Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Willa Dentika – nowoczesna stomatologia w Elblągu

 
Elbląg, Willa Dentika – nowoczesna stomatologia w Elblągu fot. Mieczysław Jaworski

Nowoczesna stomatologia daje niesamowite możliwości w kwestii poprawienia wyglądu naszego uzębienia. Dziś ważne są już nie tylko zdrowe zęby, ale także uśmiech, którym możemy się pochwalić. Piękny uśmiech, przyczynia się bowiem do naszego dobrego samopoczucia, pozytywnej samooceny i pewności siebie. Zdrowy uśmiech stał się w ostatnich latach ważnym atutem nie tylko w życiu prywatnym, ale i zawodowym. O możliwościach nowoczesnej stomatologii i komputerowym projektowaniu nowych zębów rozmawiamy dziś z Pawłem Szramke, lekarzem stomatologiem z elbląskiej kliniki Willa Dentika.

Willa Dentika wprowadziła nowoczesną technologię do elbląskiej stomatologii. Rozwiązania i sprzęt usprawniają pracę lekarzom, ale co dzięki nim zyskują pacjenci?
     Zacznę od tego, że nie należy obawiać się najnowocześniejszych technologii. Widok mikroskopu stomatologicznego w gabinecie, korzystanie przez lekarza z cyfrowego obrazowania trójwymiarowego, z kamery lub skanera wewnątrzustnego to wszystko staje się standardem w leczeniu stomatologicznym. Pacjent może brać udział w projektowaniu swojego uśmiechu – na ekranie monitora widoczny jest kształt, wielkość zębów i relacje do zębów sąsiednich. Dążymy do wykonywania uzupełnień protetycznych zbliżonych z naturą. Jako przedstawiciel młodego pokolenia w tym zawodzie widzę różnicę w wyglądzie prac protetycznych sprzed kilku lat w porównaniu z tymi, które w Willa Dentika projektujemy komputerowo.
     
     Nowe zęby z komputera?
     To oczywiście uproszczona nazwa często stosowana przez pacjentów. Mówimy o wprowadzonej po raz pierwszy do elbląskiej stomatologii technologii CAD/CAM (Computer Aided Design/Computer Aided Manufacturing), z której korzystamy w naszej klinice.
     
     Czym jest tajemniczo brzmiąca technologia?

     CAD to skrót, oznaczający komputerowo wspomagane projektowanie, które stosowane jest na szeroką skalę nie tylko w stomatologii, ale również przemyśle czy architekturze. Natomiast CAM to wspomagane komputerowo wykonanie projektu. To dzięki temu CEREC inlab − system projektowania i wykonywania odbudów protetycznych - może działać w tak precyzyjny sposób. Dodatkowo, zastosowana w nich technologia 3D pozwala na zrezygnowanie ze stosowanych dotychczas tradycyjnych wycisków, co skraca wykonanie odbudowy zęba do minimum.
     
     Dzięki wewnątrzustnej kamerze każdy stomatolog w Willa Dentika otrzymuje bardzo dokładny wirtualny wycisk, który od razu przesyłamy do naszej pracowni protetycznej 3D.
     
     Okazuje się on lepszy od tradycyjnego, ponieważ tkanki znajdujące się w jamie ustnej nie podlegają zniekształceniom na skutek nacisku masy wyciskowej. Niwelujemy ewentualne błędy czy przekłamania wynikające z właściwości mas wyciskowych, jak i gipsu służącego do wykonywania modeli. Wirtualny wycisk w dokładniejszy sposób ukazuje relację zębów przeciwstawnych oraz odstępy między sąsiadującymi zębami. Uzyskany cyfrowo wycisk zostaje przesłany do pracowni, gdzie nasi technicy dentystyczni cyfrowo projektują przyszłą odbudowę protetyczną.
     
     Następnie dokonujemy wyboru odpowiedniego bloczku porcelanowego, który jest jak najbardziej zbliżony wielkościowo i kolorystycznie do naturalnych zębów pacjenta. Teraz do pracy włącza się kolejny element systemu CEREC, czyli frezarka numeryczna. W dokładny sposób wykonuje zaprojektowaną odbudowę ceramiczną już w kilkanaście minut. Rewelacyjne w tym wszystkim jest to, że pacjent w Willa Dentika ma możliwość obserwowania na żywo proces powstawania swojego „nowego” zęba.
     
     Oprócz możliwości uczestniczenia co jeszcze zyskuje pacjent?
     Jeszcze do niedawna, aby dentysta wykonał koronę zęba, koniecznych było kilka wizyt. Najpierw pobierany był wycisk i wysyłany do współpracującej pracowni protetycznej. Często niezbędny był etap przymiarki, gdzie często okazywało się, że potrzebne są poprawki i czas oczekiwania znowu się wydłużał. Dzięki technologii CAD/CAM nie jest to już konieczne. Pracownia protetyczna znajduje się w Willa Dentika, rekonstrukcja zęba i dobór koloru odbywa się na miejscu co znacznie skraca czas oczekiwania. Mogę po prostu przejść z pacjentem do komputera, omówić wygląd, kształt i kolor odtwarzanego uzębienia, to wszystko odbywa się w trakcie jednego leczenia. Jak widzimy zastosowana technologia pozwala na wykonanie odbudowy uzębienia dopasowanej do indywidualnych oczekiwań z najwyższą komputerową precyzją.

  fot. Mieczysław Jaworski fot. Mieczysław Jaworski


     Jakie zalecenie lekarskie przekazuje Pan czytelnikom naszego portalu?
     Obecnie żadne inne rozwiązanie technologiczne nie jest w stanie zapewnić tak wysokiej dokładności i wytrzymałości uzupełnienia jak CAD/CAM. Korona, licówka czy most wykonany w tej technologii jest ok. 8 razy precyzyjniej dopasowany do zębów własnych pacjenta niż korona na metalu. Tak wysoka precyzja gwarantuje najwyższą przewidywalność i estetykę - miejsca, w których praca jest łączona z zębami własnymi są praktycznie niewidoczne. Jest to szczególnie ważne w przypadku zębów przednich. Korona lub most wykonany na podbudowie cyrkonowej wygląda jak naturalny ząb pacjenta. Szare zabarwienie zęba pojawiające się często w przypadku prac na metalu nie stanowi już problemu. Wyższość CAD/CAM i tlenku cyrkonu widoczna jest również w codziennym użytkowaniu wykonanych z niego uzupełnień. Jako, że na powierzchni korony lub mostu zbiera się mniej bakterii nawet niż w przypadku tytanu, od pacjenta nie wymagane są szczególne zabiegi higieniczne (poza standardowymi oczywiście). Materiał ten nie przewodzi ciepła, co jest równoznaczne z brakiem efektu nadwrażliwości zębów. Dobrą wiadomością jest dostępność tej technologii w Elblągu.
     
     Dziękujemy za rozmowę
     
     Paweł Szramke stomatolog z zespołu lekarskiego Willa Dentika

     
     Willa Dentika
     Nowoczesna stomatologia i pracownia protetyczna 3D
     ul. Saperów 8
     rejestracja wizyt tel. 55 623 07 70
     godziny przyjęć od poniedziałku do piątku 9:00-19:00
     akceptujemy płatności kartą
     
     www.willadentika.com
     

------------ Materiał PR --------------
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl