Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wojsko szuka chętnych

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Elblągu na zlecenie Dowództwa Wojsk Lądowych prowadzi nabór ochotników do służby w Iraku. Rozmowa z ppłk. Remigiuszem Piaseckim, komendantem elbląskiego WKU.

Jakich zawodów i specjalności poszukuje wojsko?
     Rzeczywiście, są wakaty na różnych stanowiskach. Brakuje osób w niektórych specjalnościach jeszcze w tej chwili, na drugiej zmianie kontyngentu, ale szukamy też chętnych na wyjazd w trzeciej misji, która ma rozpocząć służbę w sierpniu. Brakuje przede wszystkim na stanowiskach związanych ze specjalnościami medycznymi: lekarzy ogólnych, dermatologów, wenerologów, stomatologów, jak również średniego personelu medycznego, techników analityków czy pielęgniarek i pomocnika dentystycznego. Jest też potrzeba obsługi prawnej w sensie radcy prawnego, są stanowiska kierowców mechaników, szczególnie z kategoriami C i E. Dotyczy to osób rekrutujących się ze służby wojskowej, przeszkolonych w tych specjalnościach, żeby nie były całkiem z przypadku.
     
     Czy są chętni na wyjazd do Iraku?
     Wbrew pozorom jest dużo chętnych. Mamy już około dwudziestu kandydatów. Ich dane przesłałem do Dowództwa Wojsk Lądowych, natomiast czy pojadą i ilu z nich, trudno mi powiedzieć, bo prawdopodobnie Dowództwo Wojsk Lądowych będzie werbować kandydatów nie tylko z naszego regionu. Sądzę, że na dane stanowisko zostanie wybierany najlepszy kandydat.
     
     Czy to są intratne propozycje, które mogą zachęcać ludzi do tego, by pojechali do Iraku na trudną i niebezpieczną służbę?
     To jest rzeczywiście bardzo trudna służba. Jest niebezpiecznie i może to są frazesy, ale to wszystko jest prawda. O konkretnych stawkach będzie decydowało Dowództwo Wojsk Lądowych. Służba okresowa jest służbą półroczną. W efekcie, ze szkoleniami i z przygotowaniami może się to wydłużyć nawet kilka miesięcy. Jeżeli chodzi o zarobki, to zależą one od stanowiska, na jakie kandydat zostanie przeznaczony i krążące w społeczeństwie plotki o jakichś niebotycznych zarobkach nie są prawdziwe. To są pieniądze rzędu 700-800 dolarów do 1500 oraz dodatki za przebywanie w strefie wojny.
     
     Jak wyjaśniają chęć wyjazdu do Iraku ci, którzy już złożyli dokumenty?
     Zdecydowana większość kandydatów mówi o finansach, o poszukiwaniu źródeł zarobku w tym bezrobociu. Ale są również osoby, które chcą po prostu zobaczyć świat i przeżyć przygodę. W wypadku młodszych wiekiem jest to możliwość zobaczenia kawałka innego świata poza tym, co normalnie w ramach turystycznych wyjazdów można zobaczyć.

J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

OKOWOKO s.c.
Okulary korekcyjne GIANFRANCO FERRE
Bezpłatne badanie wzroku
Okulary korekcyjne EVA MINGE