Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielki Brat zyska nowe oczy

 
Elbląg, Wielki Brat zyska nowe oczy Do miejskiego monitoringu podpiętych jest ponad 40 kamer, z których obraz można oglądać 24 godziny na dobę (fot. AD, archiwum portEl.pl)
Rek

Wieża ratusza przy ul. Łączności jest zamknięta dla odwiedzających, ale w przyszłości widoki z niej można będzie podziwiać, nie wychodząc z domu i to 24 godziny na dobę. Umożliwi to kamera widokowa, którą chcą kupić urzędnicy.

Urzędnicy ogłosili przetarg na zakup pięciu nowych kamer w mieście. Mają zwiększyć poczucie bezpieczeństwa wśród mieszkańców i ułatwić pracę służbom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w mieście. Ale nie tylko...
     Jedna z kamer zawiśnie na wieży elbląskiego ratusza. W przyszłości prawdopodobnie zostanie podłączona do Internetu i za pośrednictwem strony www będzie można oglądać panoramę naszego miasta. Druga z kamer również zostanie zamontowana na budynku ratusza, zostanie wpięta w miejski system monitoringu. Dzięki temu na bieżąco, 24 godziny na dobę, pracownicy Centrum Bezpieczeństwa Miasta będą mogli podglądać, co się dzieje w obrębie obrazu kamery.
     Trzy nowe kamery zostaną umieszczone na pętli autobusowej na placu Dworcowym. Zdjęta zostanie dotychczasowa kamera analogowa – nowe „oczy Wielkiego Brata” będą cyfrowe. Dodatkowo urzędnicy chcieliby, aby wykonawca dostosował do obsługi nowych kamer Miejską Sieć Szerokopasmową.
     Zainteresowane przetargiem firmy mogą składać swoje oferty do 25 października. Tego dnia powinniśmy się dowiedzieć, na ile potencjalni wykonawcy wycenili swoje usługi. Przy wyborze najbardziej korzystnej oferty pod uwagę brane będą cena (60%) i okres gwarancji (40%; minimum 36 miesięcy; maksymalnie 72 miesiące). Kamery mają być zamontowane w ciągu 20 dni od daty udzielenia zamówienia.
     W Elblągu dotychczas zamontowano 232 kamery, z czego 43 są podpięte pod miejski monitoring i obraz z nich można oglądać na bieżąco 24 godziny na dobę.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Pomoc w przypadku szkody komunikacyjnej
Oryginalne części Peugeot - HADM Gramatowski
Citroen HADM Gramatowski już otwarty!
Serwis i oryginalne części Audi