UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wstydu ciąg dalszy

 
Elbląg, Senator PO Jerzy Wcisła wytyka Prawu i Sprawiedliwości podwójne nagradzanie swoich polityków
Senator PO Jerzy Wcisła wytyka Prawu i Sprawiedliwości podwójne nagradzanie swoich polityków (fot. Anna Dembińska)

Platforma Obywatelska nadal punktuje Prawo i Sprawiedliwość za nagrody, jakie zainkasowali ministrowie tej partii. Ministrowie, a teraz i samorządowcy, którzy - jak wskazuje PO - też są podwójnie wynagradzani. Dziś (11 czerwca) do Elbląga przyjechał Konwój Wstydu z podobizną Krzysztofa Żochowskiego, którego finanse publicznie rozliczał senator Platformy Jerzy Wcisła.

- Konwój wstydu dziś z elblążaninem Krzysztofem Żochowskim, radnym sejmiku wojewódzkiego i jednocześnie jednym z dyrektorów Energa Kogeneracja - wskazywał Jerzy Wcisła. - Ale to nie chodzi tylko o niego. Chodzi o pewien mechanizm. W sytuacji, w której wykryliśmy, że rząd PiS wprowadził system podwójnego płacenia swoim ministrom i wiceministrom, prezes Kaczyński zareagował - obniżył diety posłom i senatorom oraz doprowadził do tego, że samorządowcy zarabiają o 20 proc. mniej. Chciał w ten sposób zagłuszyć aferę z nagrodami, której skali jeszcze nie znamy. Ale my pokazujemy kolejny mechanizm podwójnego zarabiania - kontynuował senator PO - także przez samorządowców, którzy z ramienia PiS są na różnych szczeblach władzy, a jednocześnie są udziałowcami, członkami rad nadzorczych, dyrektorami, prezesami różnych spółek Skarbu Państwa.
     Lista osób, które otrzymały premie i inne świadczenia ze środków publicznych w okresie 2016-2017 roku. Na liście znajduje się ponad 500 nazwisk. Lista jest publikowana i będzie uzupełniana na stronie www.premiepis.pl.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama