Środa 24-04-2019, imieniny Grzegorza, Horacego
 

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybierz to, co dla Ciebie najlepsze

 

Praca, która daje satysfakcję i dobre zarobki to nie jest odległa przyszłość, coś co czeka Cię za kilka ładnych lat. Dlaczego? Dlatego, że wybory, których dokonujesz tu i teraz mogą być kluczowe. Warto zatem, aby były dla Ciebie jak najlepsze. Kampania "Stolarz- zawód przyszłości" daje ci narzędzia, dzięki którym poznasz swoje możliwości i sprawiedliwe osądzisz jaką drogę wybrać.

Marka Meble Wójcik od 30 lat ambitnie pracuje na swój sukces. Wszystko zaczęło się od małego zakładu stolarskiego na obrzeżach Elbląga. Krok po kroku firma rozwijała biznesowe skrzydła i stała się jednym z pięciu wiodących producentów mebli w Polsce. Ciągłe udoskonalenia, odważne decyzje, a także zaawansowane technologie produkcji sprawiły, że marka Meble Wójcik jest dobrze znana w kraju, jak i na świecie. Dowód? Produkcja mebli na ponad 20 rynków na całym świecie, której łączna wartość to ponad 400 milionów złotych, ponad 250 salonów w całym kraju, liczne branżowe nagrody.
     Ale Meble Wójcik to przede wszystkim ludzie, którzy patrzą perspektywicznie i doskonale czują rytm rynku pracy. Już wiele lat temu marka nawiązała współpracę ze szkołami zawodowymi w Elblągu i okolicach. Po co? Po to, by dać młodym ludziom, którzy właśnie kończą gimnazjum wybór i szansę.
     O możliwościach, jakie daje kampania "Stolarz – zawód przyszłości", korzyściach i o tym, jak wygląda to od środka mówi Bogdan Pudlik, doradca zawodowy i osoba, która czuwa nad młodymi ludźmi odbywającymi praktyki w zakładach Mebli Wójcik.
     
     - Dlaczego w dzisiejszych czasach warto mieć zawód, tak zwany "fach w ręku"?
     - Bogdan Pudlik: Obecny rynek pracy pokazuje, że liczą się ci, którzy posiadają konkretne umiejętności. To oni nie mają problemu ze znalezieniem pracy i to właśnie oni mogą przebierać w ofertach, a tym samym więcej zarabiać. Z drugiej strony pracodawcy szukają osób, które już coś potrafią, znają podstawy. Nauka zawodowa w dzisiejszych czasach może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. I tym właśnie może być dla młodego człowieka kampania "Stolarz – zawód z przyszłością".
     
     - Jakie korzyści czekają na tych gimnazjalistów, którzy wybiorą takie połączenie? I czy każdy ma szanse na to, by uczestniczyć w kampanii?

 

 - Nie zamykamy drzwi przed nikim, każdy ma szansę. Co do profitów - osoba, która kończy naukę w naszych zakładach nie ma żadnych problemów ze znalezieniem pracy zarówno u nas, jak i w firmach pokrewnych. Druga sprawa to fakt, że u nas młodzi ludzie kształcą się w nowoczesnych warunkach, bo praktyczna nauka zawodu odbywa się w jednym z najnowocześniejszych zakładów w Polsce. Ci, którzy podejdą do tego ambitnie mają szansę na Stypendium Szefa Firmy, wszyscy są traktowani podmiotowo i mają prawa młodocianego pracownika. Nie do przecenienia jest również to, że osoby, które ukończą szkołę w naszym programie mają na swoim koncie trzy lata stażu pracy, co świetnie wygląda w życiorysie.
     
     - Wiele osób uważa, że szkoła zawodowa zamyka drogę do dalszej edukacji...
 
- To zwykły mit. Młody człowiek który posiada wykształcenie zawodowe, ma do wyboru wiele ścieżek. Może uzupełnić wykształcenie średnie i wybrać liceum ogólnokształcące dla dorosłych, które da mu maturę i wstęp na studia. Może również zdobywać wiedzę na zawodowych kursach kwalifikacyjnych, a jeśli zamarzy mu się tytuł technika może uzupełnić edukację i zdać egzamin zawodowy.
     
     - Załóżmy, że młody człowiek zafascynował się meblarstwem i chce być inżynierem, który zajmuje się tylko tą technologią. Czy znajdzie takie studia, które będą odpowiadały jego zainteresowaniom?
     - Nie tylko przedsiębiorcy, ale i uczelnie dostrzegły potencjał, jaki tkwi w przemyśle meblarskim, który od lat 90. uważany jest za jedną z najważniejszych sił napędowych polskiej gospodarki. To dzięki naszym staraniom Uniwersytet Warmińsko- Mazurski utworzył kierunek technologia drewna, który ruszy w październiku przyszłego roku.
     
     - Jak można sprawdzić jak wygląda fabryka i porozmawiać o szczegółach?
     - Jesteśmy otwarci na kontakt z gimnazjalistami i ich rodzicami. Można zadzwonić pod numer 663 739 333 i umówić się na spotkanie. Można również wysłać maila na adres b.pudlik@stolplyt.pl i skontakować się w ten sposób. Dodatkowo podczas Dni Elbląga, 27 czerwca - od godz. 10 do 13, organizujemy Dzień Otwarty Meble Wójcik -  w tym roku w Żuławskiej Fabryce Mebli, naszej najnowszej fabryce. Wszystkim zainteresowanym pokazujemy, jak wygląda w dzisiejszych czasach nowoczesna produkcja mebli w nowoczesnym i w dużej mierze zautomatyzowanym wydaniu. Żadnego maila, telefonu czy prośby o spotkanie nie zostawiamy bez odpowiedzi.
     
     
     

---------Art. sponsorowany----------
,
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl