Poniedziałek 18-06-2018, imieniny Elżbiety, Marka
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wszystko w jednym pokoju

Dziś w Elblągu zostało oficjalnie otwarte Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Jego siedziba znajduje się w Urzędzie Miejskim. Głównym zadaniem centrum, które rozpoczęło pracę dokładnie o 6 rano w Nowy Rok, jest koordynowanie zadań wszystkich służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo mieszkańców.

- Mamy całodobowy monitoring miasta i stały kontakt ze wszystkimi służbami, takimi jak pogotowie, straż pożarna, policja, a nawet Sanepid i weterynaria - podkreśla naczelnik Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM Adam Walczyński.
     Centrum zostało wyposażone w nowoczesny sprzęt komputerowy i sprzęt do łączności, stworzono specjalne stanowiska dyżurnych i dowodzenia. Stąd można też uruchamiać 15 zainstalowanych w całym mieście syren alarmowych. W skład zespołu reagowania kryzysowego wchodzi 36 osób.
     - Oczywiście przy stwierdzeniu jakiegoś zagrożenia nie angażujemy do pracy od razu wszystkich tylko tych, którzy w danej chwili są niezbędni – wyjaśnia Walczyński.
     Centrum Zarządzania Kryzysowego uruchomiło też specjalny telefon, pod którym każdy mieszkaniec może zgłosić niebezpieczeństwo lub zagrożenie. Każda rozmowa będzie jednak rejestrowana i nagrywana, a numer telefonu dzwoniącego będzie się wyświetlał na monitorze. Łatwo więc będzie zlokalizować osoby, którzy zechcą robić sobie głupie żarty. Ten telefon to 055 239 30 40.
     Z naczelnikiem Wydziału Zarządzania Kryzysowego Adamem Walczyńskim rozmawia Marta Hajkowicz:
     

R
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Wydaje się to być jeden z niezbyt niezbędnych urzędów - administracja więc ciągle rośnie. Wiadomo, że zagrożenia nie są permanentne, powstają nagle i zanikają. Niektóre można nawet przewidzieć - np. wiosenne zagrożenie powodziwe. Czy jest więc sens utrzymywania na stałe takiej struktury? Rozumiem - 1-2 osoby, ale cały Wydział to chyba przesada! Przecież w sytuacji nagłej i tak do tego komitetu, wydziału (jak go tam zwał) dokooptowani są automatycznie szefowie elbląskich instytucji "siłowych" (komendant policji, komendant straży, ktoś z wojska, itd. itd.). Po co więc taka struktura? Nasi żołnierze będą w Iraku także do końca roku i temat "terrorystycznego zagrożenia" też minie.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  cywil(2006-01-04)
 • to jest uzasadnienie dla trwania niezatapialnego Walczyńskiego - pułkownika LWP w stanie ..... .
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-01-04)
 • Boże widzisz i nie Grzmisz!!!! Wojewódzki Sztab... Powiatowy Sztab ..... Miejski Sztab.... Gminny Sztab... I jeszcze będzie gromadzki, dzielnicowy, osiedlowy ..... Miejsca dla etatowych emerytów jedynie słusznych opcji. Proponuję uchwalić dziedziczenie stanowisk.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  JOL(2006-01-04)
 • [...] A w sytuacji nadzwyczajnej będzie tak jak z awanturą pod "mixem", gdzie poległ "Kaczor" - dzielne i nieustraszene policjanty z wojewódzkiego miasto O. jechali na wszystkich sygnałach i światłach prawie..... 2 godziny do miasta E. !!! Każdy chciałby posiedzieć w ciepełku za ok. 3.000 zł, z komputerkami, telefonami, sekretarkami i z kalendarzemi, gdzie odhaczone są bardzo ważne sprawy - a więc imieniny Naczelnika tego Wydziału, Kierowniczki tamtego Wydziału, dowódc garnizonu, prezesa "Siemensa", dyrektora Browaru itd. itp. - dosłownie pełne ręce roboty, a tu jeszcze w sobotę ogłosili polowanie - co za krach!!! A z braku zagrożeń można korzystać z autka i jeździć tu i tam. Niesamowite!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Niezagrożony(2006-01-04)
 • Centrum jak centrum fajne pomieszczenia.Ale ta wspaniała i fachowa obsada-kierownik pułkownik R,wybitny fachowiec od łatania dziór na lotniskach,wójt w stanie sp.P z Godkowa następny wybitny znawca, pozostali nie lepsi no chyba że poza Bogusiem.Ale przecież nie ma się co dziwić bo z poręczenia samego Prezia urzędu miasta.Gratulować tylko sukcesów.Tak trzymać na chlubę biednych mieszkańców Elblążkowa!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  podatniktegomiasta(2006-01-04)
 • Nie macie racji. Takie centra mają być w każdym mieście i reguluje to ustawa , a nie uchwała rady miasta czy kaprys prezydenta. A co do nazwisk- nieładnie tak szydzić. Chyba ,że to zawiść a nie zwykły brak szacunku dla innych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Prawy(2006-01-05)
 • I jeszcze mają stały kontakt z pogotowiem, policją i czymś tam jeszcze , ho,ho.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  ślizgacz(2006-01-05)
 • DO NIEZAGROŻONEGO! jestem pracownikiem urzędu. Jak słysze takie bzdury o niesamowitych zarobkach i jeżdżeniu za darmoche urzędowymi samochodami to mnie "skręca" i "nosi". Chciałbym wyjaśnić, że zarobki rzędu 3000 zł to bajki. Ja pracuję na samodzielnym stanowisku i posiadając wykształcenie wyższye zarabiam całe 855 zł netto. I tak zarabia duża większość nas urzędników. A co do samochodów to jest tylko dostawczy, samochód prezydenta i chyba jeszcze stary polonez więc nie pierd.... mi więcej o takich bzdurach bo naprawdę to jest niesmaczne. Bo ja bardzo bym chciał zarabiać 3000 PLN. POZDRAWIAM
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  PracownikUrzędu(2006-01-05)
 • Przecież wiadomo, że mało kto, a może nikt, nie będzie dzwonił w razie jakiegoś zagrożenia pod ten śmieszny numer do tego Wielkiego, Groźnego i Niezwykle Potrzebnego Centrum Zagrożeń. Jest to kolejna bzdura! Każdy normalnie reagujący będzie dzwonił (podobnie jak inni obywatele EU) pod numer 112. A kto moją interwencję podejmie, czy Straż Pożarna, czy Pogotowie, czy Policja, czy Dyżurny Pospolitego Ruszenia - nie ma to dla mnie żadnego znaczenia. Wiem na pewno - nie zadzwonię do tego centrum, bo przecież Oni są tak biedni, tak mało zarabiają, mają tylko wyrób samochodo-podobny o nazwie Polonez, czyli mam pewną gwarancję, że są mało wydolni i mnie oleją! Aha jeszcze jedno - zadzwonię do nich, gdy będzie mnie napierd..... znowu moja Teściowa, bo to jest dla mnie rzeczywiście wielkie zagrożenie!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  stłamszonyzięć(2006-01-07)
 • uważam że to dobry pomysł że w takim miejscu pracują byli wojskowi a to dla tego że mają doświadczenie i potrafią"chłodnym okiem" ocenić sytuację i dobrze że tak doświadczeni ludzie nie siedzą w bamboszach przed kominkiem tylko robią coś dla tego miasta a wszystkim którzy tylko krytykować potrafią życzę aby nie powtórzyła sie powódź z 97 roku
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  mojeAJPIznaneredakcji(2006-01-08)
 • A ja slyszałem w Radio EL ,zew wodz naszego miasta zarabia 10.300 zł,to jaka jest prawda?????
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  obs(2006-01-08)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

Fototapety do biura
Fototapety do siłowni/fitness club
Fototapety z końmi
Fototapety fashion z modą