Niedziela 20-01-2019, imieniny Fabiana, Sebastiana
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wspomnienie o Darku

Elbląg, Wspomnienie o Darku

"Droga nie zna swojej drogi" napisał kiedyś ks. Jan Twardowski. Człowiek nie zna chwili, w której słowo "żegnaj" wybrzmi tonem głębokiej ciszy, nieukojonego żalu, tęsknoty tak silnej, że niedającej się wyrazić żadnym słowem. Tę chwilę przeżyliśmy 26 września, kiedy na cmentarzu w Elblągu żegnaliśmy niezwykłego człowieka – profesora Dariusza Waldzińskiego, zmarłego 22 września.

Profesor. Dariusz Waldziński urodził się 21 grudnia 1959 roku w Elblągu. W 1982 roku z wyróżnieniem ukończył Wyższą Szkołę Morską w Gdyni i wyruszył na podbój mórz i oceanów. Po niespełna pięciu latach powrócił na macierzystą uczelnię w roli dydaktyka, powoli odkrywając w sobie powołanie do nauczania i twórczego pisania. W 1995 roku uzyskał tytuł naukowy doktora, obejmując stanowisko adiunkta na Politechnice Gdańskiej.
     Kolejne lata na uczelni zaowocowały uzyskaniem tytułu doktora habilitowanego. W 1998 r. współtworzył Instytut Ekonomiczny w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Elblągu i objął funkcję jego dyrektora, będąc jednocześnie prorektorem tej uczelni. Od 2002 roku związany był z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Prowadził wykłady dla studentów ekonomii, zarządzania, a także polonistyki, edukacji artystycznej i teologii. Jego zakres wiedzy był ogromny, a grono słuchaczy doceniało jego autentyczność, osobowość i doświadczenie. Był uznanym promotorem wielu prac licencjackich, magisterskich i doktorskich.
     Obywatel. Profesor angażując się w przemiany społeczne w Polsce po roku 1989 udowodnił, że zależało mu na kreowaniu nowego, lepszego życia po odzyskaniu wolności przez Polaków. W 1990 roku, w pierwszych wolnych wyborach do samorządu, spróbował swoich sił i został wybrany do Rady Miasta Elbląga. Przez dwa kolejne lata (1990 – 92) pełnił zaszczytną funkcję wiceprezydenta miasta. W tym czasie wykazał się niebagatelną aktywnością zabiegając o reaktywację portu morskiego, organizując pierwsze w Elblągu Dni Morza i pierwszy zjazd założycielski Związku Miast Polskich. Sprawy edukacji były mu szczególnie bliskie, dlatego też jako wiceprezydent zaangażował się w Reformę Edukacyjną miasta oraz zainicjował utworzenie tzw. miasteczka szkolnego na bazie obiektów powojskowych. W 2001 roku profesor rozpoczął współpracę z Okręgowym Przedsiębiorstwem Geodezyjno-Kartograficznym OPEGIEKA w Elblągu na stanowisku doradcy zarządu ds. innowacji. Odpowiadał za koordynację prac naukowych i ich komercjalizację. Rozumiał, jak rzadko kto, konieczność ścisłej współpracy nauki z biznesem.
     Człowiek. Dariusz Waldziński był człowiekiem skromnym, uczynnym, o wysokiej kulturze osobistej, w imię wyznawanych ideałów, potrafił zrezygnować ze stanowisk, które piastował. Nie bał się nowych wyzwań! Najbliższa rodzina może być dumna, że miała takiego wspaniałego męża, ojca i syna.
     Żegnając Cię Darku, dziękujemy Ci za Twoją mądrość, którą się z nami dzieliłeś, za przyjaźń, którą nas darzyłeś oraz ogromne ciepło bijące od Ciebie. Będzie nam Ciebie brakowało. Żegnaj Darku.
Zarząd i pracownicy z OPEGIEKA w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Jaka szkoda, że informacja pojawiła się po pogrzebie. I cały szacunek do Dariusza mogę już tylko wyrazić w internecie. Pozostanie pamięć i satysfakcja, że znałem bardzo ciekawego człowieka.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  Dariusz Bocian(2011-09-27)
 • Mój nauczyciel przedsiębiorczości w liceum. Pokój jego duszy.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  elv(2011-09-27)
 • Wspaniały człowiek, a sam tekst mówi za siebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  N.W.(2011-09-27)
 • Mój ulubiony nauczyciel z Technikum Hotelarskiego, wielki żal w sercu! Żegnamy Pana [']
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2011-09-27)
 • T. Hotelarskie pierwszy rocznik - to On wszystko rozpoczął. Szkoda tylko, że nie wiedziałem przed pogrzebem. Należy mu się wielki szacunek jako profesorowi i człowiekowi. UCZEŃ TH rocznik '96
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  RK-UCZEŃ TH rocznik '96(2011-09-27)
 • Wspaniały wykładowca! Z ogromnym zainteresowaniem słuchało się Jego wykładów! Tekst w pełni oddaje sylwetkę Pana Profesora - skromny i wysokiej kultury. PWSZ bez Pana - to nie to samo! Kondolencje dla Rodziny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  studentka PWSZ(2011-09-27)
 • R. I. P. Darku, szkoda, że dowiedzieliśmy się o wszystkim po pogrzebie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  b. uczeń(2011-09-27)
 • Pamiętajmy o tych, którzy odeszli, bo inaczej naprawdę będą martwi. .Darku. .będę pamiętał
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  rwel(2011-09-27)
 • wspaniały pedagog. Miałam okazje poznac jako nauczyciela w technikum hotelarskim. ostatnio wspominałam pana Darka. Nie wiedziałam -do dzis. Wielka szkoda.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  absolwentka th 98r.(2011-09-27)
 • hmmmm. ..
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  M.F.(2011-09-28)
 • heh to niesamowite jak ten sam czlowiek moze byc roznie odbierany. .. co do profesora i obywatela nie smiem zaprzeczac, jednak co do czlowieka. .. .w pewnych kregach niestety dal sie poznac od przeciwnej strony. .. niemniej jednak zycze mu, zeby spoczywal w spokoju. .. [*]
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2 0
  the_fish(2011-09-28)