Sobota 20-10-2018, imieniny Jana, Ireny
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wierzchołek góry lodowej...

Po kolejnych przesłuchaniach w Olsztynie i Elblągu - są następne zarzuty dotyczące głośnej w kraju sprawy nadużyć w spółdzielni "Pojezierze" w Olsztynie.

Jak już informowaliśmy, Prokuratura Okręgowa w Elblągu postawiła 15 zarzutów Zenonowi P., prezesowi olsztyńskiej spółdzielni "Pojezierze", a głównej księgowej Władysławie W. zarzuciła 9 przestępstw. Prezes i księgowa są na wolności, ale zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków służbowych i jeszcze w marcu muszą zapłacić poręczenie w wysokości 20 i 10 tysięcy złotych. Zabrano im również paszporty i zakazano wyjazdu z kraju.
     Jak powiedziała zastępca prokuratora okręgowego, Maria Bąk, do tych osób dołączyły już kolejne - wiceprezesi „Pojezierza”: Tadeusz W. i Andrzej Ł., radca prawny spółdzielni Anna K., były członek rady nadzorczej Tadeusz M., a także lekarz Jerzy R. i pracownica spółdzielni Barbara B.., która podobnie, jak jej szef, została zawieszona w obowiązkach, nie może opuszczać Polski, a dodatkowo od dziś jest pod nadzorem policji.
     - O zarzutach i zastosowanych środkach zapobiegawczych poinformowaliśmy nie związanych ze śledztwem członków rady nadzorczej i będą oni musieli zadbać o to, by spółdzielnia funkcjonowała bez zakłóceń - mówi prokurator Bąk.
     Na razie zarzuty dotyczą składania nieprawdziwych zeznań, nakłaniania do tego innych osób oraz fałszowania dokumentów i posługiwania się nimi w sądzie i prokuraturze. W najbliższych dniach te same zarzuty otrzyma w sumie co najmniej 19 osób. Jak informuje Maria Bąk, prokuratura pracuje też nad innymi wątkami śledztwa związanego ze spółdzielnią „Pojezierze”, co oznacza, że będą przesłuchania kolejnych osób i zapewne następne sankcje.

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z końmi
Fototapety z mapami
Fototapety dziecięce
Fototapeta lateksowa 300x260 cm - Pomost