UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielka Majówka po elbląsku

Elbląg, Wielka Majówka po elbląsku
Częścią miejskiej majówki są inscenizacje historyczne (arch. PS)

Europarty, koncerty zespołów m.in. Afromental i Cocktail, popisy kabaretowe, a także karaoke oraz wiele konkursów to atrakcje Wielkiej Majówki w Elblągu. Zabawa, która trwać będzie od 1 do 3 maja, zainauguruje Elbląskie Lato Kulturalne 2009.

Program tegorocznej majówki będzie nawiązywać do 5. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Odbędzie się więc Europarty organizowane przez Urząd Miejski w Elblągu. Wśród przewidzianych 1 maja atrakcji znajdą się występy takich zespołów, jak: Afromental, Cocktail (Gdańsk) oraz Veki Band (Elbląg-Toruń). Koncerty tych grup połączone będą z zabawą w plenerze, karaoke i licznymi konkursami związanymi z zagadnieniami dotyczącymi Unii Europejskiej, a także z występem Kabaretu Ułomnego Humoru. Prowadzącym Europarty będzie Aleksander Wicka. Wielka Majówka przy Bramie Targowej rozpocznie się o godzinie 17, a zakończy około godziny 22.
     Wśród atrakcji jubileuszu wstąpienia Polski do Wspólnoty Europejskiej przewidziany jest także Europiknik pn. „Zakochaj się w funduszach europejskich", który odbędzie się 7 maja. Przedsięwzięcie organizowane jest przez Stowarzyszenie Elbląg Europa w partnerstwie z Fundacją Roberta Schumana z Warszawy.
     Wielką Majówkę urozmaici Międzynarodowy Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu" (1-3 maja), w ramach którego odbędą się: inscenizacje historyczne, średniowieczny jarmark, warsztaty rzemieślnicze, prezentacja i pokazy gier planszowych. Podczas tej imprezy elblążanie będą mieli możliwość zobaczenia repliki średniowiecznej łodzi „Welet". Organizowany przez Stowarzyszenie Elbląg Europa Festiwal współfinansuje Urząd Miejski.
     Podczas pierwszomajowego weekendu przewidziane są również uroczystości o charakterze patriotycznym m.in.: obchody Święta Flagi (2 maja), Święta Konstytucji (3 maja), 64. rocznicy zakończenia II wojny światowej (8 maja), a także 64. rocznicy wyzwolenia Obozu Koncentracyjnego Stutthof - Podobóz w Elblągu (9 maja).
     W ramach Święta Konstytucji 3 maja Elbląska Orkiestra Kameralna przygotowała okolicznościowy koncert pn. „Wiwat Maj!", który odbędzie się w sali koncertowej w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych. Koncert poprowadzi znakomity dyrygent -
     Marzena Diakun, a w repertuarze znajdzie się m.in. Panufnik - Koncert skrzypcowy, Bard - Collas Breugnon, Bacewicz - koncert na orkiestrę.
     Wśród majowych imprez przewidziane są także inne atrakcje m.in.: II Festiwal Muzyki Alternatywnej - Elbląg Rocks Europa, które współfinansuje Urząd Miejski, Noce Muzeów organizowane przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne i Centrum Sztuki Galeria EL (16 maja), Festyn Historyczny - Dzień Hanzy (30 maja) oraz Festyn „W krainie Króla Piegusa", obchodzący w tym roku 30-lecie istnienia (31 maja). Imprezę Związku Harcerstwa Polskiego - Hufiec Elbląg dofinansowuje Urząd Miejski w Elblągu.
     Wraz z rozpoczęciem okresu wakacyjnego, 4 czerwca odbędą się uroczyste obchody „20. rocznicy upadku komunizmu i Wolnych Wyborów 1989 roku". W związku z tym jubileuszem Urząd Miejski organizuje happening na Starym Mieście i przemarsz młodzieży ulicami miasta.
     Od 19 do 20 czerwca trwać będą Dni Elbląga. Podczas corocznego święta miasta wystąpią takie gwiazdy, jak: Łzy, Video oraz Sumptuastic. Wśród atrakcji znajdą się również koncerty zespołów folkowych m.in. Shannon (Polska), Mabon (Walia - Wielka Brytania) i Ampouailh (Bretania - Francja), a także występ Elektrycznych Gitar z wokalistą zespołu Kubą Sienkiewiczem.
     Od lipca do sierpnia, w ramach „Wakacji w Elblągu” - cyklu imprez kulturalno-rozrywkowych - odbędą się koncerty znanych gwiazd polskiej sceny, festyny historyczne i rodzinne, koncert poezji śpiewanej oraz maraton kabaretowy. Podczas tego przedsięwzięcia wystąpią m.in. zespół BRACIA, Kayah, K.A.S.A., Grupa LESZCZE (w repertuarze Agnieszki Osieckiej), LUBELSKA FEDERACJA BARDÓW, Renata Przemyk, a także czołówka polskich kabaretów w swym najlepszym repertuarze. Elblążanie będą mieli również możliwość wziąć udział w Festynie „Spotkania z przeszłością", których organizatorami są elbląskie instytucje kultury: Biblioteka Elbląska, Centrum Sztuki Galeria EL i Muzeum Archeologiczno-Historyczne.
oprac. A na podst. info UM w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czytnik kart kryptograficznych
Czytnik kart kryptograficznych Mini
Domena .pl
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)