Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Więzienie za znęcanie się nad zwierzętami. Po pięciu latach procesu

Rek

Braniewski sąd skazał dzisiaj na 2,5 roku więzienia Stefana D., obywatela Niemiec, oskarżonego o wielokrotne znęcanie się nad zwierzętami gospodarskimi. Sprawę już w 2013 roku ujawnili inspektorzy OTOZ Animals, ale dopiero teraz zapadł wyrok, który nie jest jeszcze prawomocny.

Stefan Jacob D. stworzył w Cielętniku (gmina Braniewo) gospodarstwo, które można nazwać „farmą grozy”. Trzymał w nim zwierzęta gospodarskie (kilkadziesiąt koni, krowy, indyki, świnie, owce) i domowe (3 psy). Przez wiele lat zwierzęta rodziły się w tym gospodarstwie i zagłodzone lub zakatowane umierały.
     - W 2007 roku znaleziono w gospodarstwie Stefana D. martwe świnie, konie, zagłodzone krowy.
     Od grudnia 2009 r., czyli od powstania braniewskiego Inspektoratu OTOZ Animals, jego inspektorzy przeprowadzali w Cielętniku liczne interwencje, zgłaszane organom ścigania.
     W roku 2012 OTOZ Animals – zgodnie z decyzja wójta gminy Braniewo – odebrał Stefanowi D. zagłodzoną klacz, z bardzo masywnym uszkodzeniem tkanek mięśniowych, nerek, z pogarszającymi się parametrami życiowymi.  Klacz nie przeżyła – przypomina portalbraniewo.pl. - Najważniejsza interwencja OTOZ Animals nastąpiła 3 kwietnia 2013 r., kiedy to inspektorzy OTOZ Animals, wspólnie z innymi organizacjami podczas trwającej 12 godzin interwencji, odebrali Stefanowi D. kilkadziesiąt zwierząt gospodarskich, konie i krowy. Sprawę zajęła się policja i prokuratura, ale dopiero po trwającym pięć lat procesie zapadł wyrok.

  W takim stanie były zwierzęta zabrane z gospodarstwa w Cielętniku przez inspektorów OTOZ Animals (fot. OTOZ Animals Braniewo) W takim stanie były zwierzęta zabrane z gospodarstwa w Cielętniku przez inspektorów OTOZ Animals (fot. OTOZ Animals Braniewo)


     - Wydanym dzisiaj wyrokiem Sąd Rejonowy w Braniewie uznał za winnego Stefana Jakoba D. dopuszczenia się większości czynów zarzucanych w akcie oskarżenia, w tym dotyczących znęcania się nad zwierzętami w gospodarstwie rolnym w Cielętniku, gm. Braniewo, od 2010 r. do 2013r. - informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu. - Oskarżony został skazany na karę łączną 2 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności. Ponadto sąd orzekł dziesięcioletni zakaz posiadania zwierząt i zasądził na rzecz Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt Animals nawiązkę w kwocie 10 tysięcy zł. Zastosowane środki są niemalże zbieżne z wnioskami prokuratora, przy czym kara łączna pozbawienia wolności jest nawet wyższa o 3 miesiące.
     Wyrok nie jest prawomocny.
     
     Zobacz film z 2013 roku z gospodarstwa w Cielętniku, który dołączamy do artykułu

oprac. RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Okulary przeciwsłoneczne DEFRAME
Okulary korekcyjne EVA MINGE
Okulary korekcyjne CHRISTIAN LACROIX
optyk Elbląg, okulista Elbląg, badanie wzroku