Niedziela 21-10-2018, imieniny Jakuba, Urszuli
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojewoda przypomina o odśnieżaniu dachów

Wojewoda warmińsko-mazurski zaapelował do prezydentów miast i starostów naszego regionu o stałe kontrolowanie przestrzegania przez właścicieli, zarządców i administratorów budynków obowiązku usuwania z dachów śniegu i lodu, w tym przede wszystkim w wielkopowierzchniowych obiektach użyteczności publicznej.

Właściciele i zarządcy obiektów budowlanych - w szczególności kompleksów wielkopowierzchniowych - są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do zapewnienia bezpieczeństwa wszystkim osobom przebywającym na ich terenie Wojewoda Marian Podziewski przypomina, że zaniedbanie przy odśnieżeniu dachów może grozić mandatami lub całkowitym zamknięciem obiektu.
     - Odśnieżanie dachów jest koniecznością tak, jak i odśnieżanie dróg - przypomina Marian Podziewski.
     W okresie odwilży nawet kilkucentymetrowa warstwa śniegu robi się ciężka i często zamienia się w lód. To jest bardzo niebezpieczne dla konstrukcji dachów płaskich dotyczy to hipermarketów, hal produkcyjnych lub hal wystawienniczych.
     Zimą niezbędne jest odśnieżanie dachów budynków, aby zapobiec awariom i katastrofom. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków powinni usuwać śnieg i lód z dachów, rynien, balkonów i innych elementów budowli - wszędzie tam, gdzie może to stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa ludzi i samego budynku.
     Zgodnie z art. 61 pkt 2 prawa budowlanego właściciel lub zarządca jest zobowiązany do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego w razie wystąpienia zdarzeń mających lub mogących mieć wpływ na uszkodzenie obiektu lub bezpośrednie zagrożenie takim uszkodzeniem, które może spowodować zagrożenie życia lub zdrowia ludzi, mienia lub środowiska:
     wyładowania atmosferyczne, wstrząsy sejsmiczne, silne wiatry, intensywne opady atmosferyczne, osuwiska ziemi, pożary lub powodzie.
     Wojewoda zwrócił się również z apelem do prezydentów i starostów o zintensyfikowanie działań podejmowanych wobec osób bezdomnych, starszych, niepełnosprawnych i samotnych.
„W okresie zimowym konieczna jest aktywność publicznych służb oraz monitorowanie miejsc przebywania osób bezdomnych. Proszę o dalsze prowadzenie akcji informacyjnych, w ramach których upowszechniane są dane adresowe placówek wspierających osoby bezdomne i ubogie w zakresie zapewnienia schronienia, gorącego posiłku, pomocy rzeczowej" - zaapelował wojewoda.

Gabinet Wojewody
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wiązary dachowe czy więźba? Wiązary dachowe są prefabrykowana w wyspecjalizowanym zakładzie na podstawie projektu. Konstrukcja jest lżejsza i mocniejsza niż tradycyjnej więźba. Koszt znany już na etapie projektu, nie ma niespodzianek. Wiązary dachowe mogą zastąpić drogi strop betonowy. Ponadto drewno jest badane pod względem wytrzymałości. Autor: Partner Szczecin
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Autor: Partner Szczecin(2009-12-22)
 • Jak to mówi znane powiedzenie: "nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu". Niestety, nikt nie liczy strat (np. : zniszczonych pokryć) jakie powoduje takie zimowe odśnieżanie dachów. Stare dachy, wykonane z nieodżywicowanego drewna mogą wytrzymać wiele śniegu i przez ostatnie 70 lat nie jedną ostrą i śnieżną zimę wytrzymały, podobnie te betonowe. Niestety zamarznięta papa nie wytrzymuje odśnieżania.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  po co(2009-12-22)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Torba z nadrukiem elbląskiej Starówki
Naszywka GODŁO
POLO z HAFTEM
T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA