Środa 12-12-2018, imieniny Joanny, Aleksandra
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Rek

Wizja czy marzenie?

Prezydent Henryk Słonina apeluje do radnych o porozumienie ponad podziałami: „Nie możemy dopuścić, by możliwości wynikające z integracji europejskiej nie zostały w Elblągu należycie wykorzystane” - napisał w liście, do którego dotarliśmy.

Przypomnijmy, we wtorek Henryk Słonina poinformował radnych Rady Miejskiej Sojuszu Lewicy Demokratycznej i członków miejskich kół SLD, że do końca kadencji zawiesza swoje członkostwo w partii. Z listu do przewodniczącego Rady Miejskiej i szefa elbląskiego Sojuszu Janusza Nowaka wynika, że w ten sposób prezydent chce odpolitycznić urząd jaki sprawuje i stworzyć lepszy klimat do współpracy z całym składem Rady Miejskiej:
     - (...) Aby ułatwić ponadpartyjne współdziałanie wszystkich sił politycznych w Radzie zawiesiłem na okres pełnienia funkcji prezydenta swoją przynależność partyjną i deklaruję, tak, jak dotychczas, otwartość na wszystkie formy współpracy z Radą Miejską - zapewnia Henryk Słonina.
     
     Bez dyscypliny
     Prezydent napisał, że zbliżające się wstąpienie Polski do Unii Europejskiej to: „niepowtarzalna szansa znaczącego zdynamizowania rozwoju gospodarczego i społecznego (…), jednakże wykorzystanie tych możliwości (…) zależy od stworzenia płaszczyzny porozumienia w zakresie żywotnych spraw miasta, w której interes mieszkańców będzie nadrzędny wobec celów poszczególnych ugrupowań”. Prezydent przypomina też, że choć „naszym wspólnym [radnych i prezydenta – red.] osiągnięciem jest przyjęcie szeregu dokumentów programowych wytyczających długookresowy program działania miasta: programu łagodzenia bezrobocia, programu inwestycji czy kierunków gospodarowania mieszkaniowymi zasobami miasta – czytamy. – (…) Trzeba dynamicznie pracować nad kolejnymi dokumentami (…) Nie wyobrażam sobie, by o przyjęciu tak fundamentalnych uchwał miała decydować dyscyplina partyjna (…) [oraz - red.] doraźne interesy poszczególnych ugrupowań”.
     
     Nowa formuła
     Henryk Słonina zapowiada też, że aby współpraca z Radą była bardziej dynamiczna, chce co miesiąc spotykać się i rozmawiać o swoich działaniach z przewodniczącym i wiceprzewodniczącymi Rady Miejskiej oraz szefami klubów radnych. Chce także włączyć przewodniczących komisji problemowych rady do prac nad projektami uchwał: „włączenie radnych do prac na tym etapie winno umożliwić Państwu wnoszenie swoich uwag i propozycji już w trakcie powstawania projektów uchwał. Jestem otwarty na wszystkie propozycje usprawniające szersze współdziałanie” – zapewnia Henryk Słonina.
     
     Apel
     List kończy się prośbą do radnych o to, by zawarli porozumienie na rzecz realizacji „nadrzędnych interesów” miasta i mieszkańców: „Nie możemy dopuścić, by otwierające się przez nami możliwości wynikające z integracji europejskiej nie zostały w Elblągu należycie wykorzystane”. Prezydenta Słoniny nie ma teraz w Polsce - wczoraj na kilka dni wyjechał do Anglii. We wtorek zawieszenie swojego mandatu w SLD zapowiedział również wiceprezydent Marek Gliszczyński.
     
     
     Przeczytaj także rozmowę z Lucjanem Filaszkiewiczem, członkiem zarządu miejskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Elblągu
AJ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do łazienki
Obraz na dibond 300x60 cm - Owoce
Fototapeta lateksowa 260x150 cm - New York Taxi
Fototapety dziecięce