Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wrzesień zimny, więc ogrzewanie już włączone

 
Elbląg, Wrzesień zimny, więc ogrzewanie już włączone Łukasz Piśkiewicz (fot. WS).
Rek

Sezon grzewczy zaczęliśmy w tym roku wyjątkowo wcześnie. Niskie temperatury przyszły dużo wcześniej niż w latach poprzednich – mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes Elbląskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Włącznie ogrzewania zaczęło się dziesięć dni temu, a obecnie we wszystkich elbląskich mieszkaniach w kaloryferach płynie już ciepło.

Z Łukaszem Piśkiewiczem rozmawiali Piotr Derlukiewicz i Mira Stankiewicz (Radio Olsztyn).
     
     – Włącznie centralnego ogrzewania, jak to się odbywa? Odbiorcy sami się zgłaszają?
     
– Łukasz Piśkiewicz: - Procedura jest następująca: zainteresowane podmioty, czyli wspólnoty bądź duzi odbiorcy, czyli spółdzielnie mieszkaniowe, składają do nas wnioski o włączenie ogrzewania i my je na bieżąco, sukcesywnie realizujemy. To znaczy uruchamiamy węzły cieplne w poszczególnych budynkach.
     
     – Czy wszyscy najwięksi odbiorcy już się do Was zgłosili?
     
– Tak, wszyscy najwięksi, ale ci mniejsi też są już podłączeni. Zostali tylko pojedynczy odbiorcy instytucjonalni, którzy na bieżąco się teraz podłączają.
     
     – Kiedy popłynęło ciepło do pierwszych, większych odbiorców?
     
– Już półtora tygodnia temu miały miejsce pierwsze większe włączenia, tegoroczny wrzesień jest zimny.
     
     – Czy dysponujecie Państwo wiarygodnymi prognozami pogody na jesień i zimę?
     
– Niektórzy mówią, że zima będzie długa i mroźna, nawet, że to będzie zima stulecia. My podchodzimy do tego z rezerwą, ponieważ teraz, jak na wrzesień, jest dość chłodno, natomiast w ciągu roku to się może wyrównać. Na przykład listopad może być stosunkowo ciepłym miesiącem i wtedy, jeżeli chodzi o zużycie ciepła, o koszty dla mieszkańców, to będzie się to wyrównywało.
     
     – Czy EPEC wykorzystuje już swoje nowe instalacje?
     
– Dokładnie. W wyniku działań inwestycyjnych w tym roku – bo przypomnę, że inwestycje EPEC-u, licząc środki unijne i środki własne pochodzące z odpisu amortyzacyjnego to w tym roku ponad 17 milionów zł – w dużej części ciepło idzie już nowymi sieciami. Na przykład nowa magistrala na ul. Królewieckiej, jedna z większych. Także na ul. Kalenkiewiecza na Zawadzie również jest już zasilanie nowymi sieciami do indywidualnych węzłów w blokach. Te inwestycje idą zgodnie z harmonogramem, niewielkie opóźnienia były tylko na ulicach Niskiej i Dolnej, ale tam już sobie z tym wszystkim poradziliśmy. W przyszłym roku przystąpimy do realizacji kolejnej części tej dużej unijnej inwestycji.

  fot.arch.portEl fot.arch.portEl


     
     – A jak działa nowy systemem zdalnego sprawdzania liczników?
     
– Zakończony został montaż na węzłach odbiorców indywidualnych, system jest już obsługiwany poprzez internet, więc na bieżąco mamy podgląd każdego węzła indywidualnego.
     
     – Komu to ułatwia życie, Wam czy nam, odbiorcom?
     
– I Wam, i nam, korzyści są obopólne. Na bieżąco mamy dostęp do informacji o wielkości zużytego ciepła, nasi pracownicy nie muszą chodzić odczytywać ciepłomierzy, no i system bilingowy zasilany jest bezpośrednio.
     

PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata
Podpis elektroniczny zestaw na 2 lata Mini
Czytnik kart kryptograficznych