszczurczego 17, tel. 055 235 33 88 i w Olsztynie - przy ul. Kopernika 13, tel. 089 523 73 45.
     

OK
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z pejzażami
Fototapety z dmuchawcami
Fototapety do salonu
Fototapety dziecięce