UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wsparcia dla rodziny nigdy dość!

 
Elbląg, Wsparcia dla rodziny nigdy dość!
fot. nadesłana
Reklama

Ośrodek Rozwoju Rodziny w Elblągu to realna potrzeba. Takim wspólnie wypracowanym wnioskiem zakończyło się seminarium "Rodzina – Reaktywacja – Rozwój", które odbyło się 16 czerwca w Ratuszu Staromiejskim w Elblągu.

W trakcie pierwszej części spotkania w gronie specjalistów omówiliśmy zagrożenia i problemy z jakimi borykają się współczesne rodziny. Poszczególni prelegenci wypunktowali również formy udzielanej pomocy i sposoby zapobiegania powstawaniu złych relacji w tej podstawowej komórce społecznej.
       Głos w dyskusji zabrali: Bogusław Milusz, wiceprezydent Elbląga, Małgorzata Adamowicz, przewodnicząca Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu, mł. Insp. Robert Muraszko – zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu, Joanna Stachowicz, kierownik Zespołu Pracy Socjalnej nr 6 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu oraz zaproszony gość z Iławy: Krzysztof Panfil, pełnomocnik Burmistrza Iławy ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, który zaprezentował działalność Stowarzyszenia "Przystań".
       Wykłady poprzedziła filmowa prezentacja przejmującego wywiadu nagranego z podopieczną Stowarzyszenia "Szansa na Rozwój", byłą ofiarą przemocy domowej. - Dom kojarzy mi się z miejscem, z którego trzeba uciec – mówiła kobieta.
       Po przerwie – w drugiej części spotkania – zaproponowaliśmy gościom panel dyskusyjny pt. "Ośrodek Rozwoju Rodziny w Elblągu – marzenie czy realna potrzeba". Na początek: Alicja Sepetowska i Elżbieta Straszkiewicz ze Stowarzyszenia "Szansa na Rozwój" zaprezentowały ideę przygotowanego przez stowarzyszenie projektu.
       Ośrodek Rozwoju Rodziny w Elblągu to inicjatywa grupy partnerów którzy, chcą połączyć swoje doświadczenia, zasoby i kompetencje, by spójnie i kompleksowo wspierać rodziny dotknięte różnymi problemami i kryzysami. Ośrodek chce realizować swoje cele systemowo (wspierając całą rodziną, we współpracy z różnymi instytucjami i placówkami), wielostronnie (dbając o rozwój społeczny, emocjonalny i intelektualny wspieranych osób) oraz systematycznie (długoterminowo, z wykorzystaniem wszystkich dostępnych form wsparcia). Ośrodek będzie wielofunkcyjnym, lokalnym centrum rozwiązywania spraw trudnych występujących w rodzinach. Będziemy kłaść również duży nacisk na profilaktykę, by zapobiegać występowaniu różnych kryzysów w rodzinach.
       Nasi paneliści, wśród których znaleźli się przedstawiciele: władz miasta, MOPS-u, Środowiskowego Hufca Pracy, Stowarzyszenia "Lazarus" i Uniwersytetu III wieku, bardzo przychylnie odnieśli się do potrzeby powołania w Elblągu takiego Ośrodka i zaoferowali wstępnie pomoc przy jego funkcjonowaniu. Podobne głosy poparcia padły również z sali. Jedną z osób, która pozytywnie odniosła się do pomysłu była Teresa Bocheńska (założycielka Elbląskiego Banku Żywności, wiceprezes Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych, redaktor elbląskiej gazety dla niepełnosprawnych „Razem z Tobą” ). Otrzymaliśmy również zaproszenie na obrady Komisji Spraw Społecznych i Samorządowych Rady Miejskiej w Elblągu. Przewodnicząca tej komisji Małgorzata Adamowicz poprosiła nas o zreferowanie projektu pozostałym radnym, członkom komisji.
       - To było owocne spotkanie, które mam nadzieję pozwoli urealnić Nasz projekt powołania Ośrodka Rozwoju Rodziny w Elblągu – powiedziała na zakończenie spotkania Alicja Sepetowska, prezes Stowarzyszenia "Szansa na Rozwój".
       Seminarium "Rodzina – Reaktywacja – Rozwój" odbyło się pod honorowym patronatem Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego.
       Dziękujemy partnerom, do których należą: Urząd Miejski w Elblągu, Stowarzyszenie "LAZARUS" w Elblągu, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Stowarzyszenie ESWIP, Środowiskowy OHP w Elblągu, Komenda Miejska Policji w Elblągu, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, Ośrodek Pomocy dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem Funkcjonujący przy Elbląskim Centrum Mediacji i Aktywizacji Społecznej.
      
Stowarzyszenie "Szansa na rozwój"
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem (od najstarszych opinii)
  • bardzo dużo mówią, lecz za mało wcielają w życie, za dużo tam kobiet, które nic nie robią prócz tego, że biorą wypłaty, nagrody, premie, za co, ???? uważam, że deklaracje nikomu życia nie zmieniły i nie zmienią, to farsa a ludzie to pionki, otoczyć taką rodzinę kompetentną opieką, która będzie wiedziała, że ma wsparcie ze strony tych co składają deklarację, ,jeśli tym paniom praca nie przynosi przyjemności należy je wymienić na takie, które będą spełniać warunki jakie rodziny oczekują, bo siedzenie, mówienie jak dotąd pozostaje mówieniem i nic nie robieniem,
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0 0
    grace(2018-05-31)
Reklama