Czwartek 21-02-2019, imieniny Piotra, Eleonory
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Witold Wróblewski oficjalnie prezydentem

 
Elbląg, Witold Wróblewski oficjalnie prezydentem
fot. Witold Sadowski
Rek

Podczas drugiej sesji Rady Miejskiej zaprzysiężono nowego prezydenta Elbląga. Witold Wróblewski odebrał atrybuty władzy. Na sali, oprócz radnych, można było zobaczyć m.in. wojewodę Mariana Podziewskiego, który wręczył nowemu włodarzowi miasta ozdobny łańcuch. Zobacz zdjęcia.

Zaświadczenie o wyborze na prezydenta miasta wręczyła Beata Chrościcka, wiceprzewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej. Następnie Witold Wróblewski przysięgał, że "obejmując urząd dochowa wierności prawu, a powierzony mu urząd będzie sprawował dla dobra publicznego i pomyślności mieszkańców miasta".
     - To dla mnie bardzo ważny dzień. Mieszkańcy Elbląga powierzyli mi funkcję prezydenta i zaakceptowali program.  Traktuję to jako zobowiązanie wobec mieszkańców, którzy oczekują zmian - mówił prezydent Wróblewski. - Przede mną ciężka praca.
     W dalszej części prezydent mówił, że "liczy na współpracę i nowe cele w pracy z radnymi". Z kolei wojewoda  pochwalił prezydenta Wróblewskiego za to, że jest "nie tylko skromny, ale i skuteczny" oraz pogratulował radnym.
     -  Otrzymaliście państwo wysoki mandat zaufania od mieszkańców Elbląga. Jestem przekonany, że ta Rada będzie ze sobą współpracowała, nie będzie koalicji i opozycji, a praca - mówił wojewoda Marian Podziewski. I zapowiedział, że chciałby wrócić do tradycji z czasów Henryka Słoniny, czyli do comiesięcznych spotkań oraz rozmów nad problemami miasta.
     - Mam wiele tematów do przedyskutowania i liczę na wsparcie wojewody - dodał nowy prezydent.
     Na razie nie wiadomo, kto obejmie funkcję wiceprezydentów, o tym Witold Wróblewski nie chciał jeszcze mówić
     -  Potrzebni mi współpracownicy, którzy będą realizować program - mówił.
     Miejsce Witolda Wróblewskiego po wyborze na prezydenta w Radzie Miejskiej zajął Marek Burkhardt. Kolejna, trzecia sesja Rady Miejskiej, odbędzie się 11 grudnia o godz. 10.
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • Gratuluję urzędu!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  24 20
  dsb(2014-12-05)
 • No i zaczynamy obsadzanie stołeczków. To ilu ma być tych wice ? 3 co najmniej + doradcy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27 16
  almodo-varro(2014-12-05)
 • panie Witoldzie-myślę że zdaje sobie Pan sprawę że wygrał Pan w dużej mierze głosami oddanymi nie z sympatii do pana lecz przeciwko Panu Jerzemu. życzę Panu aby swoją kadencją przekuł Pan te głosy na oddane z prawdziwego zadowolenia mieszkańców z pańskiej działalności. ja także chciałbym oddać w przyszłych wyborach swój głos na Pana jako człowieka godnego tego urzędu. pozdrawiam i życzę owocnej prezydentury. Adam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  36 15
  (2014-12-05)
 • Oficjalnie Dorwał się do Koryta
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32 22
  (2014-12-05)
 • jupiiiii
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  4 7
  (2014-12-05)
 • mam tylko nadzieje że jeśli jest Pan skromny i spokojny i skuteczny i zna się pan na prawie samorządowym i chce Pan współpracować to nie będzie Pan robił cyrku z urzędu miasta i zwalniał wszystkich jak leci i zatrudniał tancerzy i innych dziwnych nie wiadomo skąd ludzi. Wilk jaki był taki był ale za to go szanuję.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  25 11
  serkowypotworek(2014-12-05)
 • Prezydent 120 000 tysiecznego miasta na którego zagłosowało 10 % mieszkańców. Czy to jest ten wysoki mandat zaufania?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  21 17
  (2014-12-05)
 • Teraz mówi ze prezyden sam nie da rady, to poco sie pchał na ten urzad, dla kasy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  23 10
  (2014-12-05)
 • Najciekawsze dopiero przed nami. Mariuszek sepuku i spółka padną z wrażenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 4
  wróbelek(2014-12-05)
 • fajna chwila! znowu Elbląg ma dobrego Włodarza :) łatwo nie będzie - ale damy radę :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  18 27
  wyborca(2014-12-05)
 • Jak tak patrze na zdjecie jak Pan Wilk poprawia czy zakłada łancuch Wróblewskiemu. Wróblewski patrzy na Wilka błagalnym wzrokiem. Jakby chciał zapytac Jurek pomożesz mając wiekszośc w radzie czy bedziesz przeciw.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  16 8
  Gader(2014-12-05)
 • W przysiędze - i pomyślności mieszkańców miasta - których i ilu ich jest?! Jakże symptomatycznie brzmią słowa wojewody - że chciałby wrócić do tradycji z czasów Henryka Słoniny. Czy do wszystkich?! Przepięknie! WITAJ KOMUNO!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  14 8
  kicha(2014-12-05)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Obraz na płótnie, tryptyk 70x110, 110x110, 70x110 cm
Zdjęcia i plakaty w wielkim formacie
Fototapety przestrzenne
Fototapety z Italią