Czwartek 21-03-2019, imieniny Benedykta, Filemona
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

WORD nadal bez dyrektora. Ruszył kolejny konkurs

 
Elbląg, WORD nadal bez dyrektora. Ruszył kolejny konkurs
Samorząd województwa ogłosił drugi już konkurs na dyrektora WORD w Elblągu (fot. arch. WS)

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego nadal nie ma dyrektora. Po tym, jak Zbigniew Lichuszewski został wybrany wicestarostą elbląskim ogłoszono konkurs. Chętni byli, jednak żaden z nich nie zdobył uznania komisji. Konkurs został więc ogłoszony ponownie. Wśród wymagań niezbędnych, oprócz wykształcenia i stażu pracy, prawo jazdy kat. B i podstawowa znajomość obsługi komputera. Ważne też jest zdrowie. Oferty będą przyjmowane do 11 marca.

Zbigniew Lichuszewski, dotychczasowy dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego, został elbląskim wicestarostą, więc władze województwa muszą znaleźć nowego szefa tej instytucji. Chętnych nie brakuje – na pierwszy konkurs swoje oferty przesłało dziewięć osób. Pod uwagę branych było jednak osiem kandydatur, bo jedna wpłynęła po terminie. Dwie osoby przystąpiły do rozmowy kwalifikacyjnej i ... nie zdobyły wymaganej liczby punktów.
     Konkurs został więc ogłoszony ponownie. Wymagania nie są zbyt restrykcyjne. Idealny kandydat powinien mieć obywatelstwo polskie, wyższe wykształcenie, co najmniej 5-letni staż pracy zawodowej, w tym co najmniej 3-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym; prawo jazdy kat. B. Powinien być też niekarany i zdrowy (czytaj: stan zdrowia pozwalający na zatrudnienie na wskazanym stanowisku). Powinien też cieszyć się nieposzlakowaną opinią i umieć korzystać z komputera (niby oczywiste w XXI wieku, ale, jak widać to atut wymagający podkreślenia).
     Dobrze byłoby, gdyby kandydat posiadał znajomość przepisów z zakresu działalności statutowej WORD; przepisów z zakresu funkcjonowania samorządu terytorialnego; przepisów z zakresu prawa pracy oraz finansów publicznych. W cenie są również umiejętności przywódcze i wysokie zdolności organizacyjne.
     Oferty można składać do 11 marca.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
 • żaden nie zdobył uznania bo nie był z klucza???
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 1
  (2015-02-26)
 • Dużo mniejsze wymagania niż na kierownika basenu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6 0
  wiza(2015-02-26)
 • niech się pochwalą jakie mają zyski za ubiegły rok względem lat 2011 i niżej. Ile osób przystąpiło do egzaminu na kat AM, A i B. Ile dzieciaków miało prawny dostęp do motorowerów a ilu zdało na AM ? - (ŻADEN !!!) Ile jest kretyńskich pytań jak długość lewarka zmiany biegów ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 1
  AąBCćDEFGHi(2015-02-26)
 • To prawda, że nauka jazdy jest obecnie w fatalnym stanie. Głupie pytania niepotrzebne nikomu w praktyce przeważają nad konkretami, bezpieczną jazdą itp. Dlatego pomimo iż malo osób zdaje to i ich przygotowanie jest na niskim poziomie, bo uczą sie glupot zamiast ważnych rzeczy, potrzebnych i przydatnych na codzienpodczas jazdy. A jeśli chodzi o konkurs na dyrektora WORD to nie uwazam, że wymogi są wysokie, normalne i przeciętne rzekłabym. .Nikt z kandydatów nie przeszedł bo stanowisko już dawno bylo obiecane komuś innemu. niestety ten ktoś już nie będzie mógł byc dyrektoremwięc i konkurs jest ogłoszony od nowa. zapewne inny kandydat już ma zapewnioną pracę a konkurs. .. .. no cóż musi być
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3 0
  (2015-02-27)
 • Czy taki konkurs , moźe być otwarty.? Czyli taki gdzie obywatel moźe iść na taki konkurs o posłuchać przesłuchanie i zapoznać się z kwalifikacjami kandydata i argumentami komisji odnośnie wyboru kandydata
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  3 0
  f16(2015-02-27)
 • Skoro nadal nie ma dyrektora a WORD funkcjonuje, to chodzi raczej o swoich a nie o kompetencje. Przyjdzie PiS i wyczysci kanciarzy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  ouihg074(2015-02-27)
 • Niestety nie. Nadal tzw konkursy nic nie znacza. Chodzi o danie stołków swoim. Prawo jest jakie jest
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  1 1
  oklfvj=209h52\1(2015-02-27)
 • Nie ma dyrektora ale jest pełniący obowiązki dyrektora
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  cxf(2015-02-28)
 • PYATANIE JESLI SA NAWET DURNE -- TO MADRY CZŁOWIEK NIE POWINIEN MIEC ZADNEGO PROBLEMU Z OPANOWANIEM ICH - jesli ktos nie moze opanowac durnych - to znaczyz e napewno sie nie nadaje do odpowiedzenia na pytania madre ---no bo jak --??uprawnien nie wydaje sie ---bo ktos je chce miec -- uprawnienia wydaje jak sie cos na ten temat wie --egzamin jak kazdy jeden -- a co to by byó gdyby te same osoby miały zdac egzamin na pilotowanie samolotu /? maskra --
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  niker(2015-02-28)
 • Złe info Mój syn zdał na AM w zeszłym roku. .z grupy osób wtedy 2 osoby tylko zaliczyły testy. .więc chyba po prostu trzeba się przyłożyć do nauki a nie narzekać. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0 0
  (2015-03-02)
 • No co z tym drugim konkursem czy już wygrał ten co miał wygrać pan komendant straży pożarnej czy może kadrowa z worda, oboje starzy i silni.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  kursuś(2015-03-29)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Ręcznik z haftem
Naszywka HERB ELBLĄGA
Naszywka GODŁO