Wtorek 23-10-2018, imieniny Teodora, Seweryna
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszystko się może zdarzyć

Elbląscy strażacy przygotowują się do międzynarodowych ćwiczeń na Zalewie Wiślanym. Dwudniowe ćwiczenia połączone z konferencją naukową mają się odbyć na przełomie września i października.

- Jest to bardzo potrzebne przedsięwzięcie - mówi Krzysztof Grygo, komendant Straży Pożarnej w Elblągu. - Zalew to specyficzny akwen, bardzo płytki i wąski. Występuje tam duża ilość zagrożeń wynikających z ruchu statków pasażerskich i towarowych, a jednocześnie wzdłuż praktycznie całej linii brzegowej znajdują się objęte ochroną obiekty przyrodnicze. Dlatego konieczne jest wypracowanie procedur na wypadek katastrofy na wodach Zalewu Wiślanego.
     W jesiennych manewrach weźmie udział około 150 strażaków m.in. z Polski, Litwy, Norwegii i Rosji.
     - Punktem wyjścia będzie hipotetyczna kolizja dwóch jednostek: statku pasażerskiego i towarowego, w wyniku której nastąpi rozszczelnienie zbiorników z paliwem i konieczna będzie ewakuacja ludzi. Okazuje się np., że na Zalewie nie ma służb ratowniczych, które by bardzo szybko podjęły akcję ratowniczą dużej ilości ludzi. Trzeba więc będzie zastanowić się, w jaki sposób ewakuować ludzi i jak ochronić przyrodę - dodaje komendant Grygo.
     

SZ
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Kalendarz Książkowy z Grawerem
Pieczątki Trodat
Kalendarz Książkowy z Grawerem
Kalendarz Książkowy A5 Firmowy