Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Właścicielu - pamiętaj o odśnieżaniu

W związku z tym, że zima zbliża się wielkimi krokami, Zarząd Dróg Urzędu Miejskiego w Elblągu przypomina właścicielom nieruchomości o obowiązkach porządkowych. Chodniki muszą być odśnieżone, a śliska nawierzchnia posypana piachem lub solą.

Zgodnie z ustawą z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciele nieruchomości (tj. współwłaściciele, najemcy, dzierżawcy, użytkownicy wieczyści, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, osoby sprawujące zarząd nad nieruchomością wspólną, prowadzący sklepy, punkty usługowe itp.) zobowiązani są do utrzymania czystości i porządku między innymi przez uprzątnięcie błota, piachu, śniegu i lodu oraz innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż ich posesji.
     - Nawet w przypadkach, gdy Zarząd Dróg udrażnia i częściowo odśnieża chodniki - zwłaszcza na głównych ciągach komunikacyjnych - nie zwalnia to właścicieli pobliskich posesji z obowiązku systematycznego odśnieżania i usuwania śliskości - dodaje Agnieszka Staszewska, rzecznik prasowy prezydenta Elbląga. - Straż miejska będzie sprawdzać, czy właściciele nieruchomości stosują się do tych ustawowych zaleceń.
     Wszelkie uwagi dotyczące stanu chodników i jezdni w sezonie zimowym 2003/2004 należy zgłaszać w Wydziale Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM, tel. 239-32-05.

A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Własciciele o tym pamietają ,ale zarzad drog często niepamieta !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2003-11-19)
 • ja juz od 2 tygodni odsniezam i posypuje.mowie wam jak na zawadzie snieg zap...la.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  sniegowiec(2003-11-19)
 • Pamiętam jak zeszłej zimy po kilku interwencjach telefonicznych wreszcie moją uliczką przejechała pługopiaskarka... K... mać!!! Gostek przeleciał przez wąziutką uliczkę 40 km/h zasypując skutecznie dopiero co odśnieżone chodniki, podjazdy i samochody a na skrzyżowaniu zostawił prawie 2 metrową kupę sniegu!!! I... tyle go widzieli! Ale takiego "czynu społecznego" przy rozdystybuowywaniu (?!) kupy śniegu to nawet "kroniki filmowe" nie pokazywały! Życzę wszystkim lekkiej zimy!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PAO(2003-11-19)
 • Mam nadziej ,że moja sąsiadka czasami czyta to i owo i teraz to przeczyta. Bo jak wiadomo mieszkając w domku dwurodzinnym sprzątanie liści , odśnierzanie należy do obu rodzin. Proszę więc o zreflektowanie się OLU o to i zaczęcie się interesować swoimi obowiązkami wynikającymi z prawa własności. Bo jak dojdzie do wypadku to niebędzie tłumaczenia ,że ja niewiedziałam.I odszkodowanie trzeba będzie płacić. Więc za grabie i do boju. Nie wspomnę o odśnierzaniu jak pojawi się taka konieczność. Sąsiad Z UL. MONIUSZKI
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  SĄSIAD(2003-11-19)
 • ..."piachem lub solą..." o ile mi wiadomo to posypywanie solą jest zabronione. A tu taka zachęta, hm.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Wyborca(2003-11-19)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

!!!PROMOCJA8!!!
AMK Szkło ozdobne 2
AMK Szkło ozdobne 1
Promocja RATY 0%