Czwartek 24-01-2019, imieniny Franciszka, Felicji
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Władza wykonawcza lekceważy radnych (opinia nadesłana)

 
Elbląg, Władza wykonawcza lekceważy radnych (opinia nadesłana) fot. AD (arch. portEl.pl)
Rek

Oświadczenie Klubu Radnych Platformy Obywatelskiej, Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Klubu Radnych KW W. Wróblewskiego Rady Miejskiej w Elblągu:

Elbląg , tak jak i inne polskie miasta, nawiązał liczne kontakty i współpracę z zagranicznymi samorządami. W rezultacie naszymi miastami partnerskimi stały się: Bałtijsk, Baoji, Compiegne, Coquimbo, Druskienniki, Kaliningrad, Wiltshire, Leer, Liepaja, Nowogródek, Ronneby, Tainan, Tarnopol. Umowy partnerstwa zapadały na mocy uchwał Rady Miejskiej. Stąd nie tylko formalne, ale i faktyczne zainteresowanie radnych realizacją zawartych zapisów, bezpośrednim uczestnictwie w wymianie doświadczeń, poznawaniem nowych rozwiązań.
     Trudno więc wyobrazić sobie tę współpracę bez wzajemnych wizyt władz samorządowych, oficjalnych i mniej oficjalnych spotkań, w sposób naturalny wspieranych tak ważną dla wszystkich wymianą kulturalną, gospodarczą, edukacyjną.
     Podstawą tych działań zawsze była apartyjność relacji niezależnie od poglądów. Wydawało się, że tak będzie i w roku bieżącym. Nie wyszło na Dni Elbląga, miało zaistnieć podczas Święta Chleba.
     Niestety, zaistniało wyłącznie w propagandowej wypowiedzi Pani Rzecznik Urzędu Miasta : „Norwegowie chcą zacieśniać współpracę z Elblągiem”. Radni dowiedzieli się z tego komunikatu, że prezydent Elbląga Jerzy Wilk i wiceprezydenci: Marek Pruszak i Janusz Hajdukowski spotkali się z delegacjami naszych miast partnerskich. Delegacje były zachwycone, itd. Z publikacji nie wynika nawet, z jakich miast przybyły delegacje. Nie zaproszono przedstawicieli władzy uchwałodawczej, a przede wszystkim przewodniczącego Rady Miejskiej Janusza Nowaka. Nie poinformowano nas nawet o terminach i miejscach spotkań, które organizował Urząd Miasta. Delegacje miast partnerskich natomiast - wg naszych informacji - nie do końca były przekonane, że uczestniczą w optymalnym sposobie organizacji swojego pobytu i kontaktów między samorządami.
     Radni trzech klubów niejednokrotnie formułowali zastrzeżenia do coraz bardziej obniżającego się poziomu kultury władzy wykonawczej w relacjach z władzą uchwałodawczą. Po raz pierwszy jednak w historii elbląskiego samorządu potraktowano w tak lekceważący i ostentacyjny sposób tych, którzy umowy współpracy uchwalali i jakże często je podpisywali. Trudno oprzeć się wrażeniu, że w ten sposób chciano pokazać, że tylko jedna siła polityczna istnieje w Elblągu.
     Radni trzech klubów ubolewają nad koniunkturalnym zanikiem dobrych obyczajów ze strony władzy wykonawczej naszego miasta i jednopartyjnym zawłaszczeniem obszaru dotychczasowej zgody i współdziałania całego elbląskiego samorządu.
     
     Przewodnicząca klubu radnych PO Małgorzata Adamowicz
     Przewodniczący klubu radnych SLD Ryszard Klim
     Przewodniczący klubu radnych KW W. Wróblewskiego Sławomir Malinowski
     
     
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Cała władza sięgnęła dna i oderwała się w swoim bycie od obywateli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 0
  (2014-09-09)
 • Kompletne pierdoły. Ludzie zacznijcie pracować nad krytyczną sytuacją młodzieży i porażającą nędzą ludzi starych w Elblągu. To są problemy !. Panowie Radni - opamiętajcie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  12 4
  (2014-09-09)
 • " Kompletne pierdoły" . Bezrobocie jest najważniejsze, ale dlaczego o tym nie było głośno, gdy dla PiS-u przez kilka kolejnych sesji najważniejsi byli " żołnierze przeklęci" i Janek Krasicki. Trzeba było protestować. Zwróć się do prezydentów o opamiętanie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9 5
  Dno(2014-09-09)
 • Nażreć się, nachlać, pomieszkać w hotelu i popodróżować. Weźcie się lepiej do roboty nieroby cholerne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  Soter(2014-09-09)
 • dzięki wyżej podpisanym to miasto wygląda tak jak wygląda. .. a te ubolewania nad zanikiem dobrych obyczajów obecnej władzy to już naprawdę szczyt hipokryzji. .Wasze działania na rzecz regionu, miasta i mieszkanców już zostały ocenione, przestańcie mieszać i szkodzić miastu!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 1
  (2014-09-09)
 • Wiadomo, ci przewodniczący ubolewają, bo przeszły im pod nosem zagraniczne wyjazdy. Pamietamy do dzisiaj wielokrotne wyjazdy Nowaczyka i jego kolesi na zagraniczne niby urzędowe wyjazdy. Nie stać elblązan na zachcianki wyjazdowe radnych PO, i innych komitetów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 2
  (2014-09-09)
 • PO-wcom i SLD-owcom marzą się wyjazdy jak kiedyś do Emiratów Arabskich, Francji i inne w inne atrakcyjne miejsca. Do roboty, a nie na wakacje.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  8 1
  (2014-09-09)
 • a ja ubolewam nad obniżeniem poziomu kultury, uczciwosći i szacunku owych radnych w relacji do mieszkańców, ta wasza troska to jedna wielka lipa. .waszą zasługą wielką w promocję miasta było żałosne logo-slimak. .wasza kreatywność, delikatnie mówiąc, odstaje od realnych potrzeb. .głosowania nad utrzymaniem straży miejskiej wam tez nie zapomnimy
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7 1
  (2014-09-09)
 • a ja podsumuję to wystąpienie w paru słowach RADNI są BEZRADNI dlatego w kolejnych wyborach trzeba im POdziękować pa pa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  5 0
  (2014-09-10)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
POLO z HAFTEM