UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wkrótce przebudowa drogi Kwietniewo-Rychliki

 
Elbląg, Wkrótce przebudowa drogi Kwietniewo-Rychliki
fot. AD (arch. portEl.pl)
Reklama

Dzięki oszczędnościom w Regionalnym Programie Operacyjnym Warmia i Mazury na lata 2007-2013 możliwe jest przeprowadzenie kolejnych inwestycji. Chodzi m. in. o 5 km odcinek drogi nr 527 między Kwietniewem i Rychlikami.

W piątek 3 lipca zostaną podpisane dwie umowy dotyczące przebudowy odcinków dróg wojewódzkich na Warmii i Mazurach.
       Na drodze nr 527 zostanie zmodernizowany odcinek między Rychlikami i Kwietniewem. Będzie to kontynuacja zakończonego już projektu rozbudowy tej drogi na odcinku Rychliki – Jelonki. Szacunkowy koszt projektu to 13,6 mln zł. Wkład własny województwa jest uzupełniony przez dotację gminy Rychliki w wysokości 1 mln zł.
       Roboty będą polegać na wymianie nawierzchni na nową, mocniejszą konstrukcję, przebudowie skrzyżowań i lokalnych poszerzeniach. Wykonane zostaną również chodniki, zatoki autobusowe, remont poboczy, przepustów, zjazdów, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, nowe oznakowanie czy zagospodarowanie zieleni. Wykonawcy robót budowlanych, zgodnie z umową, będą musieli ukończyć je jeszcze w 2015 roku.
      
oprac. redakcja (na podstawie informacji nadesłanej przez Urząd Marszałkowski)
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • A kiedy będzie naprawa nawierzchni przez Raczki Elbląskie. Szlak rowerowy a droga w skandalicznym stanie - załamania, dziury i łaty z kamieni i smoły. Prezydencie i radni czas do roboty a nie branie pieniędzy za siedzenie!!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  2 4
  obyw.(2015-07-02)
 • Wojewódzkie drogi w regionie to się przebudowuje, to jest odczuwalne, ale powiatowe to porażka. W wielu miejscach to XIX wiek wiąż mamy. Jak już robią to jakieś krótkie odcinki. Takie działania bez planu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  527toważnadroga(2015-07-02)
 • Do obyw. - prezydent nie odpowiada za drogę w Raczkach- jest to droga gminy Elbląg a nie miasta więc nie pisz apelu do prezydenta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  (2015-07-02)
Reklama