Poniedziałek 10-12-2018, imieniny Bogdana, Julii
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później
Zamknij Zamknij
Reklama w Elblągu
Rek

Wspólnie dla dobra dzieci

W Elblągu powstaje spójny system pomocy krzywdzonym dzieciom. Tworzą go przedstawiciele różnych służb i instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo najmłodszych.

- Chcemy stworzyć jednolity system reagowania w sytuacji krzywdzenia dzieci czy w sytuacjach kryzysowych, po to, żeby przedstawiciele różnych instytucji, które zajmują się dziećmi, mogli skutecznie pomóc i podejmować działania, nie zastanawiając się, czy to ma sens i jaka jest kolejność - mówi Zenona Ćwiklińska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Warto, by każdy z nas przedstawił też swoje kompetencje i zakres działań, żebyśmy się nie dublowali.
     Do opracowania jednolitego systemu pomocy dzieciom, które doświadczyły przemocy fizycznej i psychicznej lub wszelkiego rodzaju zaniedbań ze strony rodziców, zaangażowano m.in. policję, straż miejską, duchownych, służbę zdrowia, pedagogów szkolnych i kuratorów sądowych. Spośród nich powołany zostanie kilkuosobowy zespół, który opracuje szczegółowe procedury umożliwiające natychmiastową pomoc każdemu dziecku w sytuacji zagrożenia życia czy zdrowia.
     Według danych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, w ubiegłym roku w Elblągu aż 53 dzieci trafiło do rodzin zastępczych po raz pierwszy, a prawie 60 - do Domu Dziecka. Powody były różne: przemoc, alkoholizm rodziców, niezaradność, zaniedbania czy niedożywienie.
     
R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok (bez czytnika)
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok Mini
Konto poczty elektronicznej
Podpis elektroniczny zestaw na 1 rok