Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wirtualna wycieczka dla każdego

Dodaj do
zakładek
Wersja
do druku
Podaj
dalej
2014-09-05
Aktualizowany 2014-09-06 07:50
 

Uwielbiasz historię i oglądanie muzealnych eksponatów? Prowadzisz zajęcia edukacyjne? A może piszesz pracę magisterską? Wejdź na stronę cyfrowewm.pl i zobacz, jakie materiały i obiekty znajdują się muzeach Warmii i Mazur.

Obiektów muzealnych nie można dotykać, można tylko na nie patrzeć. Teraz także na Twoim komputerze. Czy wiesz, że na stronie cyfrowewm.pl znajdziesz pierwszą na Warmii i Mazurach wirtualną kolekcję historycznych przedmiotów i warmińskich kapliczek?
     
     W Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu działa Regionalna Pracownia Digitalizacji, która jako pierwsza w województwie dygitalizuje w technice 3D. Teraz kultura, dla każdego jest na wyciągnięcie ręki, bo w pracowni cyfrowane są eksponaty muzealne, które potem można oglądać na stronie cyfrowewm.pl. Materiały pozwalają także na prowadzenie lekcji edukacyjnych e-learningu w utworzonej Pracowni Edukacji Regionalnej. Dzięki digitalizacji 3D można odbyć wirtualny spacer poprzez muzea, a także zobaczyć wybrane z nich w przybliżeniu, z każdej strony. Zwiększenie dostępności zbiorów, upowszechnianie wiedzy dotyczącej dziedzictwa kulturowego służyć ma także muzeom z Warmii i Mazur – ma pomóc im wrócić do świadomości, przede wszystkim młodych ludzi.

 


     Eksponaty, które można oglądać na stronie cyfrowewm.pl pochodzą z: Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku, Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie, Muzeum Budownictwa Ludowego Park Etnograficzny w Olsztynku, Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku, Muzeum Archeologiczno – Historyczne w Elblągu.
     
     Cyfrowewm.pl to strona internetowa, która w ubiegłym roku powstała dzięki projektowi "Cyfrowe Warmia i Mazury" dofinansowanego ze środków Europejskiego Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury 2007-2013 oraz budżetu samorządu województwa warmińsko-mazurskiego.      


     ----- Ogłoszenie płatne -----
.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl