Czwartek 13-12-2018, imieniny Łucji, Otylii
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Większy prestiż i wypłata

Elbląg, Większy prestiż i wypłata W lipcu odbędą się pierwsze egzaminy na stopień nauczyciela mianowanego

W lipcu odbędą się pierwsze w Elblągu egzaminy dla nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego. Na najbliższej sesji Rady Miejskiej podjęta zostanie uchwała dotycząca powołania komisji egzaminacyjnych dla 37 elbląskich pedagogów.

Po wdrożeniu reformy oświaty okazało się, że nauczyciel nauczycielowi nie jest równy. Stopień zawodowy dodaje prestiżu, jak również znajduje swoje odzwierciedlenie w wynagrodzeniu.
     - Nauczyciele decydują się na przystąpienie do egzaminu, gdyż po jego pomyślnym zdaniu będą mieli większe możliwości awansu - mówi Anna Korzeniowska, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Będą mogli na przykład ubiegać się o stanowisko dyrektora lub wicedyrektora szkoły, jak również pełnić funkcję opiekuna nauczyciela stażysty.
     Awans na stopień nauczyciela mianowanego wiąże się również z gratyfikacją finansową. Dlatego właśnie coraz więcej pedagogów decyduje się na przystąpienie do egzaminu podnoszącego kwalifikacje.
     Starania o awans na stopień nauczyciela mianowanego muszą zostać poprzedzone 9-miesięcznym stażem. Następnie komisja egzaminacyjna, powoływana uchwałą Rady Miejskiej, orzeka, czy nauczyciel ubiegający się o awans uzyska nominacje.
     Do egzaminu mogą przystąpić jedynie nauczyciele kontraktowi.
     - Pedagog ubiegający się o awans na stopień nauczyciela mianowanego zobowiązany jest przedstawić komisji egzaminacyjnej swój dorobek zawodowy - wyjaśnia naczelnik Anna Korzeniowska. - Powinien także wykazywać się umiejętnością współpracy ze środowiskiem lokalnym, doskonalić swój warsztat pracy oraz wykorzystywać w nim wiedzę z zakresu psychologii, dydaktyki i pedagogiki. Nauczyciel starający się o awans powinien również wykazać się znajomością przepisów oświatowych, jak również dotyczących postępowania w sprawach nieletnich.
     Pierwsze egzaminy nauczycieli ubiegających się o awans na stopień nauczyciela mianowanego odbędą się w lipcu. Przystąpi do nich grupa 37 pedagogów przedszkolnych i szkolnych. Kandydaci zakończyli swój 9-miesięczny staż w maju, więc Zarząd Miasta zezwolił im na przystąpienie do egzaminu sprawdzającego. Komisje egzaminacyjne zostaną powołane uchwałą Rady Miejskiej podczas sesji, która odbędzie się 21 czerwca.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE