Sobota 15-12-2018, imieniny Waleriana, Celiny
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wiosenne porządki. Straż Miejska przypomina i radzi

 
Elbląg, Wiosenne porządki. Straż Miejska przypomina i radzi Właściciel tego terenu otrzymał zobowiązanie od Straży Miejskiej do uprzątnięcia śmieci, fot. nadesłana
Rek

Dbanie o czystość i porządek naszego miasta to jedno z zadań Straży Miejskiej. Chociaż do kalendarzowej wiosny pozostało jeszcze trochę czasu, to sprzyjająca aura zmusza mieszkańców do wykonania prac porządkowych wokół swoich miejsc zamieszkania.

Pielęgnacji wymaga nie tylko ogród czy trawnik, ale także chodnik przylegający bezpośrednio do posesji. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszyscy właściciele muszą dbać o czystość i estetyczny wygląd swoich obiektów. Ponadto są zobowiązani do pielęgnowania i utrzymywania estetycznego wyglądu terenów zielonych.
     Strażnicy miejscy będą sprawdzać stan czystości dróg, chodników i zieleńców. Będą również kontrolować czy są odpowiednie pojemniki na śmieci. Chodzi o to, by ograniczyć powstawanie nielegalnych wysypisk, do których często przykładają się sami mieszkańcy. W przypadkach ujawniania miejsc nielegalnych wysypisk strażnicy będą starali się ustalić i ukarać sprawcę, a od właścicieli zaśmieconych terenów będą egzekwować ich uporządkowanie.
     Przypominamy również, że na terenie miasta zabronione jest mycie pojazdów, a spalanie odpadów może odbywać się tylko w urządzeniach do tego przeznaczonych.
     Pamiętajmy, że stan czystości naszego miasta zależy głównie od nas samych i naszych codziennych nawyków.

  Tak wygląda teren po uporządkowaniu Tak wygląda teren po uporządkowaniu


     Straż Miejska apeluje do mieszkańców i zarządców nieruchomości, aby sprawnie i z pozytywnym nastawieniem wypełnili obowiązek porządkowania swoich posesji.
     Przede wszystkim, aby wszelkiego rodzaju nieczystości pozbywać się w miejscach do tego przeznaczonych i nie tworzyć dzikich wysypisk.
     Zdjęcia przedstawiają teren zanieczyszczony, którego właściciel otrzymał zobowiązanie od Straży Miejskiej do uprzątnięcia i w bardzo szybkim czasie wywiązał się z obowiązku doprowadzenia do porządku swojej posesji.

Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A ja radzę Straży Miejskiej, iech się nie wpie. .. a w nie swoje sprawy i nie włazi ludziom na prywate posesje. Nie macie do tego żadnego prawa.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 3
  KOKOSPOKO(2015-02-27)
 • Z moich podatków żyją komuchy i nieudacznicy życiowi. Może zmierzą radarem, czy śmieci przelatują z dozwoloną prędkością? Za uczciwą pracę by się wzieli nieroby.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2015-02-27)
 • Dbanie o czystość i porządek należy do właścicieli obiektów a straż wiejska niech sobie nie przypisuje zasług bo jeszcze nigdy nie shańbili się żadną pracą porządkową. Ktoś widział strażnika z łopatą do śniegu albo grabiami ? Wypisywać mandaty to każdy jełop potrafi ale robić to ni ma komu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 3
  (2015-02-27)
 • polecam dwa bardzo reprezentacyjne a zaniedbane miejsca 1/ plac konstytucji -prywatna cukiernicza działka - 5500 m2 2/ teren naprzeciwko Zamechu - Stoczniowa 2,- rog ul. Nowa, Skwer Sprawy Elbląskiej - teren należacy do Miasta, więc ew. mandat za ten kilkusetmetrowy śmietnik dla UM. O dziwo większość zaniedbanych, zapuszczonych i niesprzatanych miejsc to tereny miejskie nie prywatne, więc mandat należy wystawić samemu sobie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 0
  (2015-02-27)
 • Popieram i od razu podaje namiary na 2 nielegalne takie wysypiska, wzdluz bloku ul. Zeglarska 49 (wlascicielem to już ustalone, jest Urzad Miasta), drugie zaraz przy parkingu na Zeglarskiej 49
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 0
  lokalnapatriotka(2015-02-27)
 • zapraszam Straæ Miejska w om sprawie do wystawienia mandatu prezesowi spoldzielni zakrzewo, mimo pozornego porzadku (od frontu jak to sie mowi) jest za co karac, placimy 6,40 co miesiac od osoby! za utrzymanie terenow zielonych - sie to tak pieknie nazywa- ale od podworka gdzie akurat mamy wszystkie okna brud szklo i niestety brydy wywalane przez okna PORAZKA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 0
  (2015-02-27)
 • Cytat: "spalanie odpadów może odbywać się tylko w urządzeniach do tego przeznaczonych" - Właśnie a co mamy. .. spalanie w rozpalanych ogniskach i do tego zasmradzanie całego środowiska !!! Kiedy w końcu wszyscy odpowiedzialni jak Urzędy czy też Straż Miejska oraz Policja zmienią ten stan rzeczy !!! Chyba wystarczy nam to co wychodzi z samych kominów !!! Bywałem w różnych krajach, ale nigdzie nie śmierdziało tak jak śmierdzi dymami w Polsce. .. przykro to mówić, ale taka jest prawda !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 3
  iksinski(2015-02-28)
 • Straż Miejską zapraszam na ulicę Żuławską w niektórych miejscach jest jedno wielkie wysypisko.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  jagodamiodowa(2015-02-28)
 • " brydy wywalane przez okna " - a to prezes je wywala? spójrzcie ludzie na siebie. Większość z nas interesuje własne mieszkanie/dom do drzwi, co za drzwiami to wspólne czyli niczyje. Rozejrzyjcie się ile śmieci jest dookoła, ale i zastanowicie się skąd one się biorą - my je wyrzucamy. I nie mówicie zaraz, że za mało śmietników, itp. , śmieci można schować do kieszeni i wyrzucić dalej lub w domu. Przed moim blokiem jest śmietnik, ale więcej śmieci jest poupychane w żywopłot. I nie bójmy się zwracać uwagę innym, że śmiecą. Czystość owszem zależy też od służb porządkowych, ale też w nas musi się w końcu urodzić odpowiedzialność za wspólne otoczenie. Zrzucanie winy na innych przychodzi nam najłatwiej. Jeżeli widzicie nieprawidłowości - zgłaszajcie je odpowiednim służbom, przestańmy kojarzyć to z donosicielstwem, a zacznijmy traktować to jako obywatelskie zachowanie. Żyjemy w takim otoczeniu jakie sobie sami tworzymy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  tojajestem(2015-02-28)
 • Obsrane trawniki przez psy od brudasów wyprowadzających kundle na trawniki. A w domu sobie nasrajcie na dywan i patrzcie na to jak sranie waszych kundli wam nie przeszkadza pod okna innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 4
  (2015-02-28)
 • Ogromnym i wstydliwym problemem są psie kupy, . których właściciele czworonogów nie sprzątają. To jest istna plaga. Czy naprawdę Straż Miejska nie ma instrumentów by zająć się na poważnie tym tematem? Przecież to wstyd dla miasta, kraju że nic z sie z tym nie robi. Nie tylko trawniki są zafajdane psimi odchodami ale też i chodniki. Jeśli do ludzi nie trafiają apele to może kary finansowe poskutkują. Jeśli się chce mieć psa to trzeba się poczuwać do tego by po nim sprzątać, najwyższy czas to zrozumieć.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 2
  zakal(2015-02-28)
 • A dlaczego nie masz pretensji do tych co brudzą?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  obatel(2015-02-28)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety z erotyką
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety z Elblągiem
Fototapety do salonu