UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wielkie zmiany na Diaczenki

 
Elbląg, Wielkie zmiany na Diaczenki
(fot. Anna Dembińska)

Nie chodzi o zmianę nazwy ulicy Diaczenki, przynajmniej na razie. Ratusz planuje modernizację ulicy i zmianę organizacji ruchu drogowego. Remontu nawierzchni domagali się mieszkańcy, część prac będzie sfinansowana z budżetu obywatelskiego.

Na razie miasto wybrało wykonawcę dokumentacji technicznej. Za 24,5 tys. zł wykona ją elbląska firma „Prowed”. Dokumentacja na opracowanie koncepcji zmiany układu komunikacyjnego ma być gotowa do końca maja.
       - Zamówienie obejmuje opracowanie dwóch wariantów koncepcji poprawy komunikacji oraz stanu technicznego układu drogowego w obszarze ul. Struga, Zajchowskiego, Słoneczna i Diaczenki z wykorzystaniem dróg istniejących oraz ze wskazaniem, gdzie i jak wykonać połączenia lub poszerzenia jezdni celem poprawy warunków ruchu – informuje Łukasz Mierzejewski z biura prasowego elbląskiego ratusza.
       Warto dodać, że w rejonie ul. Diaczenki, Zajchowskiego, Struga i Słonecznej brakuje miejsc parkingowych. Zarządcy nieruchomości robią, co mogą budując parkingi, ale bez interwencji ratusza problem nie zostanie rozwiązany. „Z tej uliczki wielu kierowców robi skrót przejazdu z ulicy Słonecznej na ulicę Nowowiejską, co czyni ją bardzo ruchliwa ulicą” – napisali mieszkańcy zgłaszający wniosek o modernizację ulicy Diaczenki do Budżetu Obywatelskiego.
       - Urząd Miejski wybierze wspólnie z zarządcami budynków położonych w tym obszarze wariant optymalny, uwzględniający plany budowy przez wspólnoty mieszkaniowe miejsc parkingowych i plany ratusza w zakresie poprawy warunków ruchu – dodaje Łukasz Mierzejewski.
       Zmiany na Diaczenki nie byłby możliwe, gdyby nie zaangażowanie mieszkańców. Projekt modernizacji nawierzchni ulicy i chodnika
       Dzięki zaangażowaniu mieszkańców projekt modernizacji ulicy Diaczenki i chodnika zdobył 148 głosów w ostatniej edycji budżetu obywatelskiego i z tego źródła mają pochodzić środki na ten cel. Dokumentacja techniczna ma być gotowa do połowy lipca, a sama inwestycja ma się rozpocząć w drugiej połowie roku.
Sebastian Malicki
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama