Poniedziałek 22-10-2018, imieniny Filipa, Salomei
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewoda pomoże?

Grupa radnych powiatu braniewskiego chce, by została zwołana sesja w sprawie odwołania starosty. Dziś wysłała też do wojewody warmińsko-mazurskiego pismo z prośbą o pomoc.

Starosta Włodzimierz K. nie jest już radnym. Pod koniec czerwca Rada Powiatu podjęła uchwałę o wygaśnięciu jego mandatu, bo uprawomocnił się wyrok sądowy. W oświadczeniu majątkowym za rok 2003 Włodzimierz K. nie napisał, że jest żyrantem pożyczki, jaką z urzędu pracy otrzymała jego żona. Sąd skazał go za to na 1500 złotych grzywny. Włodzimierz K. przestał być radnym, nadal jednak pełni funkcję starosty.
     Pismo w sprawie zwołania sesji jest adresowane do przewodniczącego Rady Powiatu i popisało je pięcioro radnych: jeden z Samoobrony RP oraz czterech z Listy Ziemi Braniewskiej.
     O swoim wniosku radni informują też, w osobnym piśmie, wojewodę. Chcą, by wojewoda skontaktował się z przewodniczącym Rady Powiatu Braniewskiego. Dlaczego? - Dlatego, że opozycja czuje się ignorowana przez przewodniczącego. Zgłaszane przez nas wnioski były dotychczas ignorowane, a usprawiedliwiano to zawsze uchwalonym wcześniej planem pracy Rady Powiatu. A przecież plan można zmieniać i uzupełniać - przekonują autorzy wystąpienia.
     Radny opozycji Tadeusz Bejnarowicz ma wątpliwości, czy uda się odwołać starostę, bo w opozycji jest tylko pięć osób. - Może to się nie uda, ale naszym zdaniem starosta powinien odejść i chcemy choć zaznaczyć swoje stanowisko w tej sprawie - tłumaczy.
     

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Starosta demonstruje iście buraczaną mentalność, a jego honor sięgnął dna dołu koacznego ruskich sołdatów w Czeczenii. Jemu wszyscy mogą pluć w twarz, a on będzie niezłomnie trwał na swym stanowisku. I nawet "Leszek Śmieszek", czyli b. premier Miller znałazł pyłek honoru, by odejść, a "Starosta Braniewski" nie ma nawet tego. Jest to szkolny przykład "mentalnego postkomunistycznego poslizgu"..... Pożałowania godne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  księgowy(2006-08-15)
 • Ten nędznik chce dojechać do jesinnych wyborów, a później i tak wyleci z hukiem.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ['....](2006-08-15)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy A5 Firmowy
Pieczątki Firmowe
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem