Wtorek 18-12-2018, imieniny Bogusława, Gracjana
 
Rek

UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Wybory w powiecie elbląskim

Druga tura wyborów będzie w Młynarach, Rychlikach i Tolkmicku. W Pasłęku wybrano burmistrza, a w gminach Elbląg, Godkowo, Gronowo Elbląskie, Markusy i Milejewo - w pierwszej turze.

Gmina Elbląg
     Wójtem gminy Elbląg ponownie został Grzegorz Nowaczyk, zresztą, był jedynym zgłoszonym kandydatem. Otrzymał 1310 głosów „za” i 292 głosy „przeciw”, co dało mu poparcie 81,77 proc. (w przypadku jednego tylko kandydata w wyborach karta do głosowania wygląda nieco inaczej; krzyżyk stawia się w kratce przy słowach „tak” lun „nie”).
     Grzegorz Nowaczyk ma 40 lat, nie należy do żadnej partii politycznej. Zgłosił go Komitet Wyborczy Wyborców Grzegorza Nowaczyka.
     
     Godkowo
     Wójtem został Janusz Grzywalski. Uzyskał 1044 głosy (77,62 proc.). Zgłosił go Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Godkowo, nie należy do partii politycznej.
     Grzywalski pokonał Danutę Laskowską - 301 głosów (22,38 proc.).
     
     Gronowo Elbląskie
     Wójtem został Aleksander Lewicki, uzyskując 1134 głosy (64,36 proc.). Zgłosił go Komitet Wyborczy Wyborców Przyjazna Gmina Gronowo Elbląskie, nie należy do partii politycznej.
     Lewicki pokonał Dariusza Hoppe - 414 głosów (23,5 proc.) i Konrada Wiśniewskiego - 214 głosów (12,15 proc.).
     
     Markusy
     Wójtem został ponownie Wacław Wielesik, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Nasza Gmina Markusy (nie należy do partii politycznej). Uzyskał 1154 głosy (84,85 proc.).
     Wielesik pokonał Kazimierę Józefowicz - 206 głosów (15,15 proc.).
     
     Milejewo
     Wójtem został Ryszard Janusz, zgłoszony przez Komitet Wyborczy Wyborców Wspólne Jutro (nie należy do partii politycznej). Uzyskał 722 głosy (61,6 proc.).
     Janusz pokonał Krzysztofa Lesiaka - 450 głosów (38,4 proc.).
     
     Młynary
     W Młynarach 26 listopada odbędzie się druga tura wyborów. Weszli do niej: Jadwiga Semmerling-Osowska (Komitet Wyborczy Wyborców Straży Pożarnych) - 662 głosy (34,88 proc.) i Józef Szymczuk (Komitet Wyborczy Wyborców Nasze Miasto i Gmina Młynary) - 586 głosów (30,87 proc.).
     W pierwszej turze odpadli: Marek Misztal - 331 głosów (17,44 proc.) i Regina Chabros-Dusza - 319 głosów (16,81 proc.).
     
     Pasłęk
     Burmistrzem został Wiesław Śniecikowski zgłoszony przez Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Pasłęczanie (nie należy do partii politycznej). Uzyskał 4107 głosów (65,6 proc.).
     Śniecikowski pokonał: Mariusza Ferka - 1356 głosów (21,66 proc.) i Krzysztofa Kopańskiego – 798 głosów (12,75 proc.).
     
     Rychliki
     Także w Rychlikach będzie druga tura. Weszli do niej: Henryk Kiejdo (Komitet Wyborczy Wyborców Henryka Kiejdo – Szansa) - 721 głosów (47,5 proc.) i Zbigniew Zasada (Komitet Wyborczy Stowarzyszenia Dobry Samorząd) - 447 głosów (29,45 proc.).
     W pierwszej turze odpadli: Roman Kogut - 176 (11,59 proc.), Marek Deroszewski - 133 głosy (8,76 proc.), Stefan Kościuk - 41 głosów (2,7 proc.).
     
     Tolkmicko
     W Tolkmicku też odbędzie się druga tura. Weszli do niej: Zbigniew Rutkowski (Komitet Wyborczy Wyborców Praworządna Gmina) - 848 głosów (32,92 proc.) i Andrzej Lemanowicz (Komitet Wyborczy Wyborców Przyszłość dla gminy) - 518 głosów (20,11 proc.).
     W pierwszej turze odpadli: Józef Zamojcin - 464 głosy (18,01 proc.), Mirosław Rydzewski - 445 głosów (17,27 proc.) i Dariusz Barton - 301 głosów (11,68 proc.).
     
PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
..., a moim zdaniem
..., a moim zdaniem
Pokazuj od
najnowszych
 • Życzę wygranej Panie Józefie.Czas zrobić" porządek"w tym " bajzlu"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  zoja(2006-11-16)
 • Być może tym razem mieszkańcy gminy Rychliki obudzą się z letargu i zagłosują na Henryka Kiejdo, który jest znany w województwie warmińsko-mazurskim jako przewodniczący związku pszczelarzy. Prawdopodobnie zwycięży, gdyż już wyborcy w powiecie dali mu dowód zaufania wybierając go do Rady Powiatu. Konkurent Henryka Kiejdo - gwarantuje jedno - kontynuację beznadziejnego stylu zarządzania gminą poprzedniego wójta. Jeżeli ktoś ma wątpliwości jak wyglądało zarządzanie gminą Rychliki przez parę kadencji poprzedniego wójta - zapraszamy do Rychlik, ale pod następującymi warunkami: 1. Trzeba przyjechać tu ciężarówką (drogi dojazdowe wyglądają bowiem tak jakby tu wczoraj wycofywałay się wojska radzieckie). 2. Trzeba założyć buty gumowe - wszędzie dziury i błoto. 3. Trzeba wypić sobie setkę wódki, by nie dostać zawału od widoku wszechobecnych ruin, krzaków, chwastów i zaniedbanych budynków. 4. Trzeba wziąć ze sobą świeczkę, gdyż ze świeczką trzeba tu szukać czegoś pozytywnego. Ale nie upadajmy na duchu ! Kandydat na wójta wsi Pan Henryk Kiejdo zwyciężył w I turze - da Bóg, ze zwycięzy w II turze ! Tylko on jest gwarantem początku zmiany wizerunku Rychlik i odbudowy wsi z zapóźnienia cywilizacyjnego!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Tylko H. Kiejdo.(2006-11-16)
 • szkoda,ze Dariusz Barton nie wygrał wyborów na burmistrza w Tolkmicku, na pewno ruszyłby mocno temat "turystyka"
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-17)
 • Zgadza się, ale w innych np. gospodarczych sprawach jest cieniasem. I to wyborcy w Tolkmicku doskonale zuważyli.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  k.h.(2006-11-17)
 • Gratulacje dla Pana Ryszarda Janusza - wszystkiego najlepszego na nowym stanowisku ( tylko kto Pana zastąpi na stanowisku dyrektora Zespołu Szkół Handlowych w Elblagu, gdyż to jedna z lepszych szkół (może i najlepszych szkół ), którą Pan zorganizował i przez wiele lat prowadził, ale to już Pański wybór.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Człowiek oświaty(2006-11-17)
 • Jacy spostrzegawczy ci tolkmiczanie, dobrze, że dostrzegli doświadczenie w sprawch gospodarczych pozostałych kandydatów. A na rezultaty owego doświadczenia długo nie będziemy musieli czekać ...
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  (2006-11-17)
 • gratulacje dla p wielesika aby tak dalej :):):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 4
  borek(2006-11-17)
 • Kiedys mieszkałem w Rychlikach podabała mi sie ta miejscowość, ale jak wójtem został P.Milewski to wszystko zaczeło sie pogrążać,moi znajomi jak przejezdzali przez Rychliki to miejsce tez im się podobało ,a teraz to wygladają jak kraiobraz z filmu "Pieniadze to nie wszystko' mysle że teraz mieszkancy wybiorą Pana kiejdo to jest prawdziwy gospodarz a nie ludzie z tamtej epoki pozdrawiam mieszkanców były obywatel Rychlik gdzie spedził super dzieciństwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Były Rychlikanin(2006-11-17)
 • Rychliczanin ma pełną rację - 16 lat p. Milewskiego, to 16 lat zmarnowanych i o 16 lat za dużo. Ja też wstydzę się z mamą tam jeździć, gdyż jest ponuro i brudno, a budynek w centrum (chyba gospoda) wygląda jakby z nieba chmura błota na niego spadła. Fe! Pan Kiejdo w ciągu 4 lat powinien pogonić przede wszystkim to całe towarzystwo z gminy do roboty. Ale jemu się daję 4 lata, a poprzednik 16 zmarnował w beznadziejny sposób.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  Rychliczanin(2006-11-17)
 • Co....Ryszard Janusz wójtem gminy Milejewo!!!!!To skandal!!!!!Teraz cała rodzinka z Majewa dosiądzie sie do koryta .Brawo,brawo,wiedział co robi.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  (2006-11-17)
 • Miejmy nadzieję,że w końcu mieszkańcy Gminy Rychliki wyboru wójta dokonają właściwego.Moim zdaniem dość niegospodarności i widoku opłakanej zadłużonej Gminy. Czas najwyższy by na tym stanowisku zasiadł człowiek odpowiedzialny i dobry gospodarz. Moim zdaniem takim człowiekiem jest li tylko p.H.Kiejdo. Należy dać szansę p.Henrykowi a przede wszystkim Gminie na rozwój i właściwe nią zarządzanie.Dość starych układów i układzików.Zgodze się z przedmówcą ,że KONKURENT p.Kiejdo to gwarancja beznadziejności w zarządzaniu Gminą.Wszak był radnym gminy, potem powiatu i co uczynił dla swej Gminy- NIC!!. Myslę,że majac dwa lata do emerytury jedynie czego chce to zaistnieć i wypracować większą pensję przedemerytalną. Człowiek tuż przed emeryturą bedzie chciał się babrać by wyciagnąć Gmine z długów?? by sciagnąć dofinansowanie z Unii by Gminę rozwijać - chyba nie - na pewno NIE.Ot przesiedzi sobie na stołeczku spokojnie i powie se-la-vi i odejdzie na zasłużona emeryturkę. A jeszcze jedno ,a czym to się wykazał będąc pracownikiem Gminy??? - niczym ,no ,że chyba brał należną mu wypłatę za to że chciał pracować.Nie bądźcie wiec naiwni i nie wierzcie w jego obietnicę, bo i tak jej nie spełni. Z pełną swiadomościa jako była mieszkanka Gminy uważam ,że czas na zamiany radykalne i jedynym człowiekiem , którego macie p.Kiejdo to jedyny gwarant zmian na pozytywne.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0 0
  była mieszkanka Gminy.(2006-11-18)
 • Mam cichutka nadzieję, że zwycięzy p.H.Kiejdo i też zrobi porządek ze "świetymi pracowniczkami" Gminy. Bo jest święta zasadą - jeśli dzwoni klient ( a każdy i dzwoniący jest klientem), to pracownik winien się przedstawiać również i z nazwiska. Chyba orentacja na klienta nie dotarła do Rychlik( bo już ją zaorują),że podstawowe zasady obsługi klienta nie obowiązują.Jeśli nie, to na szkolenie w zakresie obsługi klienta wysłać te "święte". Świat idzie do przodu a Rychliki przez 16 lat cofnęły się i myślę,że nie będą dalej się cofać - no chyba, że wybierzecie konkurenta p.Kiejdo.Pozdrawiam życząc właściewgo wyboru wójta.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  1 0
  była mieszkanka Gminy(2006-11-18)
Reklama

To kupisz w pasażu portElu

T-shirt biały z Twoim nadrukiem DTG PROMOCJA
Czapka z nadrukiem
Naszywka GODŁO
Polar z haftem