Środa 23-01-2019, imieniny Rajmunda, Ildefonsa
 
Reklama w Elblągu
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszyscy ludzie Platformy

 
Elbląg, Wszyscy ludzie Platformy Kandydaci Platformy do Sejmu i Senatu
Rek

Platforma Obywatelska oficjalnie zaprezentowała kandydatów do Sejmu i Senatu. Jedynką w okręgu elbląskim został Jacek Protas, wicemarszałek województwa, szef partii na Warmii i Mazurach. To nie jest jego pierwszy start w wyborach parlamentarnych – do Sejmu próbował się dostać w 2001 r. Drugie miejsce na liście zajęła elblążanka Elżbieta Gelert, która była już zarówno senatorem, jak i posłem.

Wśród nazwisk związanych z Elblągiem jest jeszcze Magdalena Czarnocka- Kaptur, która obecnie pracuje w CSE Światowid, a także Jerzy Wcisła, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, a także szef elbląskich struktur PO. Jest kandydatem na senatora w okręgu elbląskim. To właśnie on przedstawił dziś (17 września) niektóre założenia programu Platformy, który nazwano "Polska przyszłości".
     Wcisła mówił m.in. o tym, że Platforma chcą rewitalizować miasta i "przywrócić do życia" dzielnice, które obecnie są zaniedbane. Stawiają na uspokojenie ruchu, więcej zieleni, ścieżki rowerowe. "Zmienimy prawo tak, by wprowadzenie budżetu obywatelskiego – gdy zażąda tego grupa obywateli – stało się obowiązkowe" – piszą w swoim programie. Chcą również zmniejszenia liczby podpisów pod inicjatywą uchwałodawczą - 250 głosów na każde 100 tys. mieszkańców.
     Jak mówił Jerzy Wcisła PO jest również za tym, by ograniczyć finansowanie partii z budżetu państwa, a także ograniczyć przywileje związków zawodowych (mają być finansowane z własnych środków). To wszystko ma sprawić, że powstanie "nowy model demokracji", który ma być stopniowo przenoszony na cały kraj.
     
     Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska RP - kandydaci do Sejmu
     1. Jacek Protas, Lidzbark Warmiński,
     2. Elżbieta Gelert, Elbląg
     3. Piotr Cieśliński, Lidzbark Warmiński
     4. Miron Sycz, Górowo Iławeckie
     5. Ewa Dembek, Lilinki
     6. Michał Młotek, Iława
     7. Sławomir Willenberg, Iłowo-Osada
     8. Dorota Szczurowska, Ostróda
     9. Urszula Zakrzewska, Braniewo
     10. Rafał Marszelewski, Iława
     11. Magdalena Czarnocka-Kaptur, Przezmark
     12. Ryszard Bogucki, Kiejkowo
     13. Regina Szpindler, Bronowo
     14. Małgorzata Zawodnik, Lidzbark
     15. Paweł Giza, Święty Gaj
     16. Paweł Szakiewicz, Szyleny Kolonia
     
     
     
mw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Firmowe
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy