Piątek 19-10-2018, imieniny Jana, Pawła
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Rek
Telefon portElu Halo, tu portEl
512 918 555

Wiadomości

Wybory 2018

Sport

Gospodarka

Na osiedlu

Społeczeństwo

Na uczelniach

Kultura

Zbrodnia i kara

Dawny Elbląg

Jej portEl

Kina i teatr

Konkursy

Prasówka

Poradnik

Hit czy kit?

Po godzinach

Fotoreportel

Cisza na kanale. Cisza na kanale.

Wojska zostają

Elbląg, Wojska zostają W obwodzie kaliningradzkim znajduje się m.in. 18 wyrzutni rakietowych SS-21, stacjonują także 64 samoloty SU-24 zdolne do przenoszenia głowic jądrowych

Wojskowi z Kaliningradu są zaniepokojeni doniesieniami prasy na temat rzekomych planów wycofania z obwodu floty bałtyckiej. Dla wielu tysięcy rodzin zmiana taka wymusiłaby konieczność przeprowadzki; dla cywilnych pracowników armii rosyjskiej - utratę zatrudnienia.

Owe zaniepokojenie wywołał sensacyjny artykuł w "Komsomolskiej Prawdzie", która w Kaliningradzie ma swoją regionalną mutację. Gazeta powołała się na rzekomo tajną dyrektywę, wg której do końca 2004 roku z obwodu ma zostać wyprowadzona flota bałtycka. Sprawą zainteresowali się dziennikarze pozostałych kaliningradzkich mediów, co zmusiło dowództwo floty do zajęcia stanowiska – czytaj: zaprzeczenia plotkom.
     Agencja Kaskad przekazała nawet specjalną informację otrzymaną od służb prasowych floty bałtyckiej. Wskazano w niej, iż w planie rozwoju sił zbrojnych Federacji Rosyjskiej na najbliższe kilka lat nic nie wspomina się o likwidacji, a już tym bardziej o wyprowadzeniu floty z tego rejonu. Zgodnie z programem, niezależnie od tego, czy najbliżsi sąsiedzi Rosji wstąpią do NATO, czy nie, zachowane zostaną wszystkie struktury tych wojsk. Jak twierdzi dowództwo armii rosyjskiej, zostanie utrzymany obronny charakter wszystkich sił floty bałtyckiej.
     
     ***
     
     Niedawno w obwodzie do rezerwy przeniesiono przeszło 8 tys. osób. Zmniejszona też została liczba poborowych. Służby prasowe floty bałtyckiej podały, że z liczby 99 okrętów wojennych planuje się wykluczyć ze służby 16 jednostek. Część z nich zostanie jednak zakonserwowana i pozostawiona na przechowanie.

MUR
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

RTV + SZAFA
Kuchnia nowoczesna
Kuchnia inna niż inne
Kuchnia klasyczna