Środa 24-10-2018, imieniny Antoniego, Marcina
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wsparcie dla OSP

Elbląg, Wsparcie dla OSP (fot. PS)

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podzielił środki na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego społeczności lokalnych i wsparcie Ochotniczych Straży Pożarnych działających na Warmii i Mazurach, na rok 2009.

- Nie trzeba nikogo przekonywać, jak bardzo potrzebne i jak niedoinwestowanie są działania strażaków ochotników w regionie - mówi Jacek Protas, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego. - Na Warmii i Mazurach działa 580 jednostek OSP. Na co dzień gotowych do działań ratowniczych jest 12 tysięcy osób. Wraz z drużynami młodzieżowymi, drużynami kobiet i seniorów to blisko 20 tysięcy osób zaangażowanych w misję ratowania ludzkiego życia i mienia. W 2008 roku uchwaliliśmy Samorządowy Program Wsparcia OSP i przyznaliśmy gminom 700 tys. zł na dofinansowanie ochrony przeciwpożarowej. Dotacja w tym roku to kwota 1,4 mln zł, jest więc dwukrotnie wyższa niż w roku ubiegłym.
     Gminy, powiaty i komendanci PSP zwrócili się do Samorządu Województwa z prośba o pomoc w realizacji zadań w zakresie ochrony przeciwpożarowej, a dotyczących zakupu sprzętu i pojazdów oraz remontu i wyposażenia pomieszczeń przede wszystkim dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
     - Wpłynęło 117 wniosków na kwotę prawie 8 mln zł - mówi marszałek Jacek Protas. - Od razu wszystkich potrzeb nie uda się zaspokoić, ale wierzę, że realizacja programu wsparcia OSP, systematycznie jej wzmacnianie oraz inwestycje w sprzęt zaprocentują.
     W tym roku z programu wsparcia OSP skorzysta 25 samorządów w województwie, w tym w naszym rejonie:
     Gmina Orneta - 300 tys. zł na dofinansowanie budowy remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornecie;
     Gmina Pasłęk - 15 tys. zł na dofinansowanie remontu budynku dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Drulitach;
     Gmina Płoskinia - 10 tys. zł na dofinansowanie remontu remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Płoskini;
     Gmina Markusy - 15 tys. zł na dofinansowanie rozbudowy budynku remizy dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Markusach;
     Gmina Kisielice - 15 tys. zł na dofinansowanie remontu strażnicy dla Ochotniczej Staży Pożarnej w Jędrychowie;
     Powiat Elbląski - 15 tys. zł na dofinansowanie zakupu samochodu ratownictwa wysokościowego dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Czapka z nadrukiem
POLO z HAFTEM
Naszywka GODŁO
Ręcznik z haftem