Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witold Wróblewski: chcę współpracować

 
Elbląg, Witold Wróblewski: chcę współpracować
Witold Wróblewski (fot. Anna Dembińska)
Rek

Była radość, duże brawa i gratulacje. Witold Wróblewski dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do jego sukcesu. Jak mówił tuż po jest tym wszystkim "mile zaskoczony" i już teraz deklaruje współpracę ze wszystkimi ugrupowaniami w Radzie Miejskiej, gdzie większość mandatów należy do Prawa i Sprawiedliwości. Zobacz zdjęcia ze sztabu Witolda Wróblewskiego.

- Jestem mile zaskoczony. W poprzedniej turze Jerzy Wilk miał dwa tysiące głosów przewagi nad moją osobą. Dzisiaj ja mam trzy tysiące głosów przewagi. Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim elblążanom, którzy poszli głosować, a szczególnie tym, którzy oddali głos na mnie - mówił Witold Wróblewski tuż po zebraniu nieoficjalnych wyników ze wszystkich komisji. - W pierwszej turze brało udział siedem komitetów, te głosy rozkładały się. Teraz były tylko dwie kandydatury, tym bardziej cieszę się, że frekwencja nie była tak dramatycznie niska, że mieszkańcy poszli głosować. No i cieszę się z wygranej, to jest naturalne.
     Jaka będzie pierwsza decyzja nowego włodarza miasta?
     - Największym tematem jest budżet miasta. Jeżeli już będę zaprzysiężonym prezydentem trzeba będzie się szybko zabrać za prace nad nim - mówił  Witold Wróblewski.
     Na razie nie chciał jeszcze powiedzieć, kto zostanie wiceprezydentem, bo jak mówił "żadnych rozmów na ten temat nie prowadził, a dziś mamy jeszcze emocje wyborcze".
     Witold Wróblewski będzie w dość ciekawej sytuacji, ponieważ większość, czyli 13 mandatów na 25, w Radzie Miejskiej ma Prawo i Sprawiedliwość.
     - Będę chciał współdziałać ze wszystkimi partiami politycznymi oraz organizacjami - zadeklarował Wróblewski. - Uważam, że współpraca buduje i będę starał się przekonywać również Prawo i Sprawiedliwość, że to są dobre projekty i  żeby Elbląg wykorzystał ten ważny czas w nowej perspektywie.
     Witold Wróblewski ma 55 lat. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, przez dwie kadencje (od 2002 do 2011 r.), obie za czasów Henryka Słoniny) pełnił funkcję wiceprezydenta miasta. W 2011 r. został członkiem zarządu województwa, gdzie odpowiadał "za ochronę zdrowia, politykę społeczną, sprawy geodezji i mienia oraz szeroko rozumianą infrastrukturę". Ma żonę Dorotę oraz córkę Magdalenę.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia klasyczna
Kuchnia nowoczesna II
Kuchnia nowoczesna