Czwartek 25-04-2019, imieniny Marka, Jarosława
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspólny rytm serc w powiecie braniewskim

 
Elbląg, Wspólny rytm serc w powiecie braniewskim
Tak było w Płoskini, fot. nadesłana

Policjanci wspólnie z uczniami szkół powiatu braniewskiego, nauczycielami oraz przedstawicielami władz samorządowych wzięli udział w tegorocznym ,,Zrywie Wolnych Serc''. 1 czerwca jednym gestem, poprzez wybijanie rytmu serca, funkcjonariusze i uczniowie zjednoczyli się z całą Polską w trosce o to, by uzależnienia nie odbierały wolności życia.

Z inicjatywy Komendy Głównej Policji, na terenie całego kraju przeprowadzono ,,Zryw Wolnych Serc''. Celem tej akcji było pokazanie, że w tak ważnej kwestii, jaką bez wątpienia jest walka z uzależnieniami, jesteśmy zjednoczeni. W poniedziałek na terenie naszego kraju, w tym samym czasie, młodzież i funkcjonariusze głosili hasła promujące idee PaT - ,,Zwolnij, nie musisz biec'', ,,Warto żyć trzeźwo'', ,,Przyjaźń jest silniejsza niż narkotyk'' to tylko kilka przykładów spośród wielu haseł, które w tym czasie rozbrzmiały także w powiecie braniewskim.
     W realizację przedsięwzięcia zaangażowały się 3 szkoły. I tak kolejno :
     W Szkole Podstawowej w Słobitach – blisko 100 uczniów, nauczyciele oraz policjanci wzięli udział w specjalnym apelu, przygotowanym na ten dzień. Podczas spotkania młodzież zaprezentowała część artystyczną, a dwoje najlepszych uczniów odczytało odezwę, po której wszyscy, wspólnie, wybili rytm serc. Młodzież przystroiła całą szkołę w serca i plakaty, na których widniały hasła, które głosiły ideę PaT. W trackie apelu głos zabrała Wójt Gminy Wilczęta Pani Beata Jarosz oraz I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Braniewie insp. Robert Mikusik.
     W Gimnazjum nr 2 w Braniewie – głos ponad 200 uczniów było słychać od samego rana. Młodzież podczas każdej przerwy wychodziła na zewnątrz, by przez megafon manifestować hasła PaT. Te jakże ważne słowa widniały także na specjalnej gazetce ściennej. Punktualnie o 14.00 serca wszystkich uczniów, nauczycieli i policjantów zabiły jednym rytmem.
     W Zespole Szkół w Płoskini – 104 uczniów, nauczyciele, policjanci oraz przedstawiciele władzy samorządowej ruszyli w pochód po miejscowości. Każdy z nich trzymał w reku hasła, które zostały wykonane przez młodzież. Przemarsz, który trwał pół godziny zakończył się na boisku szkolnym, gdzie głos zabrali uczniowie. W odczytanej odezwie podkreślali istotę całej akcji, a także swój solidaryzm w walce z uzależnieniami. Trzymając w dłoniach tamburyn nadali rytm, w którym zabiły serca wszystkich zgromadzonych.
     W każdej ze szkół funkcjonariusze rozdali naklejki, które na czas trwania akcji widniały na sercach uczestników. Uczniowie, nauczyciele, samorządowcy zatrzymali się, by razem, we wspólnocie obywatelskiej i społecznej, wybić przez 60 sekund rytm serc. Serc, które troszczą się o drugiego człowieka, serc, które walczą o zdrowe życie. To tylko 60 sekund – niby tak niedużo, a przecież znaczy tak wiele...
sierż. Jolanta Ciszewska, oficer prasowy KPP w Braniewie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Szkło ozdobne 6
Promocja RATY 0%
Fronty lakierowane mdf mat różne kolory RAL
Promocja RATY 0%